Chiny: Hakerzy z grupy Anonymous grożą reżimowi

Świat | Protesty

Międzynarodowa grupa hakerów Anonymous zaatakowała strony internetowe należące do chińskiego rządu. Jest to już drugi atak hakerów na Chiny. Na stronie internetowej dzielnicy biznesowej Chengdu pojawiły się dwa komunikaty. Jeden skierowany do chińskiego rządu, drugi do ludu.

Drogi chiński rządzie, nie jesteś nieomylny. Dzisiaj padają Wasze strony, jutro upadnie Wasz reżim. Spodziewajcie się, że nigdy nie zapomnimy. To, co dzisiaj czynicie wobec swojego znakomitego ludu, wkrótce obróci się przeciwko Wam. Bez żadnej litości.

Każdy z Was cierpi z powodu tyranii chińskiego reżimu, który nie wie o Was nic. Jesteśmy z Wami, tu i teraz. Będziemy również jutro oraz w następnych dniach obiecujących Wam wolności. Nigdy się nie poddamy. Nie traćcie nadziei, rewolucja rozgrzewa w sercu.

Na końcu został zamieszczony link do strony internetowej, która zawiera sposoby na obejście cenzury sieci.

Grupa Anonymous China powstała 30 marca. W krótkim czasie dokonała ataków na setki stron i kradzieży wielu danych. Grupa Anonymous China nie pochodzi z Chin, a jej członkowie nie są Chińczykami dlatego posługują się językiem angielskim, a komunikaty tłumaczone na chiński są dość niepoprawne gramatycznie.

Władze Chińskiej Republiki Ludowej potwierdzają, że strony rządowe padły ofiarą ataków hakerów. Sami hakerzy zapowiadają dalsze akcje.

Tak jest. The Real Internet

Tak jest. The Real Internet Superheroes.
W ludziach budzi się świadomość, że w o l n o ś ć to globalnie dobro luksusowe, do którego ma dostęp pewnie mniej niż procent ludzkości.

Jeszcze Rosja

Niech tak jeszcze z rosyjskimi stronami zrobią,to uwierzę że coś się będzie dziać

Na rosyjski rząd też

Na rosyjski rząd też przyjdzie czas.

Anonymous zniszczyli mit o

Anonymous zniszczyli mit o "wszechwładnej potędze hakerów" - wiele akcji zapowiadali a niewiele z tego wyszło. To co zostało zrealizowane nie było tak spektakularne jak mogliby spodziewać się ludzie wychowani na cyberpankowych filmach czy literaturze.

Poza tym my jako "zwykli śmiertelnicy" nie mamy pojęcia kto i dlaczego deklaruje czy przeprowadza jakiś atak. Kto zapowiadał blokadę całej sieci 31 marca? "anonimowi "czy ktoś kto chciał ich ośmieszyć? a może jakiś dowcipniś?.... Kto atakuje rząd jakiegoś państwa i dlaczego właśnie tego państwa a nie innego?

Anonymous y Ocupa Wall Street, juntos a la huelga global del 1 de mayo

Fenomen internetowych strajków trwa...... ;-)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.