Chiny: Strajk w Nokii

Świat | Prawa pracownika | Represje | Strajk

Setki pracowników fabryki "Nokia" w Dongguan (Chiny Południowe) przerwała pracę w dniu 19 listopada, aby zaprotestować przeciwko pogorszenia warunków pracy.

W dniu 23 listopada, grozili rozszerzyć strajk po tym jak firma ogłosiła zwolnienie 59 osób za odmowę pracy. W Guangdong doszło do starć pracowników Nokii z policją. Aresztowano 10 osób, byli również ranni w tym kobieta w ciąży. Liczba protestujących miała przekraczać 1000.

Przedstawiciele Nokii twierdzą, że nieporozumienia są wyjaśniane, a większość pracowników pracuje.

Pracownicy twierdzą, że ani pracodawca ani związek zawodowy nie wyznaczyły swoich przedstawicieli do negocjacji postulatów strajkowych.

Tam to dopiero jest młyn.

Tam to dopiero jest młyn. Może powinna w kraju powstać solidarność. Walczyć o lepsze warunki pracy albo obalić "komunę". To wyszłoby na dobre bo zamiast cwaniaków, którzy sprowadzają chińskie towary za które u nas płaci się krocie a i tak to badziewie, mogliby zacząć produkować swoje. Tak tak sami jesteśmy sobie winni. Konsumpcja nie zna granic, bo przecież jak wszystko i wszedzie jest, to nic tylko brać. To z kolei napędza ich rynek. Niestety nie ma z tego nic dla nas oprócz kolejnych cwaniaków i wydanych na nich pieniędzy. Samochody, pralki, lodówki, smartfony, tablety, odkurzacze, rowery itp, 3/4 z tego to MADE IN CHINA.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.