Irlandia: Kierowca ciężarówki, która zablokowała wjazd do Parlamentu zwolniony

Świat | Protesty

Joe McNamara, kierowca betoniarki z napisem “Toksyczne banki", który w zeszłą środę zaparkował przed gmachem parlamentu, został zwolniony z aresztu za kaucją. Próbowano go oskarżyć o zniszczenie mienia i spowodowanie zagrożenia publicznego. Jednak zarzut nie dał się obronić, bo nic nie uległo zniszczeniu.

Ciężarówka była trudna do usunięcia, gdyż kierowca zaspawał drzwi i przeciął przewody blokując hamulce. Do tylnej części ciężarówki przytwierdzony był napis: „Zwolnić wszystkich polityków”. Akcja była skierowana przeciw bankowi Anglo Irish Bank, w który wpompowano 34 miliardów euro publicznych pieniędzy w czasie akcji „ratowania banków”.

Poprzednio, Joe zrealizował taką samą akcję w Galway. Policja domagała się, by nałożyć na kierowcę zakaz zbliżania się do filii banku Anglo Irish Bank.

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-11442211

Super! Z polotem,z humorem,

Super! Z polotem,z humorem, nie kontrowersyjnie dla postronnego obserwatora,bez wzbudzania bardzo negatywnych emocji,a jednocześnie z jasnym przeslaniem i klopotliwie dla przeciwnika... Przydalyby się i u nas takie akcje.Może jak by się środowisko zrzucilo na jakąś dużą mocno już zużytą ale jeszcze nie wyrejestrowaną ciężarówkę i jakby się znalazl ktoś z prawkiem kat.C...

Dodam tylko, że byłem tam

Dodam tylko, że byłem tam tego dnia i z dużą dozą radości zobaczyłem przestraszonych policjantów i policjantki, obserwujących swoim posępnym wzrokiem grupę protestujących, spodziewając się najwyraźniej dzikiej szarży. Dodam, że akurat ta grupa była zupełnie nieszkodliwa. Niemniej widok bezcenny. ;)

dawajcie go do nas :)

dawajcie go do nas :)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.