Berlin: Demonstracja o prawa uchodźców

Świat | Dyskryminacja | Protesty

W sobotę w Berlinie odbyła się wielka demonstracja poparcia dla uchodźców, która wieńczyła marsz uchodźców z Wurzburga do Berlina. Marsz zorganizowany przez samych uchodźców rozpoczął się 8 września i jego głównymi żądaniami było uchylenie przepisów ograniczających prawo pobytu uchodźców do jednego okręgu administracyjnego, zakończenie reżimu przymusowego osiedlania uchodźców w obozach położonych z dala od miast, zaprzestanie deportacji, oraz przyznanie obywatelstwa dzieciom uchodźców urodzonych na terenie Niemiec.

Na demonstrację poparcia przyszło około 5 tys. osób., które przeszły z centrum dzielnicy Kreuzberg pod Bundestag, przez główne ulice Berlina. Demonstracja zatrzymała się pod Bramą Brandenburską, Urzędem ds. Uchodźców i drukarnią państwową, gdzie drukowane są paszporty. Demonstranci skandowali „Żaden człowiek nie jest nielegalny”, „Prawo do pobytu – wszędzie”, „Międzynarodowa solidarność”. Z budynków znajdujących się na trasie przemarszu spuszczono bannery przeciw deportacjom.

Pod Bramą Brandenburską nie zabrakło tradycyjnych haseł „Nie wieder Deutschland” (Nigdy więcej Niemiec) wykrzykiwanych głównie przez Niemców. Pod Bundestagiem mała grupka nacjonalistów próbowała dokonać prowokacji, jednak bez powodzenia. Demonstracja zakończyła się koncertem, po którym duża część zebranych odprowadziła uchodźców do obozu na Orianienplatz, by uniknęli oni rasistowskich kontroli policyjnych, które są dla nich codziennością.

Więcej informacji o marszu: http://refugeetentaction.net

Brama Brandenburska  Pod Bundestagiem  Pod Bundestagiem

http://www.youtube.com/watch?v=SDZYr4BFpoQ

Małe sprostowanko.. nie

Małe sprostowanko.. nie 5tys. lecz 6tys. bylo obecnych ;)

Całkiem możliwe. Nie było

Całkiem możliwe. Nie było widać końca :)

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.