FASZYZM NIE PRZEJDZIE!

Filmik zapraszający do udziału w akcjach antyfaszystowskich w Warszawie w dniu 11 listopada 2008. Bądźmy tam wszyscy, żeby przeciwstawić się propagatorom ideologii która doprowadziła to miasto i ten kraj do ruiny.

Po usunięciu filmu przez serwisy youtube i google video, jest on dostępny na politube.org:http://www.politube.org/show/1062

Faszyzm nie przejdzie!

Cieszę się, że wciąż

Cieszę się, że wciąż są organizowane takie akcje. Na pewno przybędę (oczywiście bez czerwonej flagi ;-)). Myślę, że fajnie by było, gdyby ktoś dodał informacje o tej demonstracji na lewica.pl - wielu czerwonych na pewno chętnie by się przyłączyło. Cel przecież mamy wspólny.

Wspólny cel? chyba

Wspólny cel? chyba żartujesz?
Jak czerwony wybiera mi cel to z pewnością będzie to Kołyma lub wyspy Sołowieckie.

slaba prowokacja...

slaba prowokacja...

prowokacja? toz to szczera

prowokacja? toz to szczera prawda

prawacki prowoku

zamknij się,ja będę ale nie mam zamiaru, tłumaczyć się dlaczego z czerwoną flagą,jak niebędzie się podobało to się zwine z kumplem

Czytelniku! Nie wiemy kim

Czytelniku! Nie wiemy kim jesteś - anarchistą, konserwatistą czy członkiem ONRu. :-) Jak ktoś chce przyjść i już mówi, że przydzie aby wspierać cel (walka z faszyzmem), i nie aby promować swoją partię, niech przydzie.

Proszę nie prowokuj tutaj niepotrzebnych konfliktów ponieważ już w innym wątku zaczęli się niemeritoryczne kłótnia i ludzie mogą znowu kłócić się tu.

Popieram

Popieram

Filmik nie wiedziec czemu

Filmik nie wiedziec czemu usunieto z You Tube.....

filmik jest

Jak znajdziecie jeszcze

Jak znajdziecie jeszcze jakiegoś żywego faszystę to dajcie znać (może się ukrył w 45 roku?

Znajdziemy, znajdziemy bo

Znajdziemy, znajdziemy bo są ich setki i wcale się nie ukrywają tylko otwarcie demonstrują swoją głupotę hajlując i machając faszystowskimi symbolami http://pl.indymedia.org/images/2007/04/28109.jpg

I tych kilku małolatów z

I tych kilku małolatów z obrazka ma obrazować zagrożenie faszystowskie ;). Nie rób z igieł wideł. Wszystko przez to pacyfistyczne wychowanie - gdybyście w dzieciństwie pobawili się trochę wojnę nie ganialibyście teraz za jakimiś osobami specjalnej troski. Ale cóż każdy ma wroga na swój obraz i podobieństwo. Albo co za czasy tacy faszyści i co gorsza tacy antyfaszyści.

guzik

Prawdziwe naziole są w naszych mediach i trzepią niezłą kasę za tłumaczenie społeczeństwu czemu niektóre wojny są ok. Ostatni naziolski pomysł to umożliwienie ekstradycji więźniów z polski do krajów gdzie sa dozwolone tortury w celu umożliwienia reżimowi w Warszawie torturowania wieźniów. Naziolski jest portal racjonalista.pl w którym intelektualiści o sympataich syjonistycznych z dumą chwalą czystkę etniczną w Palestynie ("Izrael - kraj laickiej wiary"). Ale wy oczywiście wolicie ganiać za jakimiś brudasami, którzy żadnego nazistowksiego przewrotu nie urządzą. W Niemczech potrzebny był do tego kapitał Rockefelera i innych nazistów, którym się upiekło na maxa. Guzik wiecie o naziźmie i faszyźmie. Po prostu szukacie rozróby w szczytnym celu. Antifa Hooligans - HOOLIGANS - to wiele mówi o mentalu i horyzontach. Farbowani antyfaszyści.

Jesteś po prostu oswojony,

Jesteś po prostu oswojony, przeczytaj tutaj, jak cię wytresowano: https://cia.media.pl/strategie_skrajnej_prawicy_oswajanie_z_nazizmem_i_zl...

przepraszamy cię...

przepraszamy cię... zapomnieliśmy, że już nie ma faszyzmu ani tym bardziej nazizmu. teraz jest narodowy radykalizm...
a że to niczym się nie różni, wybieramy krótszą nazwę: faszyzm.
więc nie rób prowokacji

dam ci znać na pewno, podaj

dam ci znać na pewno, podaj adres, tel, email albo link z naszej klasy

Mam do Was 3 pytania.

Mam do Was 3 pytania.
Jestem polskim patrotą, czy jak pójdę na obchody 90 rocznicę odzyskania niepodległości, przez nasz kraj, to moge obawiać się ataku antify na moją osobę?.
Dlaczego uważacie, że ideologia która w roku 1944 znisczyła stolice naszego kraju, jest dzisiaj wyznawana, przez ONR, NOP, MW, OWP...?. Przecież kilkaset narodowców brało udział w walce z faszystowskim okupantem - historia się kłania i tu rodzi się trzecie pytanie. Wasza obsesja wobec narodowców jest wynikiem:
a)nieznajomości historii?
b)instrumentalnego traktowania historii?.
Prosze o odpowiedz - tylko bez napinki, pozdrawiam!.

Oni walczyli z komunizmem

Oni walczyli z komunizmem też, a nazizm też walczył z komunizmem, który niósł wyzwolenie dla całej Europy. Mogło być tak pięknie, ale nazisci zabili elitę polską i nikt nie potrafił racjonalnie powiedzieć, ze tylko z ZSRR będziemy wolni.

Znamy historię, nie obrażaj nas.
Instrumentalnie to traktuje ją ONR,który podnosi rękę w nazistowskim geście. Za gestami idą czyny, niestety. I nie opowiadaj tu bajek, że faszyzm to nie nazizm itp. bo i tak Ci nie uwierzymy.

Jak już idziesz na 11 listopada, to wybieraj: jesteś z nami lub przeciwko nam

Skoro zadajesz konkretne

Skoro zadajesz konkretne pytania, możemy ci odpowiedzieć.

A więc po pierwsze, nie jest zasługą polskich nacjonalistów z czasu wojny, że hitlerowcy nie widzieli dla nich miejsca w aryjskim porządku Europy. Żelazna Gwardia w Rumunii i Ustasze w Chorwacji wyznawali identyczną ideologię - a ponieważ Hitler dał im szansę lizania jego butów, skwapliwie z tego skorzystali. Podobnie postąpiliby polscy narodowcy, gdyby Hitler im na to pozwolił.

Po drugie, nie ma żadnych znaczących różnic pomiędzy ideologią nazistowską, a ideologią narodowego radykalizmu. Nie mówię tu o praktycznych "sukcesach" we wdrażaniu tej ideologii (ONR na szczęście nie był w stanie nic osiągnąć), ale o jej podstawowych założeniach. A więc chodzi o: mistyczny fatalizm przypisujący niezmienne cechy takim wirtualnym bytom, jak "naród" i "rasa", obsesja na punkcie "czystości" i "brudu" - rozumiana jako misja "przywracania" idealnego porządku rasowego i narodowego, strach i pogarda wobec inności.

Fatalistyczne powiązanie "dobra" i "zła" do konkretnych "ras" i "narodów" (piszę w cudzysłowie, bo wszystkie te słowa są pozbawione sensu) oznacza, że jedynym sposobem wdrożenia takiej ideologii jest fizyczne dzielenie ludzi na kategorie, deportacja, tworzenie gett, a w razie niemocy sprawczej, bicie i mordowanie. Nie można być narodowym radykałem tylko trochę - logiczną i konieczną konsekwencją tej ideologii jest mord.

Dlatego należy za wszelką cenę tępić taką ideologię w zarodku.

ONR i NOP = polscy naziści

1. Na wstępie co do zarzucanej przez ciebie nieznajomości historii to jestem jej studentem ;)

mam nadzieję że mówiąc o sobie jako o patriocie masz na myśli pozytywne znaczenie tego słowa. No więc coś tu nie gra. Twierdzisz że jesteś patriotą a bronisz faszystów z ONRu??? Wcześniej wklejano już zdjęcie członkków onru http://pl.indymedia.org/images/2007/04/28109.jpg jak widzisz ludzie ci jasno i otwarcie manifestują hitlerowską symbolikę i gesty. Wykonując takie gesty i używając takiej symboliki ludzie ci obrażają pamięć poległych Polaków!!! jezeli zatem jak twierdzisz jesteś patriotą powinieneś walczyć z neonazistami chociażby przez wzgląd na miliony pomordowanych Polaków.

2. Twierdzimy że ideologią która zniszczyła kraj i to miasto jest faszyzm, a członkowie ONRu i NOPu jak widziałeś demonstrują swoje faszystowskie poglądy, nie wstydzą się ich, wręcz przeciwnie są z nich dumni.Warto przypomnieć że

Jeżeli chodzi o przedwojenny ONR to na podstawie analizy programu i działalności ONR stwierdzić należy że była to organizacja czysto faszystowska spełniająca całą definicję faszyzmu: kult wodza, szowinizm, antysemitym, zmilitaryzowana struktura, gospodarczy korporacjonizm, chęć stworzenia państwa totalitarnego.

Po wybuchu wojny działacze ONR utworzyli kolaboracyjną Narodową Organizację Radykalną która współpracowała z hitlerowcami przy organizacji antysemickich pogromów. Więcej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowa_Organizacja_Radykalna . Potem ONRowcy utworzyli NSZ które nie walczyły z hitlerem, tylko za główny cel postawiły sobie walkę z lewicowcami prowadzącymi bohaterską walkę z okupantem Polski. NSZ organizował także liczne pogromy ludności Żydowskiej. Tuż przed końcem wojny sformowali Brygadę świętokrzyską która razem z hitlerowcami uciekła z terenów Polski.

Jeżeli chodzi o współczesny ONR to jeżeli nie przekonało cię jeszcze wklejone wcześniej zdjęcie to podam kilka faktów o tej organizacji:

- 11 listopada 2007 roku ONR organizował demonstrację w Warszawie w której oficjalnie i za pełną zgodą onrowców udział brali przedstawiciele neohitlerowskiej organizacji Blood&Honour/Combat 18 (cyfra 18 oznacza adolf hitler). (film z tej demonstracji znajdziesz na youtube)

-ONR był organizatorem koncertów neonazistowskiej grupy Agressiva 88

Jak zatem widzimy współczesny ONR nie tylko nie wyrzekł się swojej niechlubnej tradycji wręcz przeciwnie jego ideologia uległa radykalizacji.

Jeżeli chodzi o NOP to jest to organizacja która oficjalnie nawiązuje (np. poprzez symbolikę) do "tradycji" przedwojennego ONRu. W głównym organie prasowym NOP pt. "Szczerbiec" w wielu rtykułach wychwalano np. dowódcę belgijskiej dywizji Waffen SS Leona Degrelle. publikowano także teksty neonazistowskiego pseudohistoryka-rewizjonisty Davida Irvinga (swoją droga zdeklarowanego wroga Polaków). Warto także wspomnieć o demonstracji w marcu zeszłego roku podczas której NOPowcy demonstrowali wspólnie z przedstawiecielami Zadrugi wymachującymi flagami ze swastykami.

Co do MW to co prawda woje poglądy starają się kamuflować ale skoro mają zamiar iść z tymi grupami to sam widzisz co to za szumowiny


Mam nadzieję że po uświadomieniu ci tych faktów jako patriota nie będziesz miał watpliwości co zrobić gdy zobaczysz na ulicach warszawy ludzi prezentujących hitlerowskie gesty i symbole i pokażesz im że nie mają w tym mieście czego szukać!!!

ps. zamierzam na dniach napisac obszrniejszy tekst prezentujący nieciekawe fakty o tych organizacjach który mam zamiar opublikować na CIA

Dlaczego ja, członek ONRu

Dlaczego ja, członek ONRu zagorzały antynazista jestem oskarżany o propagowanie toksycznej ideologii ?
Dlaczego miałbym popierać nazistów którzy wymordowali połowę mojej rodziny.

Dlaczego miałbym popierać ludzi - którzy zabili to co w narodzie najlepsze, zalążek polskiej narodowej inteligencji , np. Pana Mosdorfa , który zwłaszcza koniec życia poświęcił walce z nazistowskim ścierwem .

Odpowiedzi na to może

Odpowiedzi na to może udzielić tylko psychiatra. Zapewne dochodzi tu do utożsamienia ofiary z katem i klasycznego rozdwojenia jaźni...

Twoje pytanie jest

Twoje pytanie jest retoryczne. Podkreślając że jesteś członkiem ONRu pytasz się dlaczego jesteś oskarżany o propagowanie toksycznej ideologii. No przeciez odpowiedź zawarłeś we własnym pytaniu. Jesteś oskarżany bo jesteś członkiem ONRu - organizacji jawnie faszystowskiej.

Skoro Twoją rodzinę zamordowali jak twierdzisz naziści to jak Ci nie wstyd należeć do organizacji która wykonuje takie gesty http://pl.indymedia.org/images/2007/04/28109.jpg ?????!!!!!! jak Ci nie wstyd należeć do organizacji która organizuje pochody wspólnie z jawnie nazistowskim Combat 18 ????!!!!!
Gdybyś miał choć odrobinę godności to chociażby ze względu na pamięć pomordowanych przodków walczyłbyś z tymi faszystowskimi szumowinami z ONR a nie należał to tej syfskiej grupy.


Do IIWŚ faszyzm był tylko debilnym "poglądem". Teraz - po holokauście, po zniszczeniu kontynentu faszyzm to nie są poglądy faszyzm to ZBRODNIA

Pytam się jeszcze raz faszystowskie szumowiny jak wam nie wstyd wykonywać takie gesty i używać takiej symboliki http://pl.indymedia.org/images/2007/04/28109.jpg

Nie!

dzisiaj łysa głowa oznacza nazistę,faszystę,komunistę i wszystko co najgorsze.To sie nazywa brak kompetencji...

Oczywiście, chodziło mi o

Oczywiście, chodziło mi o kilkaset narodowców, którzy walczyli podczas Powstania Warszawskiego.

Do Dumnego Polaka

1. pytanie: to zależy, pod jakim sztandarami będą obchody i jakie hasła będziesz wznosił.
"Obsesja" na punkcie narodowców jest wynikiem znajomości historii. ;) Polskie podziemie narodowe (ale nie tylko polskie; vide ustasze w Chorwacji) współpracowało (oczywiście nie całe) z nazistami, a ideologia wymienionych przez Ciebie organizacji niejednemu nasuwa na myśl skojarzenia z faszyzmem/nazizmem.
Instrumentalne traktowanie historii? Jak świat stary jest ona traktowana instrumentalnie, wykorzystywana do potrzeb propagandy i manipulowana. To normalne, a czy właściwe... Pozdrawiam.

do polaczka

Panie "Dumny Polak", mam wrażenie że jesteś pan właśnie narodowcem, co wyrażasz w słowach "polski patriota". Może ideologia ONR, NOP itd. różni się pewnymi NIUANSAMI, to wiemy i nie musisz nam tego tłumaczyć. Zakładam też, że nikt nie niszczyłby swojej stolicy, tak jak niemieccy naziści niszczyli warszawę i inne miasta.
Co do ataku antify, to zakładam że nie bije na ślepo napotkanych ludzi tylko właśnie oszołomów z ww. oszołomskich organizacji niby-faszystowskich. Jak nie będziesz hajlował to nie dostaniesz ;P
Twoje pytanie zaczynającego się od słów "wasza obsesja" jest już samo w sobie ignorancją i napinką, nie ma sensu tak rozmawiać. a jeśli chcesz wiedzieć, to historię znamy i jak widać na błędach się uczymy.

A ja polecam najpierw dobrze

A ja polecam najpierw dobrze rozeznać się w sytuacji i zrobić rozpoznanie, jaką siłą stawią się "faszyści", ażeby nie porwać się z motyką na słońce. Nie chciałbym zobaczyć, jak dzielni i odważni członkowie AFA dostają wpierdol od nazioli. Przede wszystkim rozpoznanie, potem sprawna i szybka akcja uderzeniowa oraz wzajemny support. Dokopiemy skurwielom!

a ja polecam nie podniecac

a ja polecam nie podniecac sie na necie.miasto bedzie i tak juz obastawione przez palkarzy i tajniakow bo sa 4 manify conajmniej zarejestrowane+"bal" u kaczora. Jeszcze sie ponapinajcie to warszawe odziela kordonem jak na antyszczycie.

Uzupełniając wypowiedź

Uzupełniając wypowiedź Polaka czyli Antyfaszysty pragnę nadmienić iż ów symbol narodowców z nopu , którego nazwą dzielnie afirmują swoje pisemko - Szczerbiec - nosi na sobie napisy w języku żadnym innym jak właśnie hebrajskim - cokolwiek jest tam napisane ( a tego nie wiem) - napisali to żydzi - i co głupio wam :P

ps - pan Leworęki b.dobrze radzi - zamiast się napinać zróbcie zwiadzik :)

Cieszę się, że można z

Cieszę się, że można z wami spokojnie porozmawiać, a nie uskuteczniacie napinki.
Po pierwsze nie jestem z ONR, ani z NOP, choć nie ukrywam swoich prawicowych poglądów.
Po drugie mówienie, że prawie całe narodowe podziemie, chetnie współpracowało z hitlerowcami, jest nadużyciem, gdyż musimy odpowiedzieć, dlaczego lokalne odziały NSZ (np. w Radomiu), ale nie wszystkie współpracowały z Niemcami?. Należy przy ocenie tych wydarzeń posłużyć się perspektywą z lat 40, a nie perspektywą z 2008 roku.Choć były rozkazy komendantów NSZ, by zaprzestano wszelkich kontaktów
NSZ, do 1943 roku uznawało, że najgroźniejszym wrogiem, są Niemcy i rzucili wszystkie swoje siły do walki z nazistowskim najeżdzcą. Np. słynny raport Gestapo znajdujący się w AAN, jakoby NSZ sprawdził się bojowo, podczas podziemnej walce z Niemcami. Trzeba również w tym momnecie przywołać świetne postacie młodego pokolenia ONR-u: Wacław Bojarski, swietny poeta i dramaturg - został zastrzelony przez Niemców, gdy składał kwiatyw 400 rocznicę śmierci M. Kopernika, albo Konstanty Dobrzyński, poeta samouk, który został zabity przez Niemców w pierwszych dnaich walk września, a kojarzysz Andrzeja Trzebińskiego?, dramaturga i ideologa kultury, który został zamordowany, przez Niemców podczas ulicznej egzekucji. Gdyby NSZ i ONR kolaborowały z Niemcami, to czy kilkaset nacjoanlistów walczyło by w powstaniu warszawskim?, czy odegrali by rolę piątej kolumny?, no właśnie. Czy gdyby byli w kolaboracji, to Niemcy ścięli by 31 czołowych postaci Organizacji Wojskowej - Zwiazek Jaszczurzy (przedwojenny ONR). Czy gdyby ONR był w pakcie z Niemcami, wydawał, by takie odezwy
"okupacja niemiecka jest tylko dalszym ciągiem totalnej wojny narodu niemieckiego z narodem polskim, wojny na wyniszczenie wszystkiego i wszystkich wojny nie oszczędzającej nikogo i nie znającej, dla nikogo"
"Jesteśmy na wojnie", Walka 1940 r., nr25
Dla narodowców następujące słowa St. Piaseckiego z ONR były prawdziwe:
"Sowiety są takim wrogiem Polski, jak i Niemcy - Niemcy są takim samym wroggiem Polski jak Sowiety"
"Między dwoma imperializmami", Walka, 1940 , nr31
A teraz słuchajcie, bo przechodzę do sedna. W 1943 roku, dowódcy NSZ doszło do przekonania, że klęska Niemiec po przegranej pod Stalingradem jest tylko kwestią czasu i w chwili obecnej (1943) najgroźniejszym wrogiem dla Polski są Sowieci, więc trzeba wszystkie siły rzucić tym razem na Rosję Sowiecką. Czyli mamy tu do czynienia ze współpracą taktyczną z Niemcami (ale nie we wszystkich rejonach, np. rozkaz komendanta NSZ, aby nie utrzymywać żadnych kontaktów z niemcami), a nie ideową. Gdyby ta współpraca, byłaby ideowa, to na pewno w 1939 roku skrajni narodowcy, nie walczyli by z Niemcami, ale, byli by u ich boku, więc w żadnym razie nazistami, nazwać ich nie można. Tak samo, jakby Stalina, nazwać nazistą, dlatego, że 17 września razem z Hitlerem, najechał na nasz kraj.
Czy gdyby ONR poszedła na współpracę, to raport Gestapo, dostępny w AAN, mówił by, że NSZ, sprawdził się bojowo w czasach walk września iw podziemnej walce z Niemcami?, a kojarzycie uchwałę SN z 1939, która mówi, że smiertelnym wrogiem są hitlerowskie niemcy i trzeba z nimi walczyć?, a wiecie, że Brygada Świętokrzyska uwolniła czeskie żydówki od smierci?
I można tak jeszcze dłuuuuugo
Po trzecie tzw. salut rzymski wykonywali, przed wojną członkowie żydwoskiego bejtaru, piłkarze Wisły Kraków, harcerze ich też nazwiecie faszystami?. Mało tego polscy narodowcy jeszcze przed hitlerem ten gest wykonywali - są zdjęcia!. A jeśli chodzi o 11 listopada z 2007 roku, to Combat 18 dołączyło się do manifestacji, a nie razem z ONR organizowali ten pochód, co wielu narodowców odebrało z niesmakiem - wiem to od kolegi.
Pozdrawiam

Skoro "można tak jeszcze

Skoro "można tak jeszcze dłuuuuugo", to dlaczego kolega nie wspomni o bratobójczych mordach które rozpoczęły się pod Borowem, gdzie NSZtowcy wymordowali polskich partyzantów o poglądach socjalistycznych, wcześniej sygnalizując chęć współpracy. Dlaczego nie wspomniamo o kolaboracyjnej Organizacji Toma, która współpracowała z Gestapo i wydawała niewygodnych ideologicznie partyzantów i działaczy Niemcom. Gdzież się podziała wyrastająca z ONRowsko NDeckich kręgów kolaboracyjna organizacja Miecz i Pług? Dlaczego nie wspomniał kolega o tym, że Największa NSZtowska brygada - właśnie Świętokrzyska - wycofywała się ramię w ramię z Niemcami do Rzeszy, gdy ruszyła ofensywa 1945 roku. Do tego warto dodać, że w priorytetach walki na rok bodajże 1943 AK miało w priorytetach zdławienie działalności Związku Jaszczurczego, wydano też wyrok śmierci na znanego NSZtowskiego dowódcę Huberta Jurę.

A czemu nie wspomnisz że ci

A czemu nie wspomnisz że ci "socjalisci" z GL i AL gwałcili i rabowali polskie wsie , już nie wspomnę o tym że dowódcami band Armi Ludowej byli często oficerowie NKWD (być może ci sami co strzelali w katyniu) .
Sława Bojownikom NSZ i WiN'u . Śmierć zdrajcą z PPR'u.

Rozumiem, że rozróżniasz

Rozumiem, że rozróżniasz gwałty na "dobre" (przeciw Żydom i Ukraińcom) i "złe" (przeciw Polakom). Brawo - to jest droga do świetlanej przyszłości.

Równiez cieszę się że

Równiez cieszę się że można z Tobą spokojnie porozmawiać choć nie wiem czemu ciągle bronisz tych faszystów, mimo że jak twierdzisz nie jesteś członkiem tych organizacji

1. NSZ był organizacją faszystowską i jak zaraz dowiode kolaboracyjną względem hitlerowskich okupantów Polski. NSZ był utworzony przez ONRowców i przejął program analogiczny do faszystowskiego programu ONR (już pisałem o jego cechach), jedynie go troche aktualizując. Zasadnicze punkty pozostały dokładnie te same przykładowo NSZ głosiło cały czas skrajny antysemityzm. Przestano go głosić dopiero gdy hitlerowcy wymordowali polskich Zydów.

2. Generalnie wśród "polskich" faszystów dominowała chęć do kolaboracji z hitlerowskimi okupantami.

Już w październiku 1939 roku byli ONRowcy utworzyli Narodową organizację radykalną jasno i otwarcie kolaborującą z hitlerowcami. Jej przywódcy zostali agentami Abwehry. NOR wspólnie z nazistami zorganizował w dniach 22 marca do 30 marca 1940 roku tzw. pogrom wielkanocny w czasie którego napadano na ludność żydowska Warszawy i Krakowa.

Warto wspomniec tez o "wodzu" ONR falanga ktory został aresztowany na krótko przez hitlerowców jednak za wstawiennictwem Włochów wypuszczony (włoscy faszyści widzieli w nim reprezentanta swoich interesów).

Także w 1939 roku polscy nacjonaliści powołali organizację "miecz i pług" o programie faszystowskim. Jak się później okazało jej przywódcy byli agentami Gestapo, za kolaborację z hitlerowcami zostali oni rosztrzelani przez żołnierzy AK we wrześniu 1943 roku.

3. NSZ była to utworzona przez działaczy ONR organizacja wysługująca się nazistowskim okupantom Polski czyli kolaboracyjna Jak sam przyznałeś faszyści z NSZ przez okres wojny wysługując się nazistom realizowali dwa zadania:

-walka z polskimi lewicowcami toczącymi bohaterską walkę z hitlerowskim okupantem

-organizowanie pogromów ludności żydowskiej.

O przykłady nie trudno 9 sierpnia 1943 roku NSZtowscy kolaboranci dokonali zdradzieckiego mordu na polskich partyzantach pod wsią Borów. Potem NSZtowcy (agenci Gestapo) utworzyli tzw. Organizację Toma ktora na polecenie Niemców zajmowała się walką z niepodległościowym podziemiem lewicowym. Między innymi dokonali zdradzieckich mordów na szefie wydziału informacji AK J. Makowskim i L.Widerszalu. wielokrotnie także NSZtowscy zdrajcy wydawali polskich lewicowych partyzantów w ręce Gestapo. Więcej poczytasz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_Toma jak widzimy NZS był organizacja czysto kolaboracyjną zajmującą się na polecenie Nazistów walką z polską lewica niepodległościowa.

NSZtowcy zdawali sobie sprawę ze swojej zdrady i z tego że po wojnie za kolaborację z nazistami zostaną osadzeni, więc sformowali brygadę świętokrzyską i razem z wojskami niemieckimi uciekli z terenów Polski

bez najmniejszych wątpliwości można określić działaczy ONR - NSZ zdrajcami Polski i hitlerowskimi kolaborantami

4. To że niewielka częśc polskich faszystów walczyła z faszystami niemieckimi w żaden sposób nie zmienia faktu że i jedni i drudzy byli faszystami, wszak faszyzm jest ideologią która dąży do walki z ludźmi o innej narodowości. więc nie ma sprzeczności w tym że częśc polskich faszystów podjęła walkę z faszystami niemieckimi, dalej pozostali faszystami.

5. rozwazmy kwestię salutu. Otóż był on używany przez faszystów włoskich już od 1920 roku, nastepnie przejęli go jako swoje pozdrowienie hitlerowcy. Polscy faszyści używali go dopiero od 1926 roku (utworzenie OWP) wzorując się na faszystach i nazistach.

6. W 2007 roku działacze neohitlerowskiej Combat 18 demonstrowali jawnie ze swoimi symbolami nie jest możliwe że było to bez zgody onrowcow.


Wnioski:
w czasie II Wojny światowej gdy polska lewica (od umiarkowanych socjalistów do anarchistów)podjęła bohaterską walkę z faszystowskimi okupantami Polski narodowi radykałowie podjęli kolaborację. Polscy faszyści z ONR-NSZ na polecenie swoich nazistowskich mocodawców mordowali polskich partyzantów i współuczestniczyli także w Zagładzie ludności Żydowskiej.

Jak sytuacja wygląda obecnie? Antifa używa symbolu "kotwicy" nawiązując do walki anarchistów ze 104 kompanii ZSP którzy walczyli pod tym znakiem z faszystami
Natomiast naziolstwo z ONR jawnie używa hitlerowskiego salutu i symboliki nawiązując do swoich poprzedników - kolaborantów z hitleryzmem.
Sytuacja jest oczywista

niech każdy wybierze czy stoi po stronie wolności czy totalitaryzmu

Dodam pare faktów

*W 1944 roku 4 członków Biura Informacji i Propagandy AK zostało zamordowanych przez tzw.grupe Sudeczki, zleceniodawcami mordu byli oficerowie kontrwywiadu AK wywodzący się z ONR,przyczyną morderstw były lewicowe poglądy ofiar i ich żydowskie pochodzenie

* W 1946 grupa Narodowego Związku Wojskowego wymordowała kilkudziesięciu mieszkańców białostockich wsi,powód byli Białorusinami

Na marginesie poprzedniczka UPR działająca w latach 1904-37 partia o nazwie Stronnictwo Polityki Realnej, w czasie rewolucji 1905 roku przekazywała carskiej policji politycznej OCHRANA informacje o działaczach lewicy,oraz wydawała antysemickie broszury.

Nie było czegoś takiego

Nie było czegoś takiego jak "lewica niepodległościowa". To jakiś twój durny wymysł.

Nie możemy pozwolić aby

Nie możemy pozwolić aby historia się powtórzyła

a co to ta anfifa? oni sie

a co to ta anfifa? oni sie bija? chyba nieee bo przeciez to nielegalne a CIA czyta policja, uff dobrze ze ludziom piszacym na tej stronce bliskie sa tylko legalne dzialania

trasa ONRu

trasa ONRu

Czołem Wielkiej Polsce!

11 listopada, w dzień Narodowego Święta Niepodległości, ONR jak co roku organizuje pochód ulicami naszej Stolicy. Blask pochodni, huk wojskowych butów, dźwięk werbla i pieśni patriotyczne połączą setki narodowców z całego kraju, którzy przemaszerują przez Warszawę, głośno domagając się Polski silnej, suwerennej, narodowej, wysoko niosącej sztandar swojej Cywilizacji i Kultury. Wielkiej Polski.

http://img376.imageshack.us/my.php?...

Pochód rusza o godzinie 17, nieopodal Kolumny Zygmunta, u zbiegu ulicy Miodowej i Krakowskiego Przedmieścia.

Ponownie nadszedł czas by chóralnym okrzykiem przypomnieć racje naszej Ojczyzny!

Swoją obecność zapowiadają również tzw. "buntownicy za pieniądze Systemu", mięso armatnie Michniklandu, będące emanacją jego myśli. Sami siebie nazywają "antyfaszystami", choć w istocie rzeczy są antypolską bandą tępych lewaków, która usiłuje przekonać społeczeństwo, że robi coś wzniosłego. 11 listopada walka z wrogami Polski odbędzie się na ulicach! Życie i Śmierć dla Narodu!

http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/miasto/zgromadzenia_zgromadzenia.php

według tego linku trasa będzie chyba taka

17:00 - 19:30

zbiórka u zbiegu ul. Krakowskie Przedmieście z ul. Miodową a następnie przemarsz ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Nowy Świat i ul. Wiejską pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej

a później pewnie już nie jako marsz skaczą pod pomnik Romka

hm..ja pracuję w

hm..ja pracuję w AAN.
mógłby któryś z was mi podać sygnaturę akt do tego raportu? chętnie sobie przejrzę.

nie znam historii dobrze, ale widzę obserwuję i wyciągam wnioski. wiem zatem, że jakie by ONR nie było w przeszłości TERAZ jest jasne jakie jest, co głosi. proste.

mrs_medeah@wp.pl

Muzeum Niepodległosci w Warszawie

11.11. - godz. 11.00 - koncert z udziałem Piotra Walecznego, Henryka Boukołowskiego i kwartetu Prima Vista
11.11. - godz. 12.00 - "Warszawa w listopadzie 1918 r.", wykład mgr Krzysztofa Mordyńskiego
11.11. - godz. 13.00 - prezentacja unikatowego zbioru dokumentów związanych z Romanem Dmowskim- prowadzenie Jan Engelgard
11.11. - godz.14.00 - ,, Śpiewy narodowe w Muzeum Niepodległości" - koncert zespołu Monogamista JK

http://forum.1944.pl/index.php?showtopic=6645 ciekawa dyskusja o tych "patriotach"

wszystko co przeciw

wszystko co przeciw anarchizmowi to faszyzm,,,,,1984 czy mi sie zdaje

tradycja faszystowska i nietylko

A co endecy wyprawiali w 1905 roku,kolaborowali z caratem,zabijali lewicowców,a kto organizował pogromy

Film zapraszajacy na akcje

Film zapraszajacy na akcje jest dobry.
Robi duze wrazenie.

Mam tylko jedna uwage - jest nieco za długi.
Kazdy antyfaszysta wytrwa do konca - i pusci sobie go kilka razy.

Ale dla zwyklego czlowieka jest za dluga.

Tresc w necie powinna byc sprzedawana w krotkiej dynamicznej formie.
Szybki montaz, ostre ujecia, bombardowanie trescia.
Muzyka trafia w gusty (moze nie moje:D ale normalsow), ale obawiam sie ze nie kazdy wytrwa do konca filmu.

Ale powtorze, mi sie podobal - robi wrazenie, serce az sie rwie do akcji:)

Wczoraj, mieliście kłopoty

Wczoraj, mieliście kłopoty techniczne, więc mam nadzieję, że z tego powodu nie pojawiła się moja odpowiedz, nt. NSZ, a nie była to próba cenzury.
Więc jeszcze raz.
Fajnie się z wami dyskutuję, wiec chciałbym dalej to robić, gdyż do tej pory napisaliśmy tylko przyczynek do dysputy, nt. NSZ.
Ktoś pytał się o raport Gestapo i jego sygnaturę, oto jego treść: "Szeregi NSZ składają sie z żołnierzy wyszkolonych w oparcjiu o jasne, idealistyczne podstawy, którzy albo przed wojną działali w jednej z grup narodowych, albo politycznie i bojowo sprawdzili się w czasie tragedii września 1939r. lub w podziemnej walce z Niemcami"
A to jego sygnatura - raport Gestapo z początku 1945 roku AAN, 0VI,214/I-4,k.4 , sygantura z 2007 roku, chyba jeszcze aktualna. Odpoweidzcie prosze, czy gdyby NSZ kolaborowało z Niemcami, byłyby takie raporty? - pytanie retoryczne

fragment modlitwy Narodowej Organizacji Wojskowej i NSZ
"... Niech z krwi niewinnie przelanej braci naszych, pomordowanych w lochach Gestapo i Czeki..."
Jeśli NSZ, tak jak mówicie nie walczyło z nazistami, lecz z nimi współpracowali, wspominali by o pomordowanych w Gestapo?
A kojarzycie Organizację Wojskową Zwiazek Jaszczurzy, zanim napiszecie, że współpracowali z naizstami przeczytajcie:
"Była to organizacja działająca w latach 1939-1942 i została założona przez przedwojenny ONR. Prowadziła szeroką akcję wywiadowczą w zakresie wywiadu wojskowoego, kouminkacyjnego i przemysłowego. Najbardziej aktywną ze struktur był wydział w odziale II KG (ziemie zachodnie i niemieckie). Jego aktywność spowodowała kontrakcję ze strony Niemiec, którzy jeszcze w 1940 roku utworzyli w ramach Gestapo tzw. . W procesach które odbyły się w Berlinie, 31 osób ścisłego kierwonictwa zostało skazanych na śmierć"
za Polscy Narodowcy jako ofiary nazizmu, Warszawa 2007, s. 33
A teraz coś, o NSZ i żydach
Jak wynika z pamiętników Feliksa Pisarewskiego-Parry, "Orły i resztki", ten nieżyjący już autor żydowskiego pochodzenia został odbity przez NSZ z transportu na Pawiak. Później służył jako oficer w jednej z komend NSZ. Mieszkał w Australii i był kawalerem Krzyża Narodowego Czynu Zbrojnego. Z kolei w 1943 r. w oddziale "Stepa" na Lubelszczyźnie walczył Eljahu (Aleksander) Szandcer ("Dzik") - uciekinier z getta, którego przygarnęli partyzanci NSZ. Zginął w walce z Niemcami i został pośmiertnie przedstawiony do Krzyża Walecznych. W Powstaniu Warszawskim w oddziałach NSZ służyli Jerzy Żmidygier-Konopka ("Poręba") i podchorąży Natanson, który został ostatnio udekorowany Krzyżem Narodowego Czynu Zbrojnego przez konsula RP w Kanadzie. Przykłady można mnożyć. Wyliczanie nazwisk żołnierzy żydowskich w szeregach NSZ mija się jednak z celem, a ponadto badania nad tym zagadnieniem utrudnia fakt, że organizacje niepodległościowe nie prowadziły danych swych żołnierzy według ich pochodzenia.

Nie sporządzono też ewidencji pomocy, udzielonej Żydom przez NSZ. Ale takie wypadki zdarzały się i wcale nie były odosobnione. Prof. Wiesław Chrzanowski wspomniał na przykład swego czasu w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", że jego kolega, "członek sztabu NSZ, przechował przez wojnę rodzinę żydowską". Z kolei w liście Juliana Tuwima do szefa UB Jacka Różańskiego, opublikowanym w pracy Bohdana Urbankowskiego "Czerwona msza albo uśmiech Stalina", poeta prosił o darowanie życia jednemu z żołnierzy NSZ, który bezinteresownie pomagał w czasie wojny jego matce.

Tych, którzy znają prawdę, przekonywać nie trzeba. Tym, którzy wierzą, że źródłem chwały NSZ było "dobijanie ocalałych Żydów", oczu nie uda się już zapewne otworzyć. Nie można jednak nie przypomnieć, że według wydanej w 1969 r. w Czechosłowacji pracy "Tabory utrpenia a smrti" (Obozy cierpienia i śmierci), ostatnią akcją zbrojną Brygady Świętokrzyskiej NSZ było zdobycie 5 maja 1945 r. obozu koncentracyjnego Holyszew (filia KL Flossenburg) w Czechach. Wyzwolono 2000 kobiet, w tym około 300 Żydówek, które SS-mani mieli zamiar spalić żywcem. Jak wspominała więźniarka nr 50 579 Eugenia Dziarnowska z Warszawy: "Nawet w najgłębszych snach nie marzyłyśmy o wyzwoleniu obozu przez polskich żołnierzy. 5 maja - radość, niespodzianka, duma". Gdy w 1950 r. komuniści starali się doprowadzić do ekstradycji do PRL dowódcy Brygady płk. "Bohuna", więźniarki oswobodzone z obozu w Holyszewie zeznawały na jego korzyść we francuskim sądzie".

za http://staff.elka.pw.edu.pl/~pwasiewi/nsz.html

" Stwierdzam jednak kategorycznie, że w latach 1939- 1947 tępiono we własnych szeregach politycznych, w Związku Jaszczurczym i w Narodowych Siłach Zbrojnych wszelkie zapędy antysemickie. Współczucie dla tępionego nieludzko narodu żydowskiego, pamięć na piętno antysemickie z lat 1934-1939 i obawa przed własnoręcznym włożeniem broni w ręce Moskwy i dygnitarzy (akowskich- D.R.) w rodzaju Tatara, Rzepeckiego, Sanojcy i legionu innych- były gwarancją, że grupa i NSZ będą się trzymać jak najdalej od jakichkolwiek czynnych wystąpień antyżydowskich!" Autor powyższej relacji opracował również pod kierunkiem ówczesnego dowódcy NSZ- płk. Kurcyusza wytyczne do Akcji Specjalnej NSZ. W wytycznych tych wyraźnie podkreślano, iż jakiekolwiek wystąpienia przeciwko Żydom miały być surowo karane. Dodam również, że wypowiedź Boguszewskiego współgra z relacją Stefana Marcinkowskiego, który 12 lat temu, goszcząc u rodziny w Brzegu, stwierdził w obecności piszącego te słowa: "Żydzi? Mieliśmy 100 innych problemów.Ciężkie potyczki z Niemcami, prący do przodu krasnoarmiejcy, komunistyczne watahy w terenie, brak broni..."

Na miarę swoich możliwości żołnierze NSZ nieśli jednak pomoc zagrożonym utratą życia Żydom.22 września 1943 we wsi Dąbrówka (powiat włoszczowski) powstał oddział partyzancki NSZ pod dowództwem kpt. Władysława Kołacińskiego- "Żbika". Oddział ten miał w swoich szeregach Żyda- lekarza, dr Kamińskiego. Brat "Żbika"- Józef w okresie istnienia getta w Piotrkowie utrzymywał z nim stały kontakt, a nawet organizował ucieczki Żydów. Na jego prośbę kpt. Kołaciński wyprowadził grupę Żydów (11 kobiet i 2 dzieci) z piotrkowskiego cmentarza w lasy spalskie, a następnie przekazał gospodarzom z sasiednich wsi.

Zdarzenie to tym bardziej godne jest podkreślenia, że kpt. "Żbik", który po wojnie nie zaprzestał swej działalności konspiracyjno- niepodległościowej, był niejednokrotnie oskarżany przez komunistyczną propagandę o dokonanie wraz z podkomendnymi w maju 1945 r. w Przedborzu masakry na bezbronnych Żydach. Prawdą jest, iż w tym czasie znajdowało się tam około 300 osób narodowości żydowskiej. Jednak akcja represyjna dotknęła tylko kilku figurujących na liście pracowników UB (Żydów i Polaków). Rozstrzeliwano ich nie za przynależność narodowościową, lecz za " tropienie byłych konspiratorów, za znęcanie się w czasie śledztwa i w więzieniach, głównie na byłych żołnierzach- bojownikach".
za: http://www.patriota.pl/?dzial=historia&nr=43

Przypominam, również, że NSZ, uratowało wiele czeskich żydówek od niehybnej smierci, wyswobadzajac, je z obozu nazistowskiego.

Chcę również napisać, że w okresie 1944-1947 NSZ, walczył z nową władzą komunistyczną tracąc wielu ludzi. "W listopadzie 1953 roku w mazowieckiej wsi Dudy Puszczańskie doszło do ostatniego na Mazowszu starcia zbrojnego między polską partyzantką antykomunistyczną a komunistycznymi organami represji. Komuniści otoczyli tam patrol Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, którego żołnierze po nierównej walce popełnili samobójstwo, nie chcąc wpaść w ręce wroga. Woleli śmierć niż" niewolę... http://www.twardzijakstal.pl/nsz.html

Gdyż NSZ i słusznie uważał, że sowiety i naziole to tacy sami wrogowie polscy i nie można wybrać, który jest lepszy.
Natomiast Stronnictwo Narodowe na wszystkich radach naczelnych w 1939 roku uznawali, że największym wrogiem są niemcy i trzeba z nimi walczyć do końca i tak się stało mnóstwo endeków zostało zamordowanych przez hitlerowców, np. prof. Rybarski, Kownacki, dr Mosdorf w Oświęcimu, ten ostatni, z ONR za ratowanie żydów, ponadto "Antoni Mokrzycki,prezes Stowarzyszenia Stomatologów,członek SN wraz ze swymi
synami,którzy byli członkami ONR, zostali aresztowani i rozstrzelani za
ukrywanie Żydów."
Ruta Pragier,Żydzi czy Polacy,Warszawa 1992

Fałszerstwa z przeszłości

Jedną z przyczyn powstania i utrwalenia niekorzystnego wizerunku NSZ są dokonywane w PRL fałszerstwa dokumentów, dotyczących tej organizacji. Na przykład, aby zilustrować rzekomy przypadek współpracy między NSZ a Niemcami, komunistyczny historyk, Bogdan Hillebrandt, w wydanej w 1970 r. pracy "Partyzantka na Kielecczyźnie" świadomie przeinaczył cytat z wydawnictwa emigracyjnego. Jak ujawniły ostatnio "Zeszyty historyczne WiN-u", kilka lat wcześniej Hillebrandt sfabrykował rzekomy rozkaz NSZ, nawołujący do mordowania Żydów.

Posługując się takimi metodami oskarżano NSZ o kolaborację z Niemcami i mordowanie komunistów, Sowietów i Żydów. W okresie PRL Polskę zalewała fala propagandy mnożącej te zarzuty.

za http://staff.elka.pw.edu.pl/~pwasiewi/nsz.html

Niemcy prześladowali narodowców, a więc jak można mówić, że walczyli razem?, jeden z wielu przykładów
"Aresztowania członków konspiracyjnych struktur NSZ w powiecie kolskim dokonane wiosną 1943 r. przez policję niemiecką były największą dekonspiracją struktur podziemia narodowego na terenie Wielkopolski Wschodniej w czasie II wojny światowej(...)26 listopada 1943 r. na sesji wyjazdowej w Dreźnie na karę śmierci skazano 12 żołnierzy NSZ. Byli to: Antoni Chwiałkowski, Antoni Cyrułowski, Kazimierz Fejcho, Jan Gągorek, Stefan Grządziela, Józef Grzymski, Marian Jelicz, Stefan Nawrocki, Roch Smus, Waldemar Romuald Szemiot, Stanisław Wesołowski, Bolesław Woszczyński, pozostali zostali skazani na pobyt w zaostrzonych obozach karnych. (...) Pośród 106 Polaków zgilotynowanych w okresie okupacji hitlerowskiej w więzieniu w Dreźnie 31 było członkami wielkopolskiego SN.
Rafał Sierchuła, IPN Poznań

Nie prawdą jest także fakt, że ONR ciepło pisał o nazistach, oto jeden z wielu dowodów
dr. Mosdorf (ONR), który w 1934 roku tak, oto pisał:
"Nie jesteśmy ani faszystami, ani hitlerowcami, przede wszystkim dlatego, że jesteśmy ruchem czysto polskim, nie potrzebujemy obcych wzorów. Nie uważamy się za faszystów ani za hitlerowców również dlatego, że oba te ruchy mają wiele wad, a nawet grzechów, którymi obarczać się nie chcemy. (…) Nie są to wzory, które chcielibyśmy naśladować".
albo:
"Doktryna hitleryzmu jest nam obca. Nikt, jako żywo, nie słyszał z ust narodowca apropbaty hitlerowskiej teorii - tej teorii zbudowanej na czysto materialistycznych przesłankach. Nikt również nie słyszał aprobaty neopoganizmu. Nasz światopogląd, a światopogląd hitlerowski, to są dwie rzeczy całkiem różne"
"Warszawski Dziennik Narodowy" z 1935 roku
również pod okupacją ONR, niechętnie pisał o ideologi nazistów:
odezwy endeckiej z czasu II wojny światoej
"W walce światopoglądów jesteśmy my, Polacy, przeciw pogańskiemu hitleryzmowi, nie tylko dlatego, że kohorty w hełmach ze swastykami najechały nasz kraj, ale jesteśmy przeciwko samej barbarzyńskiej, prostackiej zasadzie hitleryzmu, która wynaturzyła po szatańsku nacjonalizm, oderwawszy go od moralnej i metafizycznej podstawy, na której my stoimy . Jesteśmy także przeciwko komunizmowi, nie dlatego, ze sowiety wbili nam podstępnie nóż w plecy, ale jestesmy przeciw materialistycznej doktrynie marksizmu, która dla fałszywej koncepcji , robi z człowieka niewolnika, a z niewolnika nędzarza" "Walka" 1940, nr. 10
Piękne słowa - w głebszym rozumieniu wiele znaczą, nieprawdaż?

Być, może za bardzo wybielam środowisko narodowe z lat 1939-1945, ale wy również idziecie w skrajność, oceniając jednoznacznie NSZ=naziole i koniec kropka, a fakty mówią coś innego. Również wy za bardzo wybielacie lewicowych partyzantów - choć to dyskusja na inny temat.
PRL, dokonał wiele paskudnych zakłamań, nt. NSZ - np. pamiętniki Moczara, ani kszty prawdy w nich nie ma!. Wiem, że zdarzały się takie przypadki jak odział Toma, ale to wyjatek, a nie reguła!.

Na sam koniec mam takie pytanie:
skoro uważacie, że NSZ, to naziole, skoro z przyczyn taktycznych (po 1943 roku!!!, gdy klęska Niemiec była pewna) a nie ideowych w paru miejscach współpracowało z nazistami, to czy ONR, to komunisci, skoro z przyczyn taktycznych, a nie ideowych, poszli na współpracę z komunistami?
Serdecznie Pozdrawiam, choć się różnimy, to przecież nie jesteśmy zwięrzetami, aby skakać sobie do oczu, nie po to, mamy rozum i słowa, aby z nich nie korzystać.

ot

1 MAJA 1936 rok Narodowa Organizacja Bojowa grupa paramilitarna RNR-Falanga ostrzeliwuje pochód Socjalistycznego Związku BUND w wyniku akcji terrorystycznej ginie kilkuletnie dziecko

Oczywstym jest, ze NSZ

Oczywstym jest, ze NSZ składał się z polskich ultranacjonalistów, tradycyjnych katolików, kontynuatorów ONRowskich, falangowych tradycji gett ławkowych i innych antyżydowskich akcji przed wojną.
Oczywistym jest ze nazistami nie byli i zabili wielu prawdziwych faszystów, dzielnie stawiając opór okupantom.
Nazywanie ich nazistami nie ma żadnego sensu i jest nadużyciem.

Lecz czy byliby naszymi przyjaciółmi?
Cenili różność punktów spojrzenia, wolność osobistą, religijną?

Zdecydowanie nie.

Endecka wizja państwa była obca nawet przedwojennym elitom politycznym Polski - o anarchistach nie wspomne;)

Czas IIWS był okresem walki z zywiołem, który chcial zabic-zniewolic wszystkich slowian. Oczywistym jest ze NSZ AK, AL i wszyscy inni walczyli z Niemcami. I oczywistym jest, ze walka trwała póżniej - nie bez powodu najbardziej zaciekłym wrogiem Polski Ludowej byli partyzanci z NSZ.

Polska dla Polaków jest przedłużeniem haseł, które chłopcy z NSZ głosili przed wojną. Ninawiwidzili zydów, komunistow, socjalistow, niemcow, ukraincow, zdradzieckich aliantow, ruskich, pedalow i wszystkich nie_takich_białych_polaków.

Więc fajnie, że walczyli z Niemcami, zwalczając fszyzm w czystej nazistowskiej formie.
Ale nie są naszymi idolami...

Z punktu widzenia anarchisty roznica pomiedzy NS a NR czy ND nie jest duza. Z daleka nie dostrzgamy roznic - wszystko to brunatna plama. Zapewne im dalej na prawo, tym roznice sa bardziej zauwazalne...
pozdrawiam

Przedwojenny ONR był

Przedwojenny ONR był faszystowski (tylko blizej im było do włoskiego i hiszpańskiego faszyzmu niż niemieckiego) więc to bez sensu co piszesz. To nie była endecja, bo endecja jak sama nazwa wskazuje (narodowa demokracja) odwoływała się do demokracji a ONR był otwarcie totalitarny

ONR wyrósł z pnia

ONR wyrósł z pnia endeckiej mlodziezy, ktora zaczynala u DMowskiego - tylko bardziej radykalnej. I dla mnie onr po prostu glosno mowil o tym co endecja myslala...

Z tego co pamietam onr ladnie sie prezentowal na pogrzebie Pierwszego Wielkiego Bialego Polaka;)

Odpowiedź na post broniący kolaboratnów z hitleryzmem z ONR -

Szkoda że to nie jest forum dyskusyjne tylko komentarze bo ciężko
odpowiadać jest na tak długie posty i trudno skupiać się na każdym
poruszonym problemie..

Dobra przechodząc do sedna twojej wypowiedzi to ciężko ją jakoś składnie
rozłożyć no ale po kolei:

1. Twoje stwierdzenia o tym że rzekomo narodowi radykałowie potępiali faszyzm są bezpodstawne. Narodowi radykałowie byli i są faszystami pisałem już o programie ONR ale powtórzę jeszcze raz: była to organizacja czysto faszystowska spełniająca całą definicję faszyzmu: kult wodza, szowinizm, antysemityzm, zmilitaryzowana struktura, gospodarczy korporacjonizm, chęć stworzenia państwa totalitarnego.

Stosunek dmowskiego do faszyzmu przynajmniej włoskiego był zdecydowanie pozytywny. Była to logiczna kontynuacja jego wcześniejszych poglądów. O ile w „myslach nowoczesnego Polaka” (taka tak czytałem ta książę i uważam ją za bełkot) dmowski głosi jedynie szowinizm i antysemityzm nie prezentując wyraźnych poglądów w sprawach ustroju państwa. O tyle w późniejszych publikacjach jego poglądy na ustrój krystalizują się jako zdecydowanie antydemokratyczne i dmowski staje się tym samym ideologiem faszyzmu. Nastapiło to szczególnie po wizycie dmowskiego we Włoszech, po której to zafascynował się faszyzmem i Mussolinim utworzenie zmilitaryzowanego i bojówkarskiego OWP było tego wyrazem.

Z zacytowanymi przez ciebie słowami Jana Mosdorfa paradoksalnie mogę się w pełni zgodzić. Mosdorf sam stwierdza że jedyną różnica między narodowym-radykalizmem a „włoskim” faszyzmem i „niemieckim” hitleryzmem jest to że narodowy-radykalizm jest „polski” No tak to jest właściwie cała różnica między tymi ideologiami. Czyli mówiąc krótko jest to faszyzm tyle że przeniesiony na polskie warunki. W związku z tym ja posługuję się krótką i dobitną nazwą: faszyzm.

Potwierdzają to słowa innego ideologa faszystowskiego Jędrzeja Giertycha który pisze:
„Jesteśmy jednym z ruchów, które - jak faszyzm we Włoszech, hitleryzm w Niemczech, obóz Salazara w Portugalii, karlizm i Falanga w Hiszpanii - obalają stary system masońsko-plutokratyczno-socjalistyczno-żydowski i budują porządek nowy: porządek narodowy” (J. G. „O wyjście zkryzysu”, Warszawa 1938, str.31).

Jeszcze co do dmowskiego to oprócz jawnego wzorowania się na faszyzmie, zachwalał także hitleryzm, między innymi w swojej książce pt. „przewrót” dmowski pisał w rozdziale "Hitleryzm jako ruch narodowy" "Hitlerowcy rozumieją, że chcąc zorganizować Niemcy na podstawach narodowych, muszą zniszczyć pozycję Żydów i ich wpływ na społeczeństwo niemieckie" jest to jawna pochwała ruchu który doprowadził później w imię tych chorych idei zachwalanych przez dmowskiego do największych zbrodni.. Jest tam jeszcze wiele pochwał Hitlera zresztą tytuł tego rozdziału mowi sam za siebie
Warto byłoby tez wspomnieć o innych książkach typu rasistowskiej powieści „dziedzictwo” ale myslę że tyle cytatów wystarczy.

Zresztą tu nie chodzi o jakąś „wojenkę” na cytaty tylko o stwierdzenie faktów na podstawie analizy programu i działalności. Żadne cytaty krytyczne wobec niektórych posunięć Hitlera nie zmienią faszystowskiego charakteru OWP i ONR bo wynika on z ich programu i struktury organizacyjnej.

2 Podanie kilku odosobnionych przypadków uratowanych Żydów przez NSZ nie
ma wpływu na ogólą (i szczegółową) ocenę tej organizacji jako
antysemickiej. Relacja Stefana Marcinkowskiego sprzed 12 lat nie może być
żadnym dowodem na brak antysemityzmu w NSZ bo jako członek tej organizacji
jasnym jest że chce ją wybielić. Jego wypowidź i to tak niekonkretna nie
stanowi źródła historycznego. Źródło historyczne stanowią natomiast
orginalne teksty NSZ z tamtego okresu. NSZ szerzyła antysemicką propagandę Przykłady: Instrukcja zasadnicza
walki powstańczej, wydana przez KG NSZ 5 grudnia 1942 r. nakazywała członom
tej organizacji: „Należy tymczasowo utrzymać w mocy wszystkie
zarządzenia władz niemieckich nie otwierając getta. Zabronić Żydom wyjścia
z małych miasteczek w okolicę". Jasnym jest że taki rozkaz w sytuacji
rozpoczetych już mordów przyzyniał się do Organ KG NSZ „Szaniec"
pisał 29 stycznia 1943: „Żydów (...) musimy się pozbyć bez wyjątku,
jako elementu obcego, bezwzględnie wrogiego i nie do zasymilowania". W
trakcie Powstania w Getcie warszaski praca NZStowska odniosła się do niego
wrogo jako do żekomego "spisku komunistów" Pismo ONR grupy „Szańca" i
NSZ „Polska Informacja Prasowa" 18 maja 1943 pisał: „Opór i
zaopatrzenie w broń kilkutysięcznej rzeszy żydów (jak w prasie
hitlerowskiej - pisanych małą literą-przyp.) był zorganizowany i
przeprowadzony przez Bund i komunistów. Te właśnie elementy były przez cały
okres okupacji jak najbardziej wrogo usposobione do Polaków i przysposobiły
się w ramach organizacji komunistycznych do krwawej rozprawy z Polakami w
momencie przełomowym. (...)". Widzimy tu stek antysemickich bzdur które w
momenci bohaterskiej walki powstańców z getta miały wydźwięk jawnie
pronazistowski.

3. ONR-NSZ współpracując z hitlerowcami dopuściła się licznych zbrodni na polskich partyzantach. Przykłady
Mordy faszystów z ONR-NSZ dokonane na polskich partyzantach:

-W 1944 roku 4 członków Biura Informacji i Propagandy AK zostało zamordowanych na polecenie Gestapo przez tzw.grupe Sudeczki należącą do ONR-NSZ
-17 lipca 1944 kilkugodzinny zdradziecki atak pułku NSZ (około 500 ludzi) dowodzonego osobiście przez ppłk "Kmicica" pod Skrobaczowem na oddział Batalionów Chłopskich (około 100 ludzi)
-w Borowie niedaleko Kraśnika sierpnia 1943 r. oddział NSZ na rozkaz Aleksandra Zdanowicza „Zęba” rozbroił, a potem zamordował 26 bojowców GL pod dowództwem Stefana Skrzypka „Słowika”. Zabito także czterech świadków zbrodni chłopów z pobliskiej wsi. „wyczynu” NSZ-owców potpiło dowództwo AK, nazywając go „ohydnym mordem”
-w Częstochowa, willa przy ul. Jasnogórskiej 25 w jej podziemiach w 1944 r. Narodowe Siły Zbrojne wraz z gestapo urządziły więzienie dla partyzantów lewicowych. Na górze znajdowała się siedziba fikcyjnej firmy budowlanej, w której pracowali bandyci z NSZ, wyposażeni przez hitlerowców w dokumenty chroniące ich przed aresztowaniem.
-W październiku 1943 r. oddział NSZ napadł na grupę partyzantów Jakuba Aleksandrowicza „Alka" operującą w okolicach Łukowa i Białej Podlaskiej. W wyniku strzelaniny poległ dowódca i 10 żołnierzy
-w styczniu 1943 r. z rąk NSZ-owców zginęło w Drzewicy w Opoczyńskiem 7 znanych działaczy lewicy
-23 czerwca zaatakowanie przez bandę NSZ oddziału lewicowców dowodzonych przez "Górala" w rejonie miejscowości Działki Nosowskie
-Rząbce w pow. włoszczowskim miejsce wspólnego ataku Brygady Świętokrzyskiej NSZ i oddziałów niemieckich na radzieckich oddział partyzancki. Żołnierzy rozbrojono, rozebrano do naga i zmuszono do wykopania sobie grobów. Potem 67 partyzantów rozstrzelano.
Niektóre zbrodnie na ludności cywilnej:
-Wieś Wierzchowiny na Lubelszczyźnie - oddział NSZ Eugeniusza Walewskiego „Zemsty” w czerwcu 1945 r. spacyfikował ją, zostawiając po sobie 194 ofiary
W 1946 grupa Narodowego Związku Wojskowego wymordowała kilkudziesięciu mieszkańców białostockich wsi,powód byli Białorusinami

5. kolaboracja z faszystów z ONR-NSZ z hitlerowskim okupantem:

Na wstępie jak rozumiem wątpliwości nie mamy co do jednego: NSZ
(ONR)współpracowała z hitlerowskimi okupantami (przynajmniej od 1943). To
są fakty.

Kwestia jest jedynie w ich interpretacji, a konkretnie część prawicowych
historyków twierdzi że był to tylko "taktyczny wybór" z ich strony. No cóż,
ja wolę nazywać rzeczy wprost i taką określam taką współpracę
ONR-NSZ mianem kolaboracji i zdrady.
Kolaboratnów z hitleryzmem było wielu i ONR-NSZ jest jedną z licznych grup
faszystowskich które współpracę z okupantami podjęli. Można wymienić
chociażby Vidkuna Quislinga w Szwecji, Degrella w Belgii, Petaina we
Francji, żelazną Gwardię w rumunii itd. itp.
w zasadzie w każdym okupowanym przez hitlerowców kraju rodzime grupy
faszystowskie podejmowały kolaborację.

Piszesz w pewnym miejscu broniąc kolaboratnów z NSZ że robili to "dopiero od 1943" tylko że problem jest taki że NSZ istniała dopiero od września 1942!!! Wniosek jest taki że NSZ-ONR kolaborowała z hitlerowskim okupantem przez prawie cały okres swojego istnienia!!!
Co robili wcześniej??? Już pisałem byli członkami takich kolaboracyjnych grup jak NOR, miecz i pług i inne

Przejdźmy do konkretnych przykładów na kolaboracyjną i zdradziecka działalność ONR-NSZ:

-W powiecie pińczowskim i włoszczowskim współpracę z okupantem nawiązał szef tamtejszego oddziału NSZ Władysław Kołaciński „Żbik". Niemiecka żandarmeria dostała zakaz zwalczania „Żbika", a ten pomagał Niemcom zwalczać polskie podziemie.
-Opisywanyjuż przypadek częstochowy dgdzie niemiecki komendant policji i służb bezpieczeństwa Paul Fuchs uzgadniał szczegóły współpracy wymierzonej w lewicowe podziemie z tamtejszymi oddziałami NSZ. Nacjonaliści otrzymali od hitlerowców do dyspozycji m.in. willę w Częstochowie, w której piwnicy znajdowało się niewielkie więzienie do przetrzymywania złapanych lewicowców i 3 mln złotych „dotacji"
-modelowym przykładem współpracy NSZ z Niemcami było okrążenie we wrześniu 1944 roku przez Brygadę Świętokrzyską NSZ i niemieckie jednostki policyjne niedaleko wsi Rząbiec koło Włoszczowej oddziału AL im. Bartosza Głowackiego i radzieckiego oddziału Iwana Karawajewa. Polscy partyzanci odnieśli dotkliwe straty, a wielu radzieckich partyzantów dostało się do niewoli. 67 spośród nich wymordowano, innych przekazano Niemcom.

NSZtowcy swojej kolaboracji się nie wstydzili oficjalny organ pracowy tej organizacji - Szaniec pisał w lipcu 1943 r.: "Dlatego też musimy się chwilowo powstrzymać od szerszej akcji przeciw Niemcom". W zamian oddziały NSZ miały się zająć „oczyszczeniem terenu Polski ze (...) partyzanckich oddziałów i band komunistycznych". Jak widzimy pod pozorem "walki z komunizmem" NSZ-ONR prowadził kolaborację z hitlerowcami.

Jak już pisałem ONRowcy- NSZtowcy byli w pełni świadomi swojej zdrady i zbrodniczej działalności. Wieldzieli że po pokonaniu faszyzmu zostaną w Polsce osązdzeni za swoje zbrodnie. W związku z tym sformowali brygadę świętokrzyską i uciekli z terenów Polski. . Latem 1944 oficerem do zadań specjalnych Brygady został kapitan Hubert Jura "Tom" były dowódca Akcji Specjalnej NSZ okręgu Radom „ współpracujący z Gestapo na tle walki z ugrupowaniami komunistycznymi, który koordynował jej kontakty z Niemcami. Nie ma nawet sensu przytaczać tu całej historii tej zbrodniczej kolaboracyjnej jednostki, grunt że współpracowała ona z hitlerowcami w zwalczaniu polskich partyzantow, a potem razem z hitlerowcami uciekła z kraju. http://pl.wikipedia.org/wiki/Brygada_Świętokrzyska
Tymniemniej krótko najważniejsze fakty: Dzięki pośrednictwu członka Gestapo i NSZ "Toma" Huberta Jury udało się uzyskać zgodę Niemców na przejście Brygady na niemiecką linię frontu. Podczas przekraczania Pilicy po południu 15 stycznia oddziały Brygady zostały ostrzelane przez sowieckie czołgi. Po dotarciu do miejscowości Koziegłowy natrafiono na niemieckie umocnienia obronne. Po kolejnych rozmowach z Niemcami, w których tym razem uczestniczyli mjr H. Karpowicz ps. "Rusin", kpt. T. Żółkiewski ps. "Most" i por. Karol Karolewicz, uzyskano zgodę na przejście fortyfikacji, co miało miejsce w nocy. Do Brygady świętokrzyskiej dołączyło 2 oficerów łącznikowych SS w tym Haupsturmfuhrer SS Paul Fuchs szef Gestapo dystryktu Radom.
Następnie Została wyznaczona grupa ok. 70 ochotników podzielona na 8 grup, którzy uzbrojeni w niemiecką broń, wyposażeni w pieniądze, dokumenty i radiostacje mieli być przewiezieni samolotami niemieckimi nad terytorium Polski i zrzuceni celem dokonywania dywersji i działań wywiadowczych przeciwko partyzantom
w II połowie marca zastępca dowódcy Brygady świętokrzyskiej NSZ-ONR, mjr Władysław Marcinkowski ps. "Jaxa", wziął udział w Pradze w zebraniu przedstawicieli ruchów faszystowskich i kolaboracyjnych z różnych państw, które miało doprowadzić powstania wspólnego do bloku pod patronatem Niemców.

JAK JUŻ PISAŁEM FASZYŚCI Z ONR-NSZ TO KOLABORANCI I ZDRAJCY POLSKI

Wieczna chwała bohaterom antyfaszystowskiej walki ze Związku syndykalistów polskich, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, ŻOB, GL i innych

Wieczna hańba endeckim kolaborantom z hitleryzmem z ONR-NSZ

Odpowiedź na post broniący hitlerowskich kolaborantów z ONR -

Szkoda że to nie jest forum dyskusyjne tylko komentarze bo ciężko
odpowiadać jest na tak długie posty i trudno skupiać się na każdym
poruszonym problemie..

Dobra przechodząc do sedna twojej wypowiedzi to ciężko ją jakoś składnie
rozłożyć no ale po kolei:

1. Twoje stwierdzenia o tym że rzekomo narodowi radykałowie potępiali faszyzm są bezpodstawne. Narodowi radykałowie byli i są faszystami pisałem już o programie ONR ale powtórzę jeszcze raz: była to organizacja czysto faszystowska spełniająca całą definicję faszyzmu: kult wodza, szowinizm, antysemityzm, zmilitaryzowana struktura, gospodarczy korporacjonizm, chęć stworzenia państwa totalitarnego.

Stosunek dmowskiego do faszyzmu przynajmniej włoskiego był zdecydowanie pozytywny. Była to logiczna kontynuacja jego wcześniejszych poglądów. O ile w „myslach nowoczesnego Polaka” (taka tak czytałem ta książę i uważam ją za bełkot) dmowski głosi jedynie szowinizm i antysemityzm nie prezentując wyraźnych poglądów w sprawach ustroju państwa. O tyle w późniejszych publikacjach jego poglądy na ustrój krystalizują się jako zdecydowanie antydemokratyczne i dmowski staje się tym samym ideologiem faszyzmu. Nastapiło to szczególnie po wizycie dmowskiego we Włoszech, po której to zafascynował się faszyzmem i Mussolinim utworzenie zmilitaryzowanego i bojówkarskiego OWP było tego wyrazem.

Z zacytowanymi przez ciebie słowami Jana Mosdorfa paradoksalnie mogę się w pełni zgodzić. Mosdorf sam stwierdza że jedyną różnica między narodowym-radykalizmem a „włoskim” faszyzmem i „niemieckim” hitleryzmem jest to że narodowy-radykalizm jest „polski” No tak to jest właściwie cała różnica między tymi ideologiami. Czyli mówiąc krótko jest to faszyzm tyle że przeniesiony na polskie warunki. W związku z tym ja posługuję się krótką i dobitną nazwą: faszyzm.

Potwierdzają to słowa innego ideologa faszystowskiego Jędrzeja Giertycha który pisze:
„Jesteśmy jednym z ruchów, które - jak faszyzm we Włoszech, hitleryzm w Niemczech, obóz Salazara w Portugalii, karlizm i Falanga w Hiszpanii - obalają stary system masońsko-plutokratyczno-socjalistyczno-żydowski i budują porządek nowy: porządek narodowy” (J. G. „O wyjście zkryzysu”, Warszawa 1938, str.31).

Jeszcze co do dmowskiego to oprócz jawnego wzorowania się na faszyzmie, zachwalał także hitleryzm, między innymi w swojej książce pt. „przewrót” dmowski pisał w rozdziale "Hitleryzm jako ruch narodowy" "Hitlerowcy rozumieją, że chcąc zorganizować Niemcy na podstawach narodowych, muszą zniszczyć pozycję Żydów i ich wpływ na społeczeństwo niemieckie" jest to jawna pochwała ruchu który doprowadził później w imię tych chorych idei zachwalanych przez dmowskiego do największych zbrodni.. Jest tam jeszcze wiele pochwał Hitlera zresztą tytuł tego rozdziału mowi sam za siebie
Warto byłoby tez wspomnieć o innych książkach typu rasistowskiej powieści „dziedzictwo” ale myslę że tyle cytatów wystarczy.

Zresztą tu nie chodzi o jakąś „wojenkę” na cytaty tylko o stwierdzenie faktów na podstawie analizy programu i działalności. Żadne cytaty krytyczne wobec niektórych posunięć Hitlera nie zmienią faszystowskiego charakteru OWP i ONR bo wynika on z ich programu i struktury organizacyjnej.

2 Podanie kilku odosobnionych przypadków uratowanych Żydów przez NSZ nie
ma wpływu na ogólą (i szczegółową) ocenę tej organizacji jako
antysemickiej. Relacja Stefana Marcinkowskiego sprzed 12 lat nie może być
żadnym dowodem na brak antysemityzmu w NSZ bo jako członek tej organizacji
jasnym jest że chce ją wybielić. Jego wypowidź i to tak niekonkretna nie
stanowi źródła historycznego. Źródło historyczne stanowią natomiast
orginalne teksty NSZ z tamtego okresu. NSZ szerzyła antysemicką propagandę Przykłady: Instrukcja zasadnicza
walki powstańczej, wydana przez KG NSZ 5 grudnia 1942 r. nakazywała członom
tej organizacji: „Należy tymczasowo utrzymać w mocy wszystkie
zarządzenia władz niemieckich nie otwierając getta. Zabronić Żydom wyjścia
z małych miasteczek w okolicę". Jasnym jest że taki rozkaz w sytuacji
rozpoczetych już mordów przyzyniał się do Organ KG NSZ „Szaniec"
pisał 29 stycznia 1943: „Żydów (...) musimy się pozbyć bez wyjątku,
jako elementu obcego, bezwzględnie wrogiego i nie do zasymilowania". W
trakcie Powstania w Getcie warszaski praca NZStowska odniosła się do niego
wrogo jako do żekomego "spisku komunistów" Pismo ONR grupy „Szańca" i
NSZ „Polska Informacja Prasowa" 18 maja 1943 pisał: „Opór i
zaopatrzenie w broń kilkutysięcznej rzeszy żydów (jak w prasie
hitlerowskiej - pisanych małą literą-przyp.) był zorganizowany i
przeprowadzony przez Bund i komunistów. Te właśnie elementy były przez cały
okres okupacji jak najbardziej wrogo usposobione do Polaków i przysposobiły
się w ramach organizacji komunistycznych do krwawej rozprawy z Polakami w
momencie przełomowym. (...)". Widzimy tu stek antysemickich bzdur które w
momenci bohaterskiej walki powstańców z getta miały wydźwięk jawnie
pronazistowski.

Wczasie gdy polska lewica i inni ludzie dobrej woli niesli pomoc powstańcom z Ghetta faszyści z ONR szerzyli antysemickie brednie

3 ONR-NSZ współpracując z hitlerowcami dopuściła się licznych zbrodni na polskich partyzantach. Przykłady:
Mordy faszystów z ONR-NSZ dokonane na polskich partyzantach:

-W 1944 roku 4 członków Biura Informacji i Propagandy AK zostało zamordowanych na polecenie Gestapo przez tzw.grupe Sudeczki należącą do ONR-NSZ
-17 lipca 1944 kilkugodzinny zdradziecki atak pułku NSZ (około 500 ludzi) dowodzonego osobiście przez ppłk "Kmicica" pod Skrobaczowem na oddział Batalionów Chłopskich (około 100 ludzi)
-w Borowie niedaleko Kraśnika sierpnia 1943 r. oddział NSZ na rozkaz Aleksandra Zdanowicza „Zęba” rozbroił, a potem zamordował 26 bojowców GL pod dowództwem Stefana Skrzypka „Słowika”. Zabito także czterech świadków zbrodni chłopów z pobliskiej wsi. „wyczynu” NSZ-owców potpiło dowództwo AK, nazywając go „ohydnym mordem”
-w Częstochowa, willa przy ul. Jasnogórskiej 25 w jej podziemiach w 1944 r. Narodowe Siły Zbrojne wraz z gestapo urządziły więzienie dla partyzantów lewicowych. Na górze znajdowała się siedziba fikcyjnej firmy budowlanej, w której pracowali bandyci z NSZ, wyposażeni przez hitlerowców w dokumenty chroniące ich przed aresztowaniem.
-W październiku 1943 r. oddział NSZ napadł na grupę partyzantów Jakuba Aleksandrowicza „Alka" operującą w okolicach Łukowa i Białej Podlaskiej. W wyniku strzelaniny poległ dowódca i 10 żołnierzy
-w styczniu 1943 r. z rąk NSZ-owców zginęło w Drzewicy w Opoczyńskiem 7 znanych działaczy lewicy
-23 czerwca zaatakowanie przez bandę NSZ oddziału lewicowców dowodzonych przez "Górala" w rejonie miejscowości Działki Nosowskie
-Rząbce w pow. włoszczowskim miejsce wspólnego ataku Brygady Świętokrzyskiej NSZ i oddziałów niemieckich na radzieckich oddział partyzancki. Żołnierzy rozbrojono, rozebrano do naga i zmuszono do wykopania sobie grobów. Potem 67 partyzantów rozstrzelano.
Niektóre zbrodnie na ludności cywilnej:
-Wieś Wierzchowiny na Lubelszczyźnie - oddział NSZ Eugeniusza Walewskiego „Zemsty” w czerwcu 1945 r. spacyfikował ją, zostawiając po sobie 194 ofiary
W 1946 grupa Narodowego Związku Wojskowego wymordowała kilkudziesięciu mieszkańców białostockich wsi,powód byli Białorusinami

5. kolaboracja z faszystów z ONR-NSZ z hitlerowskim okupantem:

Na wstępie jak rozumiem wątpliwości nie mamy co do jednego: NSZ
(ONR)współpracowała z hitlerowskimi okupantami (przynajmniej od 1943). To
są fakty.

Kwestia jest jedynie w ich interpretacji, a konkretnie część prawicowych
historyków twierdzi że był to tylko "taktyczny wybór" z ich strony. No cóż,
ja wolę nazywać rzeczy wprost i taką określam taką współpracę
ONR-NSZ mianem kolaboracji i zdrady.
Kolaboratnów z hitleryzmem było wielu i ONR-NSZ jest jedną z licznych grup
faszystowskich które współpracę z okupantami podjęli. Można wymienić
chociażby Vidkuna Quislinga w Szwecji, Degrella w Belgii, Petaina we
Francji, żelazną Gwardię w rumunii itd. itp.
w zasadzie w każdym okupowanym przez hitlerowców kraju rodzime grupy
faszystowskie podejmowały kolaborację.

Piszesz w pewnym miejscu broniąc kolaboratnów z NSZ że robili to "dopiero od 1943" tylko że problem jest taki że NSZ istniała dopiero od września 1942!!! Wniosek jest taki że NSZ-ONR kolaborowała z hitlerowskim okupantem przez prawie cały okres swojego istnienia!!!
Co robili wcześniej??? Już pisałem byli członkami takich kolaboracyjnych grup jak NOR, miecz i pług i inne

Przejdźmy do konkretnych przykładów na kolaboracyjną i zdradziecka działalność ONR-NSZ:

-W powiecie pińczowskim i włoszczowskim współpracę z okupantem nawiązał szef tamtejszego oddziału NSZ Władysław Kołaciński „Żbik". Niemiecka żandarmeria dostała zakaz zwalczania „Żbika", a ten pomagał Niemcom zwalczać polskie podziemie.
-Opisywanyjuż przypadek częstochowy dgdzie niemiecki komendant policji i służb bezpieczeństwa Paul Fuchs uzgadniał szczegóły współpracy wymierzonej w lewicowe podziemie z tamtejszymi oddziałami NSZ. Nacjonaliści otrzymali od hitlerowców do dyspozycji m.in. willę w Częstochowie, w której piwnicy znajdowało się niewielkie więzienie do przetrzymywania złapanych lewicowców i 3 mln złotych „dotacji"
-modelowym przykładem współpracy NSZ z Niemcami było okrążenie we wrześniu 1944 roku przez Brygadę Świętokrzyską NSZ i niemieckie jednostki policyjne niedaleko wsi Rząbiec koło Włoszczowej oddziału AL im. Bartosza Głowackiego i radzieckiego oddziału Iwana Karawajewa. Polscy partyzanci odnieśli dotkliwe straty, a wielu radzieckich partyzantów dostało się do niewoli. 67 spośród nich wymordowano, innych przekazano Niemcom.

NSZtowcy swojej kolaboracji się nie wstydzili oficjalny organ pracowy tej organizacji - Szaniec pisał w lipcu 1943 r.: "Dlatego też musimy się chwilowo powstrzymać od szerszej akcji przeciw Niemcom". W zamian oddziały NSZ miały się zająć „oczyszczeniem terenu Polski ze (...) partyzanckich oddziałów i band komunistycznych". Jak widzimy pod pozorem "walki z komunizmem" NSZ-ONR prowadził kolaborację z hitlerowcami.

Jak już pisałem ONRowcy- NSZtowcy byli w pełni świadomi swojej zdrady i zbrodniczej działalności. Wieldzieli że po pokonaniu faszyzmu zostaną w Polsce osązdzeni za swoje zbrodnie. W związku z tym sformowali brygadę świętokrzyską i uciekli z terenów Polski. . Latem 1944 oficerem do zadań specjalnych Brygady został kapitan Hubert Jura "Tom" były dowódca Akcji Specjalnej NSZ okręgu Radom „ współpracujący z Gestapo na tle walki z ugrupowaniami komunistycznymi, który koordynował jej kontakty z Niemcami. Nie ma nawet sensu przytaczać tu całej historii tej zbrodniczej kolaboracyjnej jednostki, grunt że współpracowała ona z hitlerowcami w zwalczaniu polskich partyzantow, a potem razem z hitlerowcami uciekła z kraju. http://pl.wikipedia.org/wiki/Brygada_Świętokrzyska
Tymniemniej krótko najważniejsze fakty: Dzięki pośrednictwu członka Gestapo i NSZ "Toma" Huberta Jury udało się uzyskać zgodę Niemców na przejście Brygady na niemiecką linię frontu. Podczas przekraczania Pilicy po południu 15 stycznia oddziały Brygady zostały ostrzelane przez sowieckie czołgi. Po dotarciu do miejscowości Koziegłowy natrafiono na niemieckie umocnienia obronne. Po kolejnych rozmowach z Niemcami, w których tym razem uczestniczyli mjr H. Karpowicz ps. "Rusin", kpt. T. Żółkiewski ps. "Most" i por. Karol Karolewicz, uzyskano zgodę na przejście fortyfikacji, co miało miejsce w nocy. Do Brygady świętokrzyskiej dołączyło 2 oficerów łącznikowych SS w tym Haupsturmfuhrer SS Paul Fuchs szef Gestapo dystryktu Radom.
Następnie Została wyznaczona grupa ok. 70 ochotników podzielona na 8 grup, którzy uzbrojeni w niemiecką broń, wyposażeni w pieniądze, dokumenty i radiostacje mieli być przewiezieni samolotami niemieckimi nad terytorium Polski i zrzuceni celem dokonywania dywersji i działań wywiadowczych przeciwko partyzantom
w II połowie marca zastępca dowódcy Brygady świętokrzyskiej NSZ-ONR, mjr Władysław Marcinkowski ps. "Jaxa", wziął udział w Pradze w zebraniu przedstawicieli ruchów faszystowskich i kolaboracyjnych z różnych państw, które miało doprowadzić powstania wspólnego do bloku pod patronatem Niemców.

JAK JUŻ PISAŁEM FASZYŚCI Z ONR-NSZ TO KOLABORANCI I ZDRAJCY POLSKI

Wieczna chwała bohaterom antyfaszystowskiej walki ze Związku syndykalistów polskich, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, ŻOB, GL i innych

Wieczna hańba endeckim kolaborantom z hitleryzmem z ONR-NSZ

Dla motywacji! ;)

Dla tych co sie podniecaja jak nazi-swinie dostaja wpierdol, filmik z szwecji:

Attack on FNG and NSF on june 6th this year.

http://www.quixmill.com/video/352/Nationaldagen--the-movie-2

MW ma oddzielny marsz.. O

MW ma oddzielny marsz.. O tyle wcześniej, że zdążymy wpaść na oba.

GODZINA 15.30
Marsz Narodowej Dumy
start u zbiegu ulic Czackiego i Świętokrzyskiej przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza

Zwieńczeniem dnia będzie uroczysty przemarsz z pochodniami pod Grób Nieznanego Żołnierza. Tam też przewidziana jest podniosła oprawa upamiętniająca wszystkich Bohaterów, którzy walczyli w imię Ojczyzny! Jesteśmy dumni z naszych przodków! Należy im się chwała i cześć! Weź w dłoń flagę narodową i ruszaj by dołączyć do wspólnego wielkiego marszu!

http://www.11listopada.mw.org.pl/

Lepiej przyjść na jeden i

Lepiej przyjść na jeden i zablokować go niż na kilka i nic nie zdziałać.

Więc wszyscy niech idą tylko na ONR

Naprawde dziwi mnie, że

Naprawde dziwi mnie, że wiedzę na temat postawy nacjonalistycznego podziemia w czasie II wś czerpiecie z sowieckich i peerelowskich gadzinówek. Ignorancja, czy zła wola? i nie chodzi mi o lubienie kogoś, tylko o nieznajomosc/przekłamywanie historii.
Oczywiscie nie kieruje tego do czerwoniaków, ale do anarchistów... To chyba co innego, wiec dlaczego obecnie granica się zaciera?

jako czarno-czerwony lewak

Czerpałem swoją wiedze z raportów Batalionów Chłopskich

a tam jasno napisano NSZ pałowała a nawet zabijała za poparcie dla reformy rolnej, dla NSZ "komunistami" byli działacze Stronnictwa Ludowego bo domagali się ziemi dla bezrolnych

A mnie dziwi, że

A mnie dziwi, że próbujecie wybielać ruch wyraźnie oparty na kulturze nienawiści i dążeniu do dyktatorskiej władzy, podporządkowania ludzi totalitarnej kontroli, tylko dlatego że (być może) znalazło się kilku nacjonalistów, którzy mieli jeszcze jakieś ludzkie odruchy.

Sedno sprawy jest całkiem inne i do niego obrońcy nacjonalizmu na tym forum się zupełnie nie odnieśli: a sednem jest to, że nie ma żadnych istotnych różnic ideologicznych pomiędzy faszyzmem, hitleryzmem, a narodowym radykalizmem. Różnica polega jedynie na różnym zaakcentowaniu fatalizmu rasowego lub narodowego, jałowych dyskusjach nad tym, czy pierwsze jest państwo, czy naród.

Właśnie fatalizm jest źródłem zbrodni - głównie wtedy gdy wyznawcy takiego światopoglądu zaczynają czuć własną niemoc i sięgają po środki, które logicznie i w konieczny sposób wynikają z ich ideologii - czyli ludobójstwo (gdy nie powiedzie się fizyczna segregacja i deportacja - a powieść się nie może).

Za to nie dziwi mnie, że lepiej rozumiesz zwolenników Che Guevary, niż anarchistów. W końcu z autorytarnymi komunistami dzielisz dążenie do zniszczenia wolności jednostki.

"A mnie dziwi, że

"A mnie dziwi, że próbujecie wybielać ruch wyraźnie oparty na kulturze nienawiści i dążeniu do dyktatorskiej władzy, podporządkowania ludzi totalitarnej kontroli, tylko dlatego że (być może) znalazło się kilku nacjonalistów, którzy mieli jeszcze jakieś ludzkie odruchy."

Ja pisze o suchych faktach, a ty o ocenie moralnej z konkretnego punktu widzenia. Jest różnica...

I nie chodzi o wybielanie, ale o niepowtarzanie stalinowskiego bełkotu. Przypisywanie przeciwnikom całego zła świata jest żałosne. Takie gadanie "to pijak i złodziej, bo kazdy pijak to zlodziej". Jak kogos nie lubie, to nie musze mu cisnac od pedofili, dlatego ze go nie lubie, a w dodatku Kowalski spod 5 zwyzywal go od pedofili. Mnie to lotto kogo lubisz, kogo nie i za co. Zwisa mi czy dostrzegasz roznice miedzy nazizmem, nar.radykalizmem, faszyzmem a nd... Tylko po co wbrew faktom pisać o "nazistowskich kolaborantach" z NSZ? W tym nie widzę logiki, szczególnie że anarchisci (w teorii przynajmniej) potępiają TFUrców tych stalinowskich bajeczek.

"Za to nie dziwi mnie, że lepiej rozumiesz zwolenników Che Guevary, niż anarchistów. W końcu z autorytarnymi komunistami dzielisz dążenie do zniszczenia wolności jednostki."

Nie trafiłeś - po prostu postawa komuszków w tej kwestii jest prosta - powtarzaja kłamstwa po swoich idolach. Ale z tego co wiem anarchisci nie powinni się jarać wąsatym Gruzinem. Chyba ze to jakis nowy trend - sojusz bolszewicko anarchistyczny przeciwko "prawactwu". Zresztą u niektorych oenerków zauwazylem podobnie egzotyczny sojusz z upr, przeciwko "lewactwu".

No i na koniec 2 prośby: odpowiedzcie mi w koncu, dlaczego deklarując potępienie dla bolszewizmu, powtarzacie bajdurzenia wujaszka Stalina? I powiedzcie mi gdzie byli ci antybolszewiccy anarchisci, gdy "kolaboranci nazistowscy" z nacjonalistycznej (choc nie tylko, takze post-Bechowskiej, czy "prawego skrzydla" post-Akowskiej) partyzantki prowadzili walkę z czerwonym totalitaryzmem?

Nie piszę o tym kogo

Nie piszę o tym kogo lubię, a kogo nie (choć to raczej jasne) - ale o tym, jakie konsekwencje mają określone idee. Na ten argument nie jesteś w stanie sensownie odpowiedzieć i w ogóle nie widać, byś był w stanie wykazać faktyczne różnice w światopoglądach nazistów, faszystów i narodowych radykałów. Sam ONR publikuje na swoich stronach raczej mało interesujące wynurzenia na ten temat, w których więcej jest patosu, niż realnych argumentów.

Co do kwestii historycznych - nie wiem jak z dzisiejszej perspektywy odróżnić kłamstwa historyczne endeków od kłamstw historycznych stalinowców. Nie da się też wykluczyć faktu, że czasem kłamcy posługują się prawdą.

Ale niezależnie od tego, co robiła ta lub inna grupa partyzantów (w gruncie rzeczy to w sumie mało istotne), główną przyczyną braku masowej kolaboracji z nazistami w Polsce jest tylko i wyłącznie fakt, że hitlerowcy nie wyszli z taką ofertą. Zaoferowali to natomiast identycznym grupom narodowych radykałów na Litwie, Ukrainie, Łotwie, Węgrzech i Słowacji i ci skorzystali z tej oferty. Twierdzenie, że polscy naziści by z tego nie skorzystali, gdyby im dano szansę na masową kolaborację, jest czystą mistyką. Nie ma żadnych racjonalnych argumentów na poparcie takiej tezy.

głupotą jest pozwolenie

głupotą jest pozwolenie aby naziole zamienili ten temat w dyskusję historyczną, Spory o historię służą do zamydlania oczu. Prawdziwy problem tkwi w obecności ruchów nazistowskich w teraźniejszości. Obecnie ONR to faszyści i niech nikt w to nie wątpi! Spory o przeszłość ruchu są bezcelowe, zakończmy je w tym miejscu> Historia uczy nas że nie wolno dopuścić faszystów do życia publicznego. Zbrodniczej ideologi mówimy zdecydowane NIE!

Faktycznie spory o historii

Faktycznie spory o historii służą do zamydlania oczu. Nie czytajcie ich bo wam tylko w głowach namieszają. Swoją drogą znacie może jakiś anarchistów walczących w II WŚ z narodowym socjalizmem ( poza małą grupką z powstania warszawskiego)?

Nie zgodze sie z

Nie zgodze sie z przedmowca.

Trudno odejsc od dysput historycznych skoro manifestacja-kontrmanifestacja odbywaja sie z okazji historycznej:)

Co prawda faktycznie bardziej interesowac powinien nas powinien dzien dzisiejszy - przy kazdej dyskusji czy to z tymi czerowynymi jak krew robotnicza;) czy z brunatnymi z prawicy wychodzi nam np sprawa hiszpanii:) I anarchistom wiele mozna tam zarzucic - ale bylo to 70 waznych lat temu _ i trudno malo swiadowmych robotnikow z barcelony porownywwac do naszych aktywisttow. Jeszcze w XIX wieku rzucalismy bomby - ddzis anarchopacyfizm, feminizm, etc. troche sie zmienilo...

Wiec slowem trudno porownywac ONR sprzed wojny - radykalna czesc
silnego narodowego ruchu - do dzisiejszej mlodziezowo-skinowskiej partyjki znanej glownie ze zbierania oklepu od antyfaszystow.

Milo podyskutowac z kims z tamtej strony - wymiana slow nie boli, to rzadka okazja poznania ich pogladow nie z propagandowych gazetek czy dziel Dmowskiego-Tejowskiego-Grumarczyka, dorobku ISTuarta czy innej Konkwisty.

FAU, SAC, CNT (Francja)...

FAU, SAC, CNT (Francja)... także były ruchy oporu w Serbii, Bułgarii, Grecji...

W innych krajach anarchiści walczyli przeciwko faszyzmowi. USI we Włoszech, anarchiści w Japonii...

http://cnt-ait.info/article.php3?id_article=1021
http://libcom.org/history/1918-1937-anarchist-activity-in-nazi-germany
http://flag.blackened.net/revolt/anarchism/texts/war/furthernotes.html

A czy ktos...

A czy ktos moze mi to przetlumaczyc bo nie daje sobie rady:)z tlumaczeniem.
http://libcom.org/history/1918-1937-anarchist-activity-in-nazi-germany

Zamierzam to przetłumaczyć

Zamierzam to przetłumaczyć i wrzucić do publicystyki - jeśli czas pozwoli, dziś lub jutro.

Co dziwne w artykule o

Co dziwne w artykule o działalności anarchistów w nazistowskich Niemczech i przy wzmianakach o FAUD nie ma nic na temat Pilarskiego i stworzonej na Śląsku organizacji Czarne Szeregi (Schwarze Scharen)
http://de.wikipedia.org/wiki/Schwarze_Scharen

Notabene, ciekawi mnie

Notabene, ciekawi mnie pogląd ONRu na marsz rosyjskich neofaszystów: https://cia.media.pl/nowosybirsk_antyfaszysci_zatrzymala_demonstracje_nac...

Czy popierają antypolski marsz, czy też antifę, która go powstrzymała?

W Rassiji popieram

Ja jestem prawicowcem, ale rosyjscy nacjonaliści to chuligani i bandyci mordujący imigrantów. O ile do ONR-u mam sympatię to do rosyjskich nacjonalistów wcale...i to nie dlatego że to Rosjanie ale dlatego że to prymitywni rasiści i nic więcej...przyznam że co jak co, ale o ile nienawidzę Antify z zachodniej Europy to tej rosyjskiej kibicuję. Oni tam rzeczywiście walczą z neonaziolami a nie urządzają sobie zabawy w rewolucję jak znudzona młodziez alternatywna z Niemiec np. :]

Zgadzam się oczywiście z

Zgadzam się oczywiście z oceną rosyjskich nacjonalistów, ale nie bardzo rozumiem rozgraniczanie zachodniej antify od antify rosyjskiej.

Znam jednych i drugich i wiem, że odwiedzają się wzajemnie na różnych akcjach w Rosji i w Niemczech. Nie widzę specjalnej różnicy pomiędzy antifą niemiecką, a rosyjską.

32 dwa morderstwa w polsce 1990-2008

na bezdomnych,obcokrajowcach,niepełnosprawnych,lewicowcach, wszystko motywowane likwidacją "podludzi", mordercy to gostki związane z PWN,PFN itd itp

nie widze różnicy między polskimi a rosyjskimi rasistami

c.d.

Racja, wtedy sytuacja w Polsce wyglądała podobnie co teraz w Rosji. Ale też i inne oblicze tegoż ruchu wtedy było. Trudno dziś porównywać np. PWN czy nazistów od Bryczkowskiego z ONR-em. Dziś ONR stawia (szczególnie ostatnio!) na akcenty monarchistyczne, katolickie, bardziej idące w kierunku KZM, UPR, Frondy, a nie na latanie z bejzbolami w poszukiwaniu "czarnucha"...następuje wymiana pokoleniowa. Dziś ONR to bardziej coś na kształt takiego nacjonalistycznego harcerstwa a nie bojówka łysoli,skinów jest coraz mniej już tam...zresztą wystarczy spojrzeć na mazowiecki ONR chociazby...takiemu ruchowi narodowemu - mówię tak! Promocja swoich poglądów, marsze, konferencje - a nie rozrabiactwo polegające na laniu kogo popadnie czy zabijanie dziewczyny za "niearyjski" wygląd jak w Rosji to ma własnie miejsce...

Mówisz, że tylko

Mówisz, że tylko propagują poglądy - ale cele mają dokładnie takie same, jak ci, którzy biegają z bejsbolami.

czy tylko propagują ?

W zeszłym roku w Łodzi gość dostał nożem w udo bo "przypominał Cygana", 2 goście którzy to zrobili znani są jako fani 18/14/88. Nie twierdze że byli w ONR (RACZEJ NIE), ale mówienie że teraz to wszystko "harcerze" to żart

c.d.

O nie. Jest wielka różnica między prześladowaniami ludzi o innym kolorze skóry, czy wręcz ich fizycznej likwidacji a chociażby postulatem zaostrzenia prawa dot. imigrantów (np. poprzez kontrolę kto do kraju chce wjechać i czy wcześniej czegoś nie przeskrobał). ONR nie postuluje ani tego co Zadruga ani tego co ruscy naziole.

I dlatego tez onrowcy na 11

I dlatego tez onrowcy na 11 listopada(swieto niepodleglosci jakby nie bylo ) laza razem z neonazistami z "terrorystycznej" (sic;) combat18...
Dziwnym jest ze przy marszach onerowcow zawsze placza sie NSi a sami czlonkwie onr(znam paru osobiscie ;) siedza na forum - podniecaja sie B&H, redwatchem czy kumaja sie po prostu z nazi-skinami na codzien.Jednym slowem mozna wstawiac gadki ze jest sie antynazista jak to probuje robic onr ale jak sie na wlasne demo zaprsza organizacje ktorych idolem jest adolf hiter czy rydolf hess to ja nie mam pytan...

Moim zdaniem nie ma

Moim zdaniem nie ma "wielkiej" różnicy, bo zarówno fizyczne prześladowania, jak i zaostrzone prawa dot. imigrantów mają bardzo podobne skutki: śmierć ludzi (czy to na ulicy, czy na wodach granicznych Unii Europejskiej). Ostatnio Unia zaczyna pozbawiać imigrantów dostępu do pomocy medycznej. Trzyma ich w obozach internowania bardzo podobnych do tych, o których myślą neofaszyści.

To ciekawe, ale Unia Europejska (której podobno skrajna prawica tak nie lubi), realizuje bardzo dokładnie program imigracyjny skrajnej prawicy. Przoduje w tym unijna agenda Frontex z siedzibą w Warszawie.

Jak już kiedyś pisałem, hitlerowcy też pierwotnie nie planowali fizycznej eksterminacji Żydów - najpierw planowali deportację. Do systematycznego mordowania doszło dopiero, gdy deportacja okazała się niemożliwa. Tak więc domniemany fakt, że ONR obecnie nie planuje mordów (jeśli to prawda, czego wcale nie jestem pewien) o niczym nie świadczy.

Analizować należy podobieństwa programowe z narodowym-socjalizmem (którym nie da się zaprzeczyć).

TAK?

Jak długo ONR bedzie razem, to że troche gości z UPR tam się dostało już się części ONRowców niepodoba,mazowiecka ONR to nie całe ONR.Co do wymiany pokoleniowej to prawda,wykruszyła sie spora część.Właściwie sa dwa ONR bo ci na podchalu są osobno

Ale poza ONR niektóre środowiska są mniejsze,skonsolidowały się,nie latają po ulicach,a to może nawet gorsze bo gadają o atakowaniu celów ZOG

Z tym atakowaniem 'celow

Z tym atakowaniem 'celow ZOG' to anarchistow powinno cichcem cieszyc... W koncu niby tez wystepuja przeciwko rzadowi.

brak chęci kolaboracji u ultrasów?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polnische_Wehrmacht_(1943-1944)

Skrajnie prawicowy narodowy-socjalizm ma wiele wspólnego z NR

Ale prawdziwa antifa to hiszpańska GRAPO,PCE(r)

do tematu poprawka

[url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Polnische_Wehrmacht_(1943-1944)[/url]

Na wstepie chciałbym

Na wstepie chciałbym napisać, że z postem Punk 72 mogę się zgodzić, a na pewno go rozumiem, oczywiście zachowując nasze różnice w poglądach.
Mam wielu kumpli tzw. lewaków i mogę się z nimi dogadać, mimo, iż wiedzą, że należałem do Młodzieży Wszechpolskiej tak! tak!, razem chodzimy na imprezy i dogadujemy się, ba ostatnio byłem z nimi na spotkaniu "Krytyki Politycznej", można?, ano można!.
Swoje dotychczasowe posty (3) umieściłem pod jednym nickiem - Dumny Polak i lwiej częście były poświęcone NSZ-owi i faktycznej roli tejże organizacji w czasie II wojny światowej, niestety, ktoś z was raczył napisać:
"głupotą jest pozwolenie aby naziole zamienili ten temat w dyskusję historyczną"
Rozumiem, że to ja jestem tym nazistą?. Skoro tak, to już mam pewne wyobrażenie, mianowicie wszystkich ludzi nazywacie w ten sposób, nieważne czy go znacie, czy nie, czy go widzieliście, czy nie, czy znacie jego poglady, czy nie. Mam nadzieję, że to tylko wyjątek i nie wszyscy anarchiści/antyfaszyści są tak zaślepieni i schematyczni. Bo przecież rozsądnych anarchistów, nie muszę przekonywać, że świat nie jest czarno biały i nie dzieli się tylko na faszystów i antyfaszystów. Rozumiem waszą walkę, ale nie może ona przesłaniać wam rzeczywistości
Pewnie was zasmucę, ale daleko jest mi od nazizmu!!!. Muszę Was pocieszyć, że podobne mam doświadczenia z narodowcami (mimo, że mam szacunek do endecji jako takiej - bez radykalizmu, bliska jest mi koncepcja ND z początku XX wieku, czyli tzw. liberalna, lub profesorska), oni też mnie oceniali, poprzez zacietrzewienie, nie raz usłyszałem, że jestem "socjalistą", a więc ewentualne wnioski zostawiam Wam... .
Pozdrawiam

ONR to neonaziści

Dumny Polaku,ja również mam kilku znajomych,ale będących po prawej stronie.Potrafię się z Nimi dogadać,mimo różnicy poglądów.I powiem Ci jedno,Oni sami twierdzą,że większość członków ONR-u to już niestety neonaziści(lub ich sympatycy).Za patriotów uważają MW,część działaczy NOP-u.Ale ONR to dla nich neonaziści i sami się im przeciwstawiają...
Odkładając na bok historię i widząc teraźniejszość,ONR to w większości neonaziści.Patriotyzmem i katolicyzmem wycierają swoje gęby,gdy szerzą nienawiść pod jakąkolwiek postacią.Znaczenie słowa "patriota" działacze i sympatycy ONR zmienili jednoznacznie na osobę, która wszystkich nienawidzi...

To mnie zalatwiles;) Juz

To mnie zalatwiles;)
Juz kilka razy moi co bardziej czerwoni internetowi kamraci nazwali mnie nazipunkiem, konserwa, a teraz gdy nacjonalista mi przytaknal - tego mi juz nigdy nie przebacza:D

To, ze ktos przypial Ci etykietke nazioslka musialo stac sie predzej czy pozniej - mnie to wcale nie dziwi i jak sadze Ciebie rowniez nie...

Gdy wejde na forum MW/NOP/ONR pod szyldem "Punk anarchista" od razu dostane etykietke "brudasa i lewaka", "komucha". A moja anarchia naprawde ma niewiele wspolnego z komunizmem, dla mnie zarowno komunizm jak i faszyzm sa wrogimi ustrojami...

Doskonale zdaje sobie sprawe z faktu naduzywania slow faszyzm i nazim. To etykiety, ktorymi okreslamy wrogie partie, nie zawsze faszystowskie sensu stricto, etykiety ktore pozwalaja nam latwiej zaszufladkowac wroga. I sam czesto mowie np o naszej policjli "faszystowska" majac doskonala wiedza czym byl faszyzm w istocie. Moja babcia tak mowila na kazdego spotkanego Niemca. Taki lewacki slang... Ciekawe co by powiedziala na widok hailujacych gowniarzy z ONR-u. Babcia nie zyje - ale dzieki niej zostalem antyfaszysta zanim dowiedzidzialem sie co znaczy A w kółku...

??

Na obrzezach ONR mozna znaleźć fanatycznych rasistów gości z Polskiego kościoła stwórcy,Krew i Honor/C18,przy nich nawet zadruga czy PPN to betka.Znam prawicowców nawet skrajnych z którymi na imprezie można pogadać,ale za pare dni na demo to inni ludzie.Dostałem kiedyś od takiego,znaliśmy się,rozmawialiśmy,ale jak zaatakował demo lewicowe z kumplami to inny człowiek

Usunęli z video.google.com

Usunęli z video.google.com i YouTube filmik informujący o tej demonstracji. Pewnie nie spodobały im się sceny z obozów koncentracyjnych. Żenada. O_o Niech ktoś umieści to jeszcze raz, najlepiej na innym serwisie, np. Wrzucie.

"ONR, wiesz co to znaczy? Obraz Nędzy i Rozpaczy!"

Dlaczego drodzy "antynaziści" z ONRu na waszym marszu rok temu była ekipa z flagami "Combat18" i "B&H"???????Czyżbyście nie wiedzieli kto zacz? A możne baliście się ich wyprosić?

Dlatego Oni tam byli z wami bo jesteście z tej samej strony barykady! A My stoimy naprzeciwko! Wy chcecie wolność ograniczyć! My pragniemy bezgranicznej wolności!!! To że odżegnujecie się od przemocy wobec "nie polaków" jest śmiechu warte. Mam swoje lata i dokładnie pamiętam czym kończyły się wasze marsze 11 listopada w Warszawie. Były to brutalne napaście na członków innych subkultur, próby zamordowania skłotersa, czy napady na czarnoskórych koszykarzy. Na szczęście radykalni antyfaszyści wychowali sobie młode pokolenie (godne starego RAFu). Od tego czasu jesteście zbyt zajęci defensywą aby zrobić coś innego. Na całe szczęście.

Mam nadzieję że nie dacie sobie wmówić przy pomocy manipulowania "faktami" historycznymi że ONR to grzeczni chłopcy. To że dyskusja jest kanalizowana w nurt historyczny to celowa manipulacja. Dyskusja powinna dotyczyć nie interpretacji historii, a tego czego chcą chłopcy i dziewczęta z ONRu. Otóż:
-silne państwo narodowe
-Silna pozycja kościoła
-zaostrzenie polityki wobec imigrantów
-dyskryminacji ludzi ze względu na orientacje seksualną, religię czy kolor skóry
Czy "fakt" że ten czy ów z NSZtu ratował żydów powoduje że zapominamy o ich celach? Bo Ja nie zapominam i biorę ze sobą starych dziadów i przychodzimy na blokadę! Do zobaczenia!
Ps Nie próbujcie blokować demonstracji MW ponieważ Oni słyną (bardziej niż reszta prawiczków) z współpracy z policją. Swego czasu donieśli nawet na członów swoich kolegów z Narodowego Odrodzenia Polski :D

Czemu nie działa znowy

Czemu nie działa znowy filmik???
Chyba komuś mocno przeszkadza walka z hitlerowmi...

Wrzucajcie na inne serwery np. www.wrzuta.pl albo najlepiej na jakies zagraniczne np. www.rutube.ru

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.