Zielona Góra: Protest pracowników elektrociepłowni

Kraj | Prawa pracownika | Protesty

Pracownicy zielonogórskiej elektrociepłowni czują się oszukani. Dziś o 11.00 na plac przed elektrociepłownię przyszło ponad 70 pracowników, aby zaprotestować przeciwko planowanej restrukturyzacji w zakładzie, redukcja zatrudnienia miałaby dotyczyć głównie administracji.

Franciszek Antościszyn i Edward Czapla – jedni z pracowników zakładu - trzymali transparent z napisem: Przecz od nas graby muszą wam wystarczyć żaby. Część pracowników elektrociepłowni była ubrana w białe koszulki z napisem „nie” i karcianym symbolem trefla, ponieważ program Trefl, zakładający restrukturyzację, został opracowany przez francuską grupę EDF Polska, do której należy EC Zielona Góra oraz 9 innych polskich spółek.

Czujemy się wprowadzeni w błąd i oszukani! - mówił przez megafon Józef Woźniak, szef zakładowej "Solidarności”. - Program Trefl burzy spokój nasz i naszych rodzin.

W czasie protestu w gabinecie prezesa zarządu EC Zielona Góra trwało spotkanie z szefem EDF Polska Phillippe Vavasseuerem, związkowcy nie skorzystali z zaproszenia na nie.
Wolimy protestować, bo jak się już będzie paliło, to na gaszenie będzie za późno - dodał Woźniak. I zapowiedział, że związki będą jeszcze negocjować z pracodawcą.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.