Chiny: W obawie przed protestami obrońców praw zwierząt, mieszkańcy miasta organizują przed terminem festiwal psiego mięsa

Świat | Ekologia/Prawa zwierząt

Mieszkańcy chińskiego miasta Yulin, pod wpływem ognia krytyki w poprzednich latach, zaczęli wcześniej organizację dorocznego festiwalu z okazji letniego przesilenia na którym setki psów są specjalnie zarzynanych na wielką ucztę zgromadzonych tam bywalców.

Niektórzy mieszkańcy miasta zgromadzili się już w zeszły weekend, jedząc psy i owoce liczi świętowali najdłuższy dzień w roku, jeszcze przed faktycznym sobotnim przesileniem. Wszystko po to aby uniknąć protestów pro-zwierzęcych aktywistów.

W poprzednich latach, festiwal był atakowany przez aktywistów którzy nagłaśniali tragiczną sytuacje psów w mediach społecznościowych oraz poprzez tworzone petycje. Odbywały się również liczne protesty mieszkańców przed rzeźniami oraz miejscami gdzie można było nabyć psie mięso.

Społeczny sprzeciw pokazuje zmiany w życiu przeciętnych chińczyków, których wskaźnik jakości życia podnosi się. Są to ludzie którzy opiekują się swoimi zwierzakami, podróżują za granice i nie koniecznie zgadzają się z przestarzałymi niehumanitarnymi tradycjami.

Zdjęcia które ukazały się w lokalnych mediach pokazują makabryczne widoki takie jak ugotowane obdarte ze skóry psy wiszące na hakach.

W tradycji miasta Yulin, jedzenie psów i liczi oraz picie alkoholu w czasie letniego przesilenia miało spowodować, że ludzie w trakcie zimy będą zdrowi.

Obrońcy praw zwierząt twierdzą że ten proceder stwarza niebezpieczeństwo dla zdrowia publicznego, ze względu na nie przestrzeganie warunków sanitarnych, braku badań nad obecnością chorób i bakterii w psim mięsie pochodzącym z całego kraju. Psy przeznaczone na rzeź często są nie tylko wyłapywane z ulic ale także kradzione swoimi opiekunom. Często podczas łowów psy są trute toksycznymi chemikaliami, niebezpiecznymi dla ludzi.

Aktywistka ,,Animal Asia” oświadczyła że ,,To negatywne zjawisko rośnie w siłę – kradzieże psów, działalność przestępcza, zatrucia pokarmowe oraz zachorowania na wściekliznę. Nie mówiąc już o podziale w społeczeństwie na tych którzy są za i na tych którzy są przeciw. Wszystko to ma bardzo negatywny wpływ na gospodarkę miasta”

Władze miasta oficjalnie zdementowały formalne istnienie takiego festiwalu, wskazując że był to zwyczaj praktykowany jedynie przez określoną grupę ludzi.

Państwowe media donoszą że rząd nakazał właścicielom gastronomi wykreślenie psiego mięsa oraz składników z niego pochodzących, ponieważ jego sprzedaż i konsumpcja jest nielegalna w Chinach.

Mimo kilkusetletniej tradycji, pod presją społeczną w 2011 został odwołany jeszcze jeden okrutny festiwal odbywający się we wschodniej prowincji Zhejiang.

Ale świnki czy krówki

Ale świnki czy krówki można zjadać i nikogo nie przeraża makabryczny widok obdartego ze skóry zwierzaka wiszącego na haku. Bardzo to podobne do organizowanych w Polsce akcji - przedszkolaki wykupują konika z rzeźni a potem świętują sukces wcinając kotlety wieprzowe...

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.