USA: Akcja solidarnościowa IWW z pracownikami Amazona w Polsce

Świat | Prawa pracownika | Ruch anarchistyczny

W Milwaukee w stanie Illinois odbyła się akcja lokalnych struktur związku zawodowego Industrial Workers of the World w centralnej siedzibie firmy Manpower.

W Amazon Polska od początku naruszane są prawa pracownicze, dlatego Związek Syndykalistów Polski postanowił rozpocząć kampanię w tej sprawie.

Firma Manpower pośredniczy w zatrudnieniu pracowników. Aktywiści ze związku IWW po wkroczeniu do centrali agencji pracy tymczasowej przedstawili żądania, których realizacji domagają się pracownice i pracownicy zrzeszeni w Związku Syndykalistów Polski w Amazonie, a dotyczące poprawy warunków pracy i płacy oraz zaprzestania zastraszania pracowników chcących działać w organizacji.

Nagranie z akcji znajduje się tutaj: http://www.ustream.tv/recorded/57615223

Hm... ani słowa o IP,

Hm... ani słowa o IP, widzę że walczycie dalej.

też mnie to rozpierdala od

też mnie to rozpierdala od ładnych kilku lat

A to komisja IP w Amazonie

A to komisja IP w Amazonie jakieś działania podjęła poza zarejestrowaniem się i udzieleniem wywiadu dla GW? Na stronie IP nic o tym nie ma. Najpierw coś zróbcie, potem oczekujcie laurów.

amazon

oj robi się, robi, tyle że bedąc wewnątrz, spokojnie nie martwcie się są działania długofalowe i nie ma co tutaj strzępić języka. GW samo się zgłosiło. Laurów nie zbieramy i nie kolekcjonujemy. Wyliczanie komuś przed kompem pasków prawidłowo też mi heca.

Tylko, że tutaj wylicza

Tylko, że tutaj wylicza się rzekome nie informowanie o działaniach IP w Amazonie, które jeżeli w ogóle mają miejsce nie są opisywane nawet na stronie IP.

IP

ja tam nie mam oto pretensji a nawet mnie top cieszy. Przeciez to centrum informacji anarchistycznej mylnie sugerujace że portal informuje o aktywności ruchu anarchistycznego który ma różne oblicza, organizacje, działania, taktyki itp. A nie jakiejs tam opcji w jego ramach.
Na zakładach nie działa się tylko kontaktami mailowymi. Organizowanie wspólne i bardziej trwałe i nie awangardowe rozproszonych i często wyalienowanych pracowników to dosyć duży trud. Na to potrzeba czasu i sporo energi by były efekty i by miało to miejsce. Owszem były akcje ulotkowe o sytuacji na zakładzie ( sygnowane jako pracownicy a nie jako IP), nie wszystko pisze się na stronach, ma to swoje uzasadnienie. Dobrze że działacie w obronie ludzi i naprawde wkładajcie te energię właśnie w to, a nie to jak i co robi inna organizacja czy grupa, inicjatywa itp. co robicie od lat. Naprawdę nie chce nam się wami zajmować, zajmijmy się kurestwem które jest na ulicach, zakładach pracy, kamienicach itp. ament.

No więc zajmujmy się, a

No więc zajmujmy się, a nie trollujmy tych, którzy to robią.

Ja nie jestem z ip żeby nie

Ja nie jestem z ip żeby nie było. Wkurwia mnie natomiast fakt ,że niby walczymy o to samo a jedni drugim kłody pod nogi i nie winie tutaj zsp bo pierdoli mnie szczerze kto zawinił czy zaczoł te utarczki ,ale fajnie by się stało gdyby to się wreszcie skończyło.Wielu ludzi przez takie zagrywki się zniechęca do działania bo coś jest nie tak skoro anarchisci konkurują między sobą niczym kapitalistyczne firmy na wolnym rynku.

Niby o to samo, ale nie o to

Niby o to samo, ale nie o to samo. A na resztę już była odpowiedź.

Kurwa to w Amazonie działa

Kurwa to w Amazonie działa sekcja ZSP?! Robię tam od trzech miesięcy, chętnie bym wstąpił ale informacji ŻADNEJ! Ktoś coś wie?

Dzięki ziomeczku! Nie

Dzięki ziomeczku! Nie rozumiem tylko, dlaczego choćby ze dwie osoby z ZSP któregoś dnia przed zmianą nie stanęły przed wejściem do Amazona i nie rozdawały informacyjnej propagandy. Jako pracownik tej firmy zaręczam, że wkurwienie wśród większości zatrudnionych na praktyki kadr i biur pośrednictwa pracy sięga zenitu. Ale dzięki raz jeszcze, już nadrukowałem ulotek, jutro pójdą w ludzi i porozlepia się je po zakładzie :)

Jak na razie to bijecie

Jak na razie to bijecie pianę, a my już kilkunastu osobom wywalczylismy zaległe wynagrodzenie. Ale w sumie co mi przeszkadza wasze ględzenie?

A co ty tam wiesz : )

Każda sroka swój ogon chwali : ) co ty możesz wiedzieć ile osobą IP pomogło przy tej samej sprawie co wy na zakładzie nie robiąc o to światowego larum bo i sprawa błaha, zwykła pomoc przy naliczeniu wypłaty i zgłoszenie błędu? Można to ubierać w górnolotne słowa gdy się nie ma z czego piany bić samemu : ) ale tak czy siak pozdrawiam no i powodzenia

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.