Kraków: Wyprojektować przemoc z rzeźni. Temple Grandin i Gail Eisnitz

2015-04-25 16:00
2015-04-25 18:00

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza na spotkanie z Katarzyną Biernacką, które odbędzie się w księgarni deRevolutionibus, (Kraków, ul. Bracka 14), 25 kwietnia 2015, w sobotę, o godz. 16.00.

Porozmawiamy o Temple Grandin, konsultantce przemysłu mięsnego, która projektuje urządzenia do jak sama mówi „humanitarnego” uboju zwierząt. Osoba Temple Grandin wywołuje spore kontrowersje, przez jednych jest postrzegana jako osoba przyczyniająca się do kontynuowania opresji zwierząt hodowlanych, przez innych podziwiana – np. amerykańska PETA nagrodziła ją tytułem: Wizjonerki Roku 2004.

Działania Grandin skonfrontujemy z rzeczywistością rzeźni opisaną w książce „Slaughterhaus” Gail Eisnitz. Eisnitz za swoje działania na rzecz zwierząt została nagrodzona the Albert Schweitzer Medal, jest szefową pionu dochodzeniowego w Humane Farming Association. Książka „Slaughterhouse” jest wynikiem jej dochodzenia, które prowadziła przez kilkanaście miesięcy zatrudniając się w amerykańskich rzeźniach. The Washington Post określił ją mianem „najodważniejszej śledczej wszechczasów”.

Czy może w ogóle istnieć humanitarny ubój?

Czy to co robi Temple Grandin można nazwać pomocą zwierzętom czy jest to raczej kolaboracja z przemysłem mięsnym i zdrada zwierząt?

Jak wygląda rzeczywistość rzeźni – dla zwierząt, tam trafiających i ludzi, tam pracujących?

Przyjdźcie na spotkanie z Katarzyną Biernacką, aktywistką Stowarzyszenia Empatia, tłumaczką i teoretyczką praw zwierząt, a dowiecie się więcej!

Zapraszamy!

Dziękujemy księgarni de Revolutionibus za udostępnienie przyjaznej przestrzeni na spotkanie!

Czy tym razem pani

Czy tym razem pani prowadząca wskaże kolejno punkty a,b,c na obrazie z rzutnika, oraz omówi w kilku zdaniach definicje 1, 2, 3? A dyskusja zakończy się ponownie pieniami chwalnymi ku weganizmowi.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.