Kanada: Wyciek z elektrowni atomowej

Świat | Ekologia/Prawa zwierząt

Japonia walczy z największą katastrofą w elektrowni atomowej w historii tego kraju, tymczasem w Kanadzie w poniedziałek doszło do wycieku z elektrowni atomowej Pickering niedaleko Toronto - dowiedział się dziennikarz CBC. Do jeziora Ontario wyciekło 73 tys. litrów wody z elektrowni atomowej.

Według przedstawicieli energetyki w Ontario, cytowanych przez CBC, ryzyko wynikające z poniedziałkowego wycieku jest minimalne, jednak do takiego wycieku będącego skutkiem awarii pomp w ogóle nie powinno dojść. Kanadyjski urząd ds. bezpieczeństwa nuklearnego – Canadian Nuclear Safety Commission – podał, że zagrożenie radiologiczne dla środowiska i zdrowia ludzkiego jest "pomijalne". Niemniej Canadian Nuclear Safety Commission monitoruje sytuację.

Nawet jeśli wyciek był

Nawet jeśli wyciek był niegroźny, to słusznie zauważył przedstawiciel CNSC, że do wycieku nie powinno dojść. A jednak doszło. Jak widać w przypadku energetyki atomowej potrafią się dziać rzeczy które "specom" się nie śniły.

Wbrew twierdzeniom lobby

Wbrew twierdzeniom lobby atomowego, wycieki ze starzejących się elektrowni są na porządku dziennym.

To dwa newsy o wyciekach radioaktywnego trytu do wód gruntowych, w kwietniu 2009 w New Jersey i w lutym 2010 w Vermont:
http://ecopolitology.org/2010/05/14/us-oldest-nuclear-power-plant-leakin...
http://www.nytimes.com/2010/02/02/business/energy-environment/02nuke.htm...

W Polsce na pewno standardy bezpieczeństwa byłyby wyższe, a skorumpowanie urzędów kontrolujących mniejsze niż w USA i Japonii ;)

Wyłączenie z użytku rozpadającej się elektrowni atomowej kosztuje tyle, co wybudowanie nowej. Więc oczywiście lepiej budować nowe, a skumulowane problemy zostawić na później.

Taka kumulacja

Taka kumulacja awarii...Kiepsko,ale może przynajmniej zaktywizuje to lud do wystąpień przeciwko kupionym przez międzynarodową atomową mafię kacykom tej republiki bananowej chyba na ironię nazywaną (mniejsza o numer)RP... Na taczkach do Prypeci tych skurwysynów wywieść razem z ich białoruskimi i rosyjskimi koleżkami...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.