Hiszpania: Udaremniono zamach na demonstrację podczas Dni Młodzieży w Madrycie

Klerykalizm

Policja hiszpańska udaremniła we wtorek zamach na uczestników protestu przeciw wizycie papieża Benedykta XVI podczas Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Zamachowiec 24-letni student z Meksyku chciał dokonać ataku z użyciem substancji chemicznych.
Jego działania skierowane były przeciwko porozumieniu 140 organizacji ateistycznych, laickich, lewicowych i anarchistycznych sprzeciwiających się wizycie Benedykta XVI, które mają protestować pod wspólnym hasłem: "Z moich podatków zero dla papieża". Koszt wizyty głowy Watykanu w Madrycie szacuje się na 50 mln euro.

Idiotyczna liberalna akcja.

Idiotyczna liberalna akcja. Co to znaczy - z moich podatków zero dla papieża. To może też dodajmy, zero dla służby zdrowia, zero dla wychowania seksualnego, zero dla nauki etyki, zero dla grup lewicy czy ateistów, zero dla wojska czy policji... i okaże się, że osiągniemy takimi hasłami błogosławiony skrajny neoliberalizm. Gdzie nic nie jest finansowane z podatków. Więc po co podatki.

Widzisz, różnica jest

Widzisz, różnica jest taka, że ludzie potrzebują służby zdrowia niezależnie od swojego wyznania. Natomiast ateiści potrzebują religii jak piątego koła u wozu, więc czemu ich obciążać kosztami takich wizyt?

Jako chrześcijanin

mam dość katolickiej hipokryzji, majątki ziemskie w Brazylii przynoszą kościołowi krociowe zyski, Bank Watykański obraca miliardami dolarów, w Polsce kościół odzyskuje wszystko co "utracił" od Piasta kołodzieja, zamiast jeździć wypasionymi limuzynami, mieszkać w pałacach, obwieszać się złotem, trzymać tabuny "żon" za te krociowe bogactwa może bonzowie KRK by wyłożyli szmal na wycieczki papieża.

Nasza wspólnota chrystiańska żyje w myśl zasad Jeszuy, skromności i prawdy. Przepych, pompa, ogromne bogactwa to zaprzeczenie Jego nauk.

i chwała Wam. gdzie ta

i chwała Wam. gdzie ta wspólnota ?

`Jak podnoszą przeciwnicy

`Jak podnoszą przeciwnicy wizyty Benedykta XVI, Światowe Dni Młodzieży i sama wizyta papieża w Madrycie będą kosztowały administrację publiczną, regionalną i lokalną ok. 100 mln euro. Ta suma to według protestujących koszty zapewnienia bezpieczeństwa przez 10 tys. policjantów, bezpłatne zakwaterowanie pielgrzymów w szkołach i obiektach sportowych, zniżki na bilety komunikacji miejskiej. Firmy, które przekażą pieniądze na rzecz ŚDM, odpiszą je od podatków, przez co - jak twierdzą protestujący - budżet państwa zostanie uszczuplony`

Jeżdżę na imprezy w świecie, również anarchistyczne czy lewicowe, jak wielkie manifestacje czy zjazdy, również antysystemowe (Grecja). I wszędzie tam władze samorządowe udzielają nam sale gimnastyczne na noclegi za darmo. Bo to lepiej i dla władz mieć jakiś porządek. Na forum społecznym dostajemy bilety na komunikację miejską. Rozumiem, że bezmyslni protestujący zabiorą więc i nam takie dodatki jak sala do spania czy tańszy bilet, bo przecież jak 100 tysiecy ludzi pojedzie do Genui czy Aten protestować przeciw rządom i bankom, to nie można im pomóc z podatków. Zero z moich podatów na salę gimanstyczna do spania w spiworze dla anarchisty z Wroclawia - tak powinni krzyczec następnym razem. Zenada.

Jak się protestuje, to trzeba myśleć. W tym wypadku ateiści zamiast myśleć, zaprezentowali pomysły skrajnych neoliberałków i Palikota. Tak głupiej argumentacji dawno nie było. Głupota nie boli.

Przykre to.

niestety ateistom bliżej

niestety ateistom bliżej czasem do tłumu na krakowskim przedmieściu, ni z do np. Hawkinga.

Ja też

biorę udział w akcjach antysystemowych, byłem we Włoszech i Grecji. Ale uważam że czym innym jest udzielanie noclegu organizacjom pozarządowym a czym innym szmal dawany na propagande głowie obcego państwa. No ale cóż w polsce są lewicowcy, anarchiści kochający JP2,B16 ot taki dziwny kraj z dziwną radykalną lewicą

Chyba nie rozumiesz - jak

Chyba nie rozumiesz - jak dawać, to wszystkim, a nie tylko wybranym. Kolejny nierozumny. Ja jestem niewierzącą osobą, ale nie uważam dogmatycznie, że jak mnie się sala należy, to innym nie. To jakiś polski obłęd? Piekiełko?

Czyżbyście się cieszyli

Czyżbyście się cieszyli ze skutecznego działania aparatu przemocy i ucisku hiszpańskiego państwa? ;>

To jest informacja, a nie

To jest informacja, a nie wyraz uciechy, bądź zmartwienia.

Dobra wiadomość

Dobra wiadomość to ta, że katolicki fanatyk nie dokonał masakry.

Z drugiej strony można się

Z drugiej strony można się cieszyć, że tylu ludzi NIE ucierpiało. To jest naprawdę rzecz, z której można się cieszyć.

When we can't dream any longer we die.
Emma Goldman

Trzeba sprawdzić informacje

Trzeba sprawdzić informacje podane w mediach mainstreamowych. Nie widzę organizacji anarchistycznych w pozorumieniu i wiem, że anarchiści robią swoją kampanię, bez tego hasła. Już od jakiegoś czasu. Np:
http://peligroquevieneelpapa.wordpress.com/

No tak, ale jak ateistyczni

No tak, ale jak ateistyczni fanatycy atakują chrześcijan, to jest OK?

Policja usiłowała zapobiec spotkaniu obu grup, jednak kilku protestujących przedostało się przez kordon policji i zaczęło bić pielgrzymów. W policjantów rzucali różnymi przedmiotami, m. in. butelkami. "Bez broni jesteście nikim" - krzyczeli.

Chyba, że to medialna ściema?

http://bash.org.pl/678179/

taki Pan z wąsem i z

taki Pan z wąsem i z czerwoną gwiazdą mówił że "Boga nie ma, a nawet jak jest, to jebać" i Bum. I trochu ludków miało bum.

Franco,Pinochet pupile Watykanu

pozowali na obrońców katolicyzmu, a mordowali na potęge w tym chrześcijan którzy nie zgadzali się z katolicką obłudą

czy atak na "katoli" to

czy atak na "katoli" to obrona ateistycznego skurwiela (przynajmniej Stalina) ?

każda ideologia jest zbrodnicza jeśli jest fanatyczna. Ateizm też.

Jako chrześcijanin

mam dosyć fanatycznych katoli

czyli się zgadzamy ;]

czyli się zgadzamy ;]

Atakowali katolików

Skąd wiesz że poza katolikami atakowali też inne grupy wyznaniowe. W Polsce chrześcijaństwo=katolicyzm, ot zaścianek

Pamiętajmy od czego się zaczeło

na kilka dni przed przybyciem Wodza KRK policja hiszpańska rozbiła miasteczko namiotowe, rozpędzając brutalnie ludzi którzy protestowali przeciw bezrobociu,korupcji i zakłamaniu polityków, wszystko po to żeby papcio miał ładne widoki !!

Albo żeby mieć dobry

Albo żeby mieć dobry powód żeby ich usunąć :)

papcio kocha biednych

obwieszony złotem-co na to powiedział by Jezus

z drugiej strony barykady

z drugiej strony barykady

A podsumowując atakowanie dzieciaków z Oazy to nie powód do zadowolenia to zwykłe dresiarstwo o to chodzi lewicy ?

pozdrawiam

hej :)

nie mam czasu na czytanie co tam napisaliście. Od siebie powiem tyle że miasto zarobi na pielgrzymkach 165 mln euro. Wystarczy czytać newsy. Poza tym sam wiem jak to jest jak jako biedny anarchista dostawałem nocleg na stołach. Tym dzieciakom też się należy schronienie. Polityka politykom - zob. dzięki wizycie dostojnego Bena jest okazja by o hiszpańskich protestach dowiedział się świat. Będąc anarchistą głupio jest wierzyć w racjonalność postępowania państwa i rządu ... ! I pamiętajmy by nie zamieniać się w faszystów. Cała hiszpańska akcja jest przełomem na skalę światową. Domagamy się sprawiedliwości. I to też usłyszą katolicy. A nie że chcemy się ładować w tyłki czy coś w tym stylu hehe :) Pozdrawiam wszystkich i życzę pałera na te ciężkie czasy , w których my polacy mamy gorzej od hiszpanów a siedzimy cicho.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.