Warszawa: Protest lokatorów na sesji Rady Miasta

Kraj | Lokatorzy | Protesty

Dziś na sesji Rady Miasta Warszawy lokatorzy zabrali głos w sprawie podwyżki czynszów, reprywatyzacji mieszkań komunalnych i polityki mieszkaniowej w stolicy. Ok. 50 osób przyszło na wezwanie Komitetu Obrony Lokatorów oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Aktywiści zgłosili temat jako wolny wniosek i udało się wymóc, by Rada wysłuchała przedstawiciela lokatorów. Złożony został także wniosek o wprowadzenie tematu lokatorów oficjalnie na następną sesję Rady.

Andrzej Smosarski z WSL wystąpił w imieniu obu organizacji i powiedział o tragicznej sytuacji lokatorów w mieszkaniach komunalnych i reprywatyzowanych. Przypomnijmy, że od 1 maja w Warszawie czynsze wzrosły nawet o 300%. Cały czas także trwa reprywatyzacja komunalnych mieszkań. Ostatnio w Warszawie zostało zorganizowanych wiele protestów w tej sprawie.

Andrzej Smosarski ostrzegł radnych, że czasy, kiedy politycy mogli prowadzić taką politykę bez reakcji ze strony lokatorów już minęły, gdyż organizują się oni w różnych miastach Polski.

Do ruchu przeciwko podwyżkom czynszów także dołączyło się inne miasto - Białystok - gdzie szykuje się fala protestów.

Szacun za drazenie takiego

Szacun za drazenie takiego trudnego i malo spektakuklarnego w koncu tematu. Oby sie powiodlo. A kto w Bialym kreci tym tematem? Tylko nie mowcie ze MS to to bedzie gwarancja porazki..

W Białym lokatorzy. Staramy

W Białym lokatorzy. Staramy się z nimi nazwiązać kontakt bespośrednio. Kiedy mamy kontakt, napiszę do ciebie.

ceny mieszkan

fakt ,ceny mieszkań są za wysokie!
Ciekawie kiedy ludzie obudza sie z marazmu i przyzwyczjenia ,że ceny mieszkań,najmu wcale nie muszą być tak drogie.SKromny procent spoleczęnstwa ma z tego spory zysk.Mnie rachunki normalnie zżerają.

No właśnie dostałem

No właśnie dostałem informację że od lipca mam płacić 506 zł czynszu. Za mieszkanie 37 m kwadratowych. Fakt Warszawa stolica, tyle że mieszkanie jest komunalne. Czyli z założenia dla tych co ich nie stać na własne mieszkanie. I tak jest w moim przypadku. Teraz wyobraźmy sobie że to musi płacić ktoś z najniższą dopuszczalną krajową pensją. Pani prezydent Warszawy, Gronkowiec Walc, chyba żyje na innej planecie..

Jeśli możesz, przyjdź na

Jeśli możesz, przyjdź na Radę Miasta w czwartek. Komitet Obrony Lokatorów i Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów będą się starać doprowadzić do odwołania podwyżek.

http://lokatorzy.info.pl/kategoria/nasze-dzialania/

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.