USA: Opór przeciwko nazistom

Świat | Antyfaszyzm | Protesty

Miasto Leith w Dakocie miało stać się miastem nazistów po tym jak jeden z lokalnych rasistów zaczął skupywać nieruchomości. Działał we współpracy z neonazistowską elitą w tym Jeffem Shoepem z National Socialist Movement oraz Tomem Metzgerem z White Aryan Resistance.

Do miasta liczącego 20 mieszkańców, w większości białych neonaziści chcieli sprowadzić wystarczającą ilość swoich celem przejęcia władzy. Dakota została przez nich wybrana dlatego, że 90% mieszkańców tego stanu jest biała i jest to miejsce z najmniejszym odsetkiem ludności kolorowej w całych Stanach. Napotkali jednak na opór. Zbuntowali się przeciwko nim lokalni Indianie oraz biali mieszkańcy okolic nie zgadzających się z ideą nazizmu i rasizmu. Doszło do protestu pod pierwszą siedzibą nazistów oraz pod ratuszem.

Burmistrz miasta zadeklarował gotowość rozwiązania rady miejskiej i podporządkowania miasteczka władzom hrabstwa gdzie nazistom trudniej byłoby przejąć władzę.

i tak ma być zawsze!

i tak ma być zawsze!

Ma być zawsze, że native

Ma być zawsze, że native americans mają demować nazioli ?

Cóż,jeśli okolicznym

Cóż,jeśli okolicznym mieszkańcom to przeszkadza... Jeśli rasiści by chcieli wynieść się na jakąś bezludną wyspę z dala od ludzi na przykład to dlaczego właściwie być na nie ? Tu sytuacja była nieco inna i dobrze się stało,że ich pogoniono...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.