Poznań: "Dyskryminacja ekonomiczna z perspektywy pracowników" - panel dyskusyjny poprzedzający demonstrację 1 maja
Panel dyskusyjny poprzedzający demonstrację 1 maja:
"Dyskryminacja ekonomiczna z perspektywy pracowników"
Tak jak nikt nie może być dyskryminowany z uwagi na kolor skóry, płeć, orientację seksualną, niepełnosprawność itd., tak też pracownicy mają prawo się domagać uznania ekonomicznych roszczeń, ponieważ wszyscy mają prawo do życia w godnych warunkach.
Media, politycy, ośrodki badawcze przedstawiają niemal cały okres polskiej transformacji po 1990 r. jako jeden wielki, powszechny sukces. Głośno o rekordach wzrostu gospodarczego, wzroście zarobków, konsumpcji i standardu życia. Czy tak kolorowo widzą rzeczywistość pracownicy różnych branż z perspektywy swoich zakładów pracy? Czy nie spotykamy się tam z dyskryminacją ekonomiczną? Na czym ona miałaby polegać?
Na powyższe pytanie dyskutować będą przedstawiciele poznańskich zakładów pracy (Cegielski, Greenkett), branż (m.in. pracownik socjalny, pracownik sektora pozarządowego, budżetówka) - o warunkach pracy, bezpieczeństwie, hierarchii, przestrzeganiu praw pracowniczych, zarobkach, dyskryminacji pracowników ze względu na płeć lub wiek czy przynależność do mniejszości.
Zapraszamy!
25 kwietnia /środa/o godz. 19.00.
w Teatrze 8 Dnia, ul. Ratajczaka 44 Poznań