Poznań: Policja brutalnie zaatakowała happening na Uniwersytecie Ekonomicznym (nagranie video)

Kraj | Protesty | Represje

„Korporacja Studentów Uczelni Poznańskich K! Lechia” zorganizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym wykład pt.: "Czy gender to dewastacja człowieka i rodziny?". W ramach protestu przeciwko jawnie dyskryminującym i wykluczającym tezom wykładu grupa aktywistów i aktywistek zorganizowała happening.

Trwał on zaledwie kilka minut, kiedy okazało się, że na sali roi się od policjantów w cywilu starających się zatrzymać protestujących. Wykład został przerwany i poproszono ludzi o przeniesienie się do innej sali. W tym czasie policjanci zaczęli brutalnie szarpać, kopać i razić paralizatorami jedną z aktywistek, wrzucając go pod ławki. Na liczne wezwania do wylegitymowania się policjanci nie przebierali w słowach, każąc aktywistom „spierdalać”. Wciąż razili ich paralizatorami.

Chwilę potem na salę wtargnęły oddziały prewencji w pełnym rynsztunku: w kaskach, pancerzach, z tarczami i gazem. Policja używała paralizatorów i pałek, bijąc dotkliwie kilka uczestniczących w wydarzeniu kobiet i starając się zepchnąć protestujących z siedzeń. Wtórowała im ochrona dusząc i uderzając uczestników happeningu.
Z biegiem czasu policja była coraz bardziej brutalna, funkcjonariusze bili ludzi, wciągali ich pomiędzy tarcze i dotkliwie uderzali pałkami. Rzucali ich między krzesła, narażając na poważne złamania. Prorektor ds. Edukacji i Studentów – Jacek Mizerka – groził sankcjami obecnej tam studentce. Po zatrzymaniu na sali kilku osób, reszta uczestników została brutalnie wypchnięta z sali bez możliwości kontrolowania działań policji.

Trzy osoby zostały zabrane na komisariat na Al. Marcinkowskiego bez podania im powodu zatrzymania. Aktywiści w ramach akcji solidarnościowej zbierają się pod komisariatem. Policja nie udziela wyjaśnień. Wciąż są przetrzymywane 2 osoby. Nie wiadomo, kiedy zostaną wypuszczone.

Jutro o 13:00 przed komisariatem organizowana jest pikieta przeciwko brutalności policji.

(rozbrat.org)

Nagranie:

https://www.youtube.com/watch?v=UHdUT-w3Un4

Ośmieszacie ofiary policji.

Ośmieszacie ofiary policji. Czy wy rozumiecie w ogóle pojęcia których używacie ? Np. dotkliwie pobicie ? Czy ktoś z tych ludzi atakowanych przez psiarnię ma złamaną rękę, wydłubane oko, wybite zęby, pękniętą śledzionę, zmiażdżone jądra? Jeśli nie, nie macie prawa używać takich sformułowań, ponieważ tracicie na rzetelności. Rozumiem, że wydaje się wam, że jak ukoloryzujecie, to się coś zmieni, ale w sumie wychodzi parodia.

sam się nie ośmieszaj bo u

sam się nie ośmieszaj bo u ciebie to wychodzi akurat żenada

Gość ma racje! Nie

Gość ma racje! Nie bądźcie hipokrytami większymi od nacjonalistów bo to poniżające

"Czy ktoś z tych ludzi

"Czy ktoś z tych ludzi atakowanych przez psiarnię ma złamaną rękę"

Cyt. za rozbrat.org: "Nieumundurowani funkcjonariusze nie poinformowali nikogo kim są, więc brutalnie traktowane osoby nie wiedziały przez kogo są bite. Po chwili pojawił się oddział policyjnej prewencji, który spowodował eskalację przemocy wobec uczestników i uczestniczek wydarzenia. Dwóm osobom zatrzymanym, pobitym przez funkcjonariuszy (jedna osoba ma złamaną rękę, inne liczne siniaki na ramionach, pod żebrami, na kolanach) zostały postawione absurdalne zarzuty naruszenia miru domowego oraz napaści na funkcjonariusza."

Dzięki.

Dzięki.

Zachowanie awanturników tak

Zachowanie awanturników tak samo żałosne jak wcześniej narodowców na spotkaniu z Baumanem. Ten sam poziom.

widzisz tutaj tylko

widzisz tutaj tylko rozwiazanie akcji a nie sam heppening, jesli na tej podstawie twierdzisz ze to ten sam poziom to chyba sam nie reprezentujesz najlepszego.

@

Proponuję, że w ramach akcji solidarnościowej, ZSP zorganizowało terminowe wypłaty dla pracowników firmy ochroniarskiej Joker, która biła tam ludzi.

Mam nadzieje, ze Ciebie

Mam nadzieje, ze Ciebie nigdy zycie nie zmusi gdy bedziesz mial 60 lat i wiecej do siedzenia na cieciowie za 3/4 zł na godzine. Bo wtedy pewnie chuj by cie strzelil gdybys przeczytal komentarze krytykujace ludzi, ktorzy poswiecali swoj czas zebys w ogole dostal te pieniadze.

.

Niezły z ciebie masochista, skoro chcesz wspierać tych, od których w ramach podziękowań dostaniesz paralizatorem.

Paralizatorem? Dlaczego

Paralizatorem? Dlaczego insurekcjoniści czepiają się tylko radykalnych anarchosyndykalistów, którzy pomogli pracownikom IMPULS a w ogóle nie ruszają tych co robią konferencje z Nowicką i wystawiają listy w wyborach?

.

Nie śledzę i nie komentuję na bierząco CIA. Skoro za radykalizm uważacie wspieranie ochroniarzy, to jaki będzie jego kolejny stopień? Robotnicy z BORu i ABW też mogą na was liczyć?

Pogromco bankomatów, jak

Pogromco bankomatów, jak śmiesz.

Dla porównania. Tak się

Dla porównania. Tak się zachowuje policja w zetknięciu z facetami krzyczącymi "smash the reds we are nazi skinhead" http://www.tvn24.pl/pomorze,42/incydent-przed-spotkaniem-z-anna-grodzka-... Wszystko spokojnie, no violense. Hehe.

Ej jakim prawem zrobili

Ej jakim prawem zrobili wjazd na uniwersytet, gdzie w tym kraju podziała się autonomia uniwersytetu Oo?

Czy nie oto wam chodziło

przecież to są efekty apelów "lewicy" do państwa o ? ... zaprowadzenie porządku
jakie miały miejsce w przypadku nazistów przychodzących na te wszystkie spotkania.

poznan nizszych lotow

poziom narodowcow. Cos ekipa poznznska sie rozrasta, ale nie zawsze wiecej ludzi znaczy wyzszy poziom.

@

Jak jesteś tak pełen chrześcijańskiego miłosierdzia to chyba powinieneś opatrywać rany polskim żołnierzom, którzy wrócili z Afganistanu, a nie nazywać się anarchistą. To też są synowie klasy pracującej, których życie "zmusiło". No i nie omieszkaj pochylić się nad ciężką dolą polskich służb mundurowych. Życzę Ci też, żeby ten biedny cieć, za te swoją głodową stawkę, spryskał ci twarz gazem, gdy będziesz zbyt gorliwie demonstrował pod jakimś zakładem pracy i wezwał policję, która przegarbuje ci skórę, dzięki jego wydatnej współpracy.

"Nie solidaryzujemy się po prostu z uciskanymi, lecz z energią z jaką niektórzy odrzucają swój ucisk"

Właśnie, kładę lagę na

Właśnie, kładę lagę na tych cieciów "zmuszonych przez zycie", starych pierdzieli którzy przejebali swoje życia, i ja mam siedzieć na schodach i blokować eksmisje. Nalezy uderzać w tych którzy tak działają, ale gdzie mi do tego, aby solidaryzować się z jakąś hołotą, o nic nie dbającą, mającą 60 lat i ze względu na nieodpowiedzialny tryb życia ledwo sie ruszającą. Najchętniej by was wsadzili do pieców, dla nich i ja, i wy jestesmy dziwadłami, które trzeba gonić z widłami i pochodnią. Pierdolę ich, pierdolę starych pierdzieli ochroniarskich, tak jak i karków, popkulture, pedofili w sutannach, prokopów, polityków, biznesmenów. Przestańcie masturbacji przeintelektualizowanych tchórzy, sadzających się na pozycjach komuchów, wycierając sobie gębę nazwą "anarchizm".

czy nie widzicie identycznej

czy nie widzicie identycznej i analogicznej sytuacji na spotkaniu z prof. Baumanem ? wtedy wszyscy bili brawo jak psiarnia zawijała prawaków i nikt nie krzyczał, że na uniwersytecie nie może interweniować policja ... zastanówmy się czy to nie jest hipokryzja ?

owczywiście, że to jest

owczywiście, że to jest hipokryzja, poprostu liczymy, że większość ludzi sie nie połapie.

Tylko i wyłącznie po twojej stronie

Nie trzeba być szczególnie spostrzegawczym by zobaczyć że przy okazji zawijania "prawaków" policja tak sobie nie folgowała. Zaraz powiesz że oni tam byli grzeczni. Tylko że najpierw wysłali kilku owczarków, potem owczarków z bronią gładkolufową, i oni ich olewali. Dopiero po czasie jak im się znudziło - wyszli. Tutaj natomiast ludzi wyszli a tak zwana "policja" zabrała się do swojej "roboty".
Tak więc wybacz, ale pewnie część czytelników zastanawia się czy nie jesteś trollem od kurwina.

Psy jak to psy

Poszczuje się je to pogryzą. Teraz będziemy rozliczać, że nazioli mniej zbili? Chcemy uczciwości od państwa? Zastanawiam się nad sensem tej prowokacji. Historia z "gender" i próbą narzucania jej pomysłów społeczeństwu jest na rękę państwu kapitalistycznemu. Zamydlanie oczu i tworzenie kolejnych podziałów. Anarchizm już dawno odrzucił podziały związane z płcią a wdrażanie pomysłów, w reżimowej przymusowej "oświacie" że dziecko to twór, który można sobie dowolnie ulepić nie jest chyba celem. Chociaż gdyby policjantów wychowano za pomocą lalek może byliby grzeczniejsi?

Raz, że nie odrzucił, bo w

Raz, że nie odrzucił, bo w łonie ruchu jest i seksizm, i homofobia, i mizoginia, szowinizm płciowy z obu stron. Chyba, że mówisz o ideologii, nie o realiach. Dwa, że chyba chodzi o oddziaływanie na resztę tzw. społeczeństwa, i wprowadzanie standardów umozliwiających równościowe bytowanie, nie? Więc nie siedź w gettcie subkulturowo politycznym, tylko spójrz poza.

Anarchiści chcą

Anarchiści chcą ograniczać wolność wypowiedzi? Przeciwko wykładowi mułły nawołującego do świętej wojny też bylibyście tacy stanowczt?

Smutna akcja, naprawdę.

Smutna akcja, naprawdę. Powinniście pomyśleć 2 razy zanim naruszycie wolność słowa, którą sami się bronicie

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.