Rosja: STOP obozom koncentracyjnym dla migrantów

Świat | Dyskryminacja | Protesty | Represje

 Etniczne czystki - przedwyborczy PR 7.08.br. w Moskwie przed budynkiem Federalnej Służby Migracyjnej zorganizowano serię pikiet przeciw obozom koncentracyjnym dla migrantów, donosi korespondent Grani.ru. Inicjatorem akcji była organizacja liberalnych komunistów Autonomiczne Działanie. W pikietowaniu wzięło udział około 10 osób. Uczestnicy wyszli z plakatami: Ludzie nie są nielegalni!; Czystki etniczne – przedwyborczy PR!; Migracje to nie „problem”, a prawo – faszyzm to jest problem!.

Pracownicy FSM agresywnie reagowali na działania aktywistów i zadawali im prowokujące pytania, szczególnie zainteresował ich fakt, ile im zapłacono. Jednak nie doszło do żadnych przykrych incydentów. Nikogo nie zatrzymano.

W swoim oświadczeniu organizatorzy zauważyli, że wszyscy kandydaci na burmistrza (w tym opozycja) wykorzystują w swoich kampaniach tanią populistyczną taktykę, starając się zaimponować Moskalom, mówiąc głośno o tym, że ich problemy nie mogą zostać rozwiązane bez ograniczenia praw nielegalnym imigrantom.

1 sierpnia w Golianowie, na wschodzie Moskwy, otworzono obóz koncentracyjny dla migrantów. Wraz z nielegalnymi migrantami żyją tam również ci legalni. Liczbę mieszkańców obozu szacuje się na 1000 osób. Przedstawiciel ambasady Wietnamu w Moskwie Le Hong Truong nazwał warunki przetrzymywania migrantów jako nieludzkie. Tymczasem jeden z kandydatów na burmistrza Moskwy zaproponował cięcia diety więźniów obozu koncentracyjnego, w celu zmniejszenia kosztów utrzymania i wykorzystania do robót publicznych na rzecz Moskwy i Moskali.

W poniedziałek funkcjonariusze FSM poinformowali, że do końca roku w Rosji będą działać 43 ośrodki dla nielegalnych migrantów. Na dzień dzisiejszy w kraju istnieje 21 tego typu instytucji- oznacza to, że w ciągu pozostałych 5 miesięcy ich liczba wzrośnie ponad dwukrotnie. Jak się okazało, wcześniej tego samego dnia, FSM przygotowała projekt ustawy dot. utworzenia na terenie Rosji 83 nowych obozów koncentracyjnych dla nielegalnych migrantów.

Tekst ukazał się na stronie: http://grani.ru/
Tłum. z jęz. ros.: MrsRadioactive

:)))Chyba "wolnosciowych" a

:)))
Chyba "wolnosciowych" a nie "liberalnych"...

Z hiszp. libertad- wolność

Z hiszp. libertad- wolność :)

Raczej z łaciny -

Raczej z łaciny - http://lema.rae.es/drae/?val=libertad - http://pl.wiktionary.org/wiki/libertas#libertas_.28j.C4.99zyk_.C5.82aci.... - libertas - wolność :)

Hiszpański raczej nie jest źródłem wielu słów w języku polskim, łacina zaś jest źródłem całego hiszpańskiego, kilku innych języków oraz całej masy słów w jeszcze innych językach.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.