Kanada: Po igrzyskach były zbędne, więc je rozstrzelali

Świat | Ekologia/Prawa zwierząt

Kanada wstrząśnięta brutalnym zabiciem około setki psów husky, które podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver służyły do przewożenia turystów na saniach. Psy zostały zastrzelone przez pracownika firmy turystycznej, który otrzymał później odszkodowanie z tytułu "poniesionego stresu".

Masakra w stacji narciarskiej Whistler miała podłoże ekonomiczne. Dwie firmy organizujące przejażdżki psimi zaprzęgami, Outdoor Adventures i Howling Dogs, wycofały się po igrzyskach z interesu z powodu słabnącego zainteresowania ze strony turystów. Zwierzęta okazały się zbędne i zorganizowano ich masowe rozstrzelanie. Gdy niektórym rannym czworonogom udało się wydostać ze wspólnego dołu, w którym miały być pogrzebane, dobijano je nożem. Sprawę ujawnił sam sprawca masakry. Co ciekawe, od jednej z firm ubezpieczeniowych otrzymał odszkodowanie za poniesiony stres. Firma Outdoor Adventures nie tylko nie zaprzeczyła faktom, ale też dokonała korekty liczby zabitych zwierząt z 70 do 100. Według kanadyjskiego prawa, osobie, która zabije lub rani zwierzęta, grozi kara do pięciu lat więzienia.

Czy wiadomo jaka jest nazwa

Czy wiadomo jaka jest nazwa firmy ubezpieczeniowej?

Zachodnie ścierwo

Zachodnie ścierwo kapitalistyczne! To są skutki władzy bogaczy! Rozdupczyć cały kapitalizm! Niech się wali i pali!

ŚWATOWA DEKLARACJA PRAW ZWIERZĄT.

Światowa Deklaracja Praw Zwierzęcia Bruksela 1978.
Art. 11. Każdy akt prowadzący do zabicia zwierzęcia, bez koniecznej potrzeby jest mordem, czyli zbrodnią przeciw życiu.
Art. 12. a.Każdy akt prowadzący do uśmiercania dużej ilości zwierzat dzikich, jest masowym morderstwem, czyli zbrodnią przeciw gatunkowi.

Po prostu brak słów.

problem w tym, ze niestety

problem w tym, ze niestety wiekszosc ludzi widzi przerobienie zwierzecia na futro jako konieczna potrzebe... poki ludzie nie zrozumieja, ze zwierze to nie produkt, nic sie nie zmieni

odwet

Teraz tych ludków powinno sie wsadzic do tego samego dołu i też rozstrzelać dobijając nożem.

Jak skończy się już

Jak skończy się już kapitalizm to kapitalistów też rozstrzelamy bo już nie będą potrzebni a do uczciwej pracy już pewnie nie zdolni..

aha, czyli nic się nie

aha, czyli nic się nie zmieni i dalej będziemy rozstrzeliwać tych "niepotrzebnych"?

mnie też to bulwersuje, ale chciałbym zauważyć, że ludzie jarają się takimi wypadkami tylko w przypadku psów i kotów - o milionach świń, krów i kur nikt jakoś nie wspomina...

różnica?

Czy się 'jarają' to ciężko orzec, raczej bulwersują. Zauważ, incydent z psami był jednostkowy, zaś masowe mordy na świniach, kurach, krowach i wielu innych mają miejsce stale, to proceder ciągły, ciężko by było o tym mówic non stop na okrągło i wymieniac każdą zamordowaną świnię. Nie licytuję tu wartości życia różnych gatunków, szanuję jednakowo każdą istotę żywą, ale nieczęsto słyszy się o masowym mordzie na psach, hm? Poszukaj, jest sporo grup pro-zwierzęcych, które walczą też o życie świnek czy koni wywożonych do Włoch na rzeź.

nie muszę szukać, bo

nie muszę szukać, bo znam.
chodzi mi o to, że mówi się o tysiącach ludzi, które zginęły podczas tsunami i setkach psów, które jacyś idioci zabili. nikt nie mówi o milionach zwierząt hodowlanych czy milionach ofiar gruźlicy. ten ostatni problem praktycznie nie istnieje w ludzkiej świadomości, zwłaszcza jeśli to porównać z ptasią grypą czy nieistniejącą epidemią świńskiej grypy z 1976r.

jarają czy bulwersują, whatever. efekt jest taki sam - w świadomości społecznej proporcje są zaburzone.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.