Strajk Uczniowski w kraju absurdu

Publicystyka

Choć Kazimierz Marcinkiewicz twierdzi, że zna Polskę lepiej niż jacyś europarlamentarzyści, ten kraj stał się tak absurdalny, że pewnie dla cudzoziemca, czy dla kogoś patrzącego trochę z dystansu (to znaczy dla kogoś kto mieszka tak daleko od kraju, że nie stał się ofiarą społecznego prania mózgów), może się wydawać dziwne, że Polacy tak spokojnie traktują tę sytuację.

Zapewne przeciętny Europejczyk nie zrozumie pewnych wydarzeń w kraju – np. skandalu wokół wypowiedzi Joanny Senyszyn. Dla kogoś takiego, jak Marcinkiewicz, ten brak zrozumienia wynika z tego, że „nas nie rozumieją, bo nas nie znają”. Ale chyba to oznacza, że coś niezdrowego stało się z Polakami - jakaś masowa histeria.

W całym tym gównie od czasu do czasu pojawia się głos rozsądku, np. uczniowie, którzy chcą, aby Giertych podał się do dymisji.
Patrz: ku eskalacji protestu

Patriotyczne modele Giertycha, Romana Dmowskiego i Jędrzeja Giertycha, to znani anty-semici. Młodzież Wszechpolska już na masową skalę zaczęła wysyłać książki Dmowskiego i Giertycha do szkolnych bibliotek, a zapewne w nowym programie z historii, Dmowski i Giertych będą traktowani jak wielcy polscy patrioci. Ale przeczytajmy kilka cytatów tych patriotów:

Dmowski:

„Polska, która w latach przedwojennych, przekonawszy się aż nadto dobitnie o wrogim stanowisku Żydów względem jej dążeń narodowych i widząc całe niebezpieczeństwo, płynące z zażydzenia swych miast, zaczęła energiczniej organizować swój handel i popierać tę pracę bojkotem handlu żydowskiego...”

„Żydówka zawsze pozostanie Żydówką, Żyd – Żydem. Mają skórę inną, zapach inny, sieją zepsucie wśród narodów”

„Hiterlowcy rozumieją, że chcąc zorganizować Niemcy na podstawach narodowych, muszą zniszczyć pozycję Żydów i ich wpływ na społeczeństwo niemieckie.”

J. Giertych:

„Parę rzeczy jest bezspornych. Hitler zjednoczył Niemcy - przekreślił państwowości i patriotyzmy dzielnicowe (...), stworzył pełną i niczym nieograniczoną jedność narodu niemieckiego. Tego historia już nie przekreśli - to jest dorobek trwały. Hitler odżydził Niemcy. (...) Hitler przerwał ewolucję narodu niemieckiego w kierunku plutokratycznym (...) Wyplenił pierwiastki kosmopolityczne. (...) To, co wyżej wymieniłem, to są wielkie fakty! Gdyby Hitler tyle tylko zrobił - zasłużyłby sobie na wielkie imię w historii i pamięć jego powinna być błogosławiona przez Niemców."

„Jesteśmy jednym z ruchów, które jak faszyzm we Włoszech, hitleryzm w Niemczech, obóz Salazara w Portugalii i Falanga w Hiszpanii – oddalając stary system masońsko-plutokratyczno-socjalistyczno-żydowski, budują nowy porządek narodowy.”

Dmowski:

„Mam sporo danych na to, że nasze kłopoty wewnętrzne, których mamy obecnie aż nadto, nie pochodzą jedynie z naszego łona, ale że wiele się do nich przyczyniły wpływy naszych przeciwników, Żydów, masonerii i nawet “sanacji”, które takimi czy innymi drogami wewnątrz nas przeniknęły. Przeważnie ludzie sami nie wiedzą, że pracują dla przeciwników.”

„Głośny ruch antysemicki, istniejący do niedawna w różnych krajach, umilkł, jego organizacje się porozwiązywały lub pędzą żywot suchotniczy, organy prasowe pozamykały się lub utraciły czytelników. Z wyjątkiem autorów kilku książek, które się po wojnie ukazały, dziś prawie nikt na Żydów nie napada, nikt ich nie krytykuje; natomiast ukazuje się niemało publikacji, które ich gloryfikują.”

Oto tylko kilka fragmentów – jest ich więcej, ale aby zrozumieć ten antysemityzm do końca, trzeba czytać broszury Dmowskiego, nie odrębne cytaty. Ten ostatni zawiera postulat, który często znajduje się u Dmowskiego czy Giertycha – że ktoś (zwykle albo prasa żydowska, albo kraje kontrolowane przez żydowski kapitał) – gloryfikują Żydów, a więc demonizują normalnych patriotycznych Polaków, którzy chcą wypędzić Żydów i założyć czyste narodowe państwo. To rzecz oczywista, że Roman Giertych odziedziczył tę manię, tylko teraz prasa Żydowska i europejska promuje "zboczenia" i pedofilię i przeszkadza im normalnie terroryzować homoseksualistów.

W krajach Europy i Północnej Ameryki, większość ludzi już dawno nauczyła się, co to znaczy antysemityzm i do czego mogą takie pomysły prowadzić. Historia pokazała nam, że akurat taka histeria o międzynarodowych spiskach żydo-masońskich, wrogość do innych – to była podstawa pogromów i zagłady. Więc nic dziwnego, że słysząc, jak ideologia LPR i MW jest oparta na dziedzictwie antysemitów w patriotycznym ubraniu i jak Roman Giertych nie chce, żeby o tolerancji wobec mniejszości uczono w szkołach – ludzie rozumieją, że muszą być problemy nacjonalistyczne i ksenofobiczne, jeśli rząd zgodził się z tym. To, że Kazimierz Marcinkiewicz tego nie widzi tym bardziej świadczy o tym, że ten problem jest tak głęboki, że ludzie przestali dostrzegać w nim cokolwiek problematycznego.

Ale...

Ok, słusznie antysemityzm jest zły, zgadzam się, tzn. antysemityzm w swoim prawdziwym znaczeniu (antysemityzmem nie jest przecież powiedzenie, że Izrael jest słaby w piłce nożenj czy stwierdzenie, iż w czasie drugiej wojny światowej wielu Żydów mordowało swoich rodaków...) powinien być negowany, natomiast nie mogę zrozumieć dlaczego nie mówi się głośno o nazwijmy to antypoloniźmie. Przykład: układy Rosja-Niemcy (przecież jesteśmy członkami, wspołnie z Niemcami Unii) etc, dlaczego nie mówi się o dyskryminowaniu Romów, przecież im bardziej obrywa się od naszych współbratyńców. Jedni przeginają w jedną stronę artykół powyżej w drugą. Dlaczego nie jest tutaj nic wspomniane o ruchach nazistowskich, które działają w Niemczech? O szykanowaniu tamtejszych homoseksualistów? Nagle Niemcy zaczynają nas uczyć sami nie dając sobie rady... Czemu nie było tyle szumu wokół Austrii, która jakiś czas temu miała nacjonalistyczny Rząd? A Franzja i ostatnie zajścia? HIPOKRYZJA a raczej polityka, nie mniej brudna od naszej rodzimej. Europa nie do końca jest wyznacznikiem tego co prawidłowe, sama sobie już z tego zdaje sprawę... Bańka zaczyna pękać tak jak to się stało z postrzeganiem u nas USA. Europa Zachodnia może służyć za przykład, jest drogowskazem gdzie należy pójść z reformami ale nie jest w żadnym wypadku ideałem. Należymy do Unii, więc możemy też ją zmieniać a nie tylko ulegać... AMEN
PS: Dmowski to postać kontrowersyjna ale skoro historycy nie są zgodni co do jej oceny ludzie, nie wiedzący za dużo o temacie nie powinni się wypowiadać :))
PS2: Histeria wybuchła bo musiała wybuchnąć, piję tutaj do bańki, o której pisałem. Nie beirzemy już wszytskiego w ciemno... Młode pokolenie zaczyna być mniej liberalne a zarazem bardziej myślące i wyrozumiałe (nie piszę nadużywanej i tracącej na zanczeniu tolerancji)...

DarkSun, wiele Twoich

DarkSun, wiele Twoich założeń opiera się na fałszywych przesłankach. CIA istnieje na dobre dopiero od miesiąca, więc niestety nie zdążyliśmy jeszcze poruszyć wszystkich możliwych tematów, ale żeby było jasne: potępiamy nacjonalizm we wszystkich wydaniach, również ten Izraelski. Nagonka na Haidera w Austrii miała już miejsce dość dawno temu i choć cieszę się, że Haider musiał odejść na dalszy plan, to oczywiście nie zmieniło to rasistowskiej polityki Austrii wobec imigrantów. Oczywiście dostrzegamy też hipokryzję Unii i wcale nie uważamy jej za model czegokolwiek. Dobrze wiemy, że Unia, Rada Europy i inne tego typu instytucje są pełne frazesów o demokracji i poszanowaniu praw człowieka, a jednocześnie łamią te prawa (np. imigrantów) bez żadnej żenady i współpracują z państwami dokonującymi ludobójstwa (Rosja), lub w których panuje dyktatura (Azerbejdżan), gdy tylko jest to korzystne z punktu widzenia polityczno-ekonomicznego.
Jakbyś miał wątpliwości: dawaliśmy temu wyraz podczas kontr-manifestacji i kontr-konferencji podczas szczytu Rady Europy w Warszawie w 2005 r.
Natomiast zdecydowanie odcinamy się od typowo polskich kompleksów, które każą obruszać się na każde słowo krytyki pod adresem Polski płynące z zagranicy. Jeżeli w Polsce dominuje ciemny nacjonalizm i jest tak rozpowszechniony, że ludzie nawet go nie zauważają, to nie będziemy się powstrzymywać przed psuciem ludziom dobrego samopoczucia wytykając to.

I tutaj jest właśnie

I tutaj jest właśnie proble,, dostrzegacie ciemny nacjonalizm, który niby istnieje, czy jest to nacjonalizm i czy jest on ciemny można mieć wątpliwości, tacy Włosi są katolikami i są społeczeństwem nowoczesnym, nikt nie gani ich za tradycję, zwyczaje, obyczaje. Tolerancja to poszanowanie praw mniejszości homoseksualnych jak i narodowców. /Taa...tolerancja.../ Do sprawy z imigrantami. Jest faktycznie problem, z jednej strony równość wszystkich ludzi, poszanowanie praw człowieka a z drugiej stabilne funkcjonowanie państw. Kończąc już dodame jednak, że globalne państwo ludzi nie jest realnym tworem(terroryzm, bezrobocie itd itp), wizja ta jest podobnie utopijna jak komunizm. Jakiś czas temu (tzn. kilkanaście lat wstecz) wydawało się, że możemy storzyć wielokulturowe i całkowicie liberalne państwa. Dzisiaj możemy powiedzieć, że jest to nierealne. Za duże różnice kulturowe. Nie jest to sytuacja bez wyjścia. Bardzo dobrze, że pewne róźniece są nie do przeskoczenia bo to właśnie świadczy o naszej odrębości. Na siłę nie zrobimy międzynarodówki, można i trzeba natomiast stworzyc warunki tym biedniejszym na rozwój i traktować ich jako równych parnerów.

I jeszcze jedno,

I jeszcze jedno, Marcinkiewicz nie "obruszał" się na Unię za słowa krytyki. Odpowiedział na śmiesznie argumentowane ataki i obelgi, nie pierwszy juz raz kiepsko poinformowanych urzędników europejskich... (przykład choćby oceny naszych plaż... http://plaze.onet.pl/3486,1342210,artykuly.html)

Zdaje mi że mieszasz

Zdaje mi że mieszasz DarkSun. bez watpienia włądze europy nie są wyrocznią, i ich kompetencje są dość problematyczne - to wypowiedz Marciszka nie odwoływała sie do merytorycznego wskazania na problemy wskazane - zarzucił on kurtyne na poczynania LPR, MW i mniejsze, bardziej skrajne grópki 'patriotyczne'. Powiedzał, ze nie ma problemu: podczas gdy dochodzi do ataków, politycy sieja nienawisc przez mass media...
To że za granicą jest nie lepiej... tylko tam jest wiecej antyfaszystów, wiec gdy 'patrioci' wychodza na ulice muszą ich ochraniać policjanci. 4 000 przeciwko 'mniejszości' jaką jest 200 osob.
Tolerancja dla nich? Nie wiem, z jednej strony nie bronie 'nacjonalistom ' na publikowanie swoich wypocin - z drugiej gdy czytam namowy do mordowania anarchistów i lewakow, mniejszosci czy przedstawicieli innich narodowości wyznań, gdy szykują mi i innym życie według objawionych zasad, gdy wykluczaja i budują na razie mentalne obozy zagłady dla innych - to tym samym przekreślają tolerancje wobec siebie - gdyż nie są miejszością która ma swoje zasady i chce według nich żyć, lecz miejszoscią która chce rządzić wszytkimi, zniszczyć każdą odmieność (w granicach państw narodowych).

Właśnie o to się

Właśnie o to się rozchodzi, ze poglądy jakie przedtawiłeś cechują nie nacjonalistów tylko idiotów, którzy wplątali się w szeregi "patriotów" by po prostu rozładować napięcie wynikające ze zbyt napakowanego ciała :) Mówienie zaś o całym ruchu narodowym w ten sposób jest niezgodne z prawdą i do tego piję. Do mordowania "lewaków"; przygarniał kocioł garnkowi, podobny ton wypowiedzi można spotkać również po stronie anarchistów itd. Jeden czort swoją drogą. W każdej grupie znajdą się debile, którzy pod przykrywką ideologii chcą sie rozerwać, nie czarujmy się...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.