Rosja: Policja wstrzymała wiec LGBT

Świat | Dyskryminacja | Protesty

29.06.br., w Petersburgu (tu: Pola Marsowe) na żądania policji przerwano wiec na rzecz praw homoseksualistów.

Spotkanie zgromadziło dwudziestu aktywistów LGBT i około dwustu ich przeciwników. Geje byli silnie strzeżeni przez funkcjonariuszy organów ścigania i metalowe płoty, jednak to nie zdołało powstrzymać przeciwników przed protestami. Przeciwnicy, wśród których znaleźli się ludzie w niebieskich beretach z atrybutami kozackimi, starali przedrzeć się przez ogrodzenia, rzucając przy tym jajkami, kamieniami, racami i bombami dymnymi, głośno skandując Sodoma nie przejdzie!.

W rezultacie, pół godziny po rozpoczęciu starć, policja postanowiła zapakować aktywistów LGBT w autobus i zawieźć w nieznanym kierunku.

Parę osób zostało rannych. W szczególności, oficer DPS został ranny podczas próby zatrzymania nacjonalistów, kiedy to grupa rozpyliła gaz pieprzowy.

Jak donosi Interfax, powołując się na wiadomości biura prasowego MSW, urząd miasta zawiadomił, iż wydarzenie to odbyło się nielegalnie, naruszając ustawę dot. propagandy gejowskiej.

Ostatecznie aresztowano kilkadziesiąt osób. Wśród zatrzymanych są działacze LGBT, którzy nie chcieli opuścić miejsca zdarzeń, jak i ich przeciwnicy, aresztowani za zakłócanie porządku.

Tekst ukazał się na stronie: http://lenta.ru/
Tłum. z jęz. ros.: MrsRadioactive

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.