Poznań: Atak na skłot

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Podczas obchodów zwycięstwa Lecha Poznań skrajna prawica, odłączyła się od kibiców świętujących na Placu Mickiewicza i ruszyła w stronę Starego Rynku z zamiarem zaatakowania skłotu.

Około godziny 23.20 jakieś 350 osób zebrało się pod naszym skłotem i rozpoczęło atak z użyciem broni białej, kamieni, butelek, petard, rac i krzeseł oraz stolików z pobliskich ogródków piwnych. Gasiliśmy flary, które wpadały do budynku wrzucane przez okna na kilku piętrach i zabarykadowaliśmy drzwi. Atak przeprowadzono z dwóch stron budynku, od ulicy z Szkolnej i Paderewskiego.

Napastnicy byli przygotowani na atak i doskonale wiedzieli co robić. Krzyczeli hasła: „Jest nas mało,wyjdźcie śmiało” ;”Zabijemy Was”; „Spalimy was”. Przez 40 minut próbowali dostać się do budynku starając się wyważyć drzwi. Jedno z wejść stanęło w płomieniach. Próbowaliśmy ugasić pożar od wewnątrz.

Po północy przyjechała straż pożarna, lecz tłum nie pozwolił podjechać do budynku, po jakimś czasie zjawiła się policja która przez następne 1,30 godziny odpierała ataki tłumu. Dopiero opancerzony wóz z armatką wodną rozgonił motłoch, który demolował Stary Rynek.

Za: https://www.facebook.com/odzysksquat/posts/396050170581921

NIECH ZYJE ANARCHIA!!!

o jakimś czasie zjawiła się policja która przez następne 1,30 godziny odpierała ataki tłumu. Dopiero opancerzony wóz z armatką wodną rozgonił motłoch, który demolował Stary Rynek.

W "imię Anarchii" lepiej

W "imię Anarchii" lepiej pozwolić dać się spalić żywcem hordzie najebanych, agresywnych troglodytów? Hah, gdzie ty żyjesz, w Nibylandii?

KIBOLE ZAWSZE POD FLAGĄ BIAŁO-CZERWONĄ...

Pojawiają się postulaty własności ,która w przypadku zajmowania budynku jest naruszana /własnośc wspólna -tj komunalna ,lub wlasnośc prywatna/
Tylko co zrobic gdy miasto opuszcza dobro wspólne skazując je na zniszczenie a kapitalista kupuje tylko nieruchomośc dla intratnej działki w ramach inwestycji a sam budynek szpeci ,straszy i jest siedliskiem lumpów ,patologii i narkomanów...?
Czy nie powinno byc tak że za deklaracją kupna budynku nie powinna iśc jakaś działalnośc a nie tylko niszczenie?
Dla mnie squaty po opuszczonych pustostanach takiej czy innej własnosci są oazą aktywizmu a oburzenie właścicieli ,którzy nagle są szukani przez miasto jest śmieszne!
Kibole od lat pokazują że ich patriotyzm coraz bardziej pikuje do rynsztoka.
Noże ,koktajle mołotowa i narodowa duma...
Brakuje tylko bigosu i disco polo i mamy komplet!

DOBOBRZE ZE TU W BRISTOLU

DOBOBRZE ZE TU W BRISTOLU NIE MAMY TAKICH PROBLEMUW NA SKLOTACH Z NAZISTOWSKOM CHOLOTOM JAK W POLSCE !!! TRZYMAJCIE SIE POZDRO Z BRISTOLU OD WUJKA G !!! 161!!!

polskie stadiony to w 90%

polskie stadiony to w 90% najzwyklejszy w swiecie nawoz...

ciekawe ilu tym stadionowym

ciekawe ilu tym stadionowym palantom udalo sie chociaz skonczyc zawodowke.Lysy margines napakowany sterydami i nacpany "klubowa" amfą.Narodowy belkot wydaje sie wyjatkowo pozywny dla kogos z tak malym rozumkiem

nie rozumiem twojego postu

nie rozumiem twojego postu .... "niech żyje anarchia" tłum który był na ulicy skutecznie wcielał w życie idee anarchistyczny jedna wielka rozpierducha, rozruchy mogły się przenieść na całe miasto była walka z policją , teraz pytanie moje do ciebie czy to dobrze czy źle ? czy to był motłoch a dobrze że policja broniła squoty czy jednak źle że tamowali rozruchy społeczne ? To albo anarchia na całego albie nie ... nie ma do połowy ;)

Jesteś

Jesteś śmieszny...
Rozruchy na jakim tle to były? O wolność i równość, chociaż o reformy równościowe czy o godne płace?
Najebana (całkiem spora) grupa troglodytów zaszczuta przez system zaatakowała centrum społeczne - to nie są rozruchy społeczne a anarchia nie polega na rozpieprzaniu wszystkiego do zera.

Poczytaj o tym cokolwiek zanim będziesz próbować wdawać się w jakąkolwiek dyskusję "na ten temat", teraz nawet w zasadzie nie zahaczyłeś tematu.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.