Kraków: Subvertising przeciwko wojsku

Kraj | Militaryzm | Protesty

Od ponad tygodnia z telewizorów i z bilbordów armia zachęca do wstępowania w jej szeregi. Krakowscy anarchiści już się przekonali! Chcąc przyczynić się do zasilenia jej szeregów jak największą liczbą rekrutów przerobili reklamy tak, by pokazać prawdziwe, niesłusznie skrywane oblicze dumnych, honorowych i każdego dnia lepszych polskich sił zbrojnych.

http://fakrakow.wordpress.com/2008/08/13/subvertising-przeciwko-wojsku/

.

Za rok będę startował do szkoły oficerskiej, czy CIA napisze mi jakąś ładną rekomendację, że nie jestem pacyfistycznym lewakiem czy tam syndykalistą?

dziubek

dziubek spadaj do Iraku lub Afganistanu niech ci mina pod samochodem wybuchnie, a nawet jak nie to po powrocie odezwie się syndrom pola walki, poszczasz troche w łóżeczko a na dachach bedziesz widział wszedzie wroga. czego tobie szczerze życzę żołnierzyku a na dziś polecam jakieś mocne gry w Rambo na kompie.

przerabianie

bilbordów fajna rzecz, ja ze swej strony proponuje niszczyć. Świat bez reklam będzie fajniejszy, a i kapitaliści się zastanowią 3X zanim zgodzą się powiesić daną reklame jak im się później parę bilbordów z takową totalnie zniszczy;-)

No tak, przecież trzeba

No tak, przecież trzeba sprzeciwiać się każdej możliwej władzy. Nie może sobie wojsko poreklamować, jak inne firmy? "Działanie na podświadomość"?! (istnienie podświadomości to tylko TEORIA Freud'a a nie fakt). Ja nawet rozważałem pójscie do wojska, jedyny minus to jednak ciut zbyt wielkie ograniczanie człowieka, tzw. nie miałbym czasu sobie poczytać, pomalować, podyskutować, ale same zasady bardzo do mnie przemawiają (ach, ta dyscyplina!). Może WojoPolskie już nie jest taką nędzną organizacją jak onegdaj, może zaczyna podchodzić pod niektóre wojska zachodnie? *marzy o Legii Cudzoziemskiej...*

johndoe wstepujac do wojska

johndoe wstepujac do wojska popierasz wojne

Kupując chleb popierasz

Kupując chleb popierasz rzeź zbóż.
Zasadnicze pytanie: wojsko jest potrzebne? Moim zdaniem tak. Władza, system jest potrzebny, sama czysta anarchia to jednak burdel. Ale jaka wladza? Podam przykład kulturowy, szacunek dla starszych. W idei jest to idealne, starsi jako doświadczeni przekazują wiedzę młodszym, wszyscy korzystają. Ale doszło do zalamania sie tego systemu, bo nagle starsi popchnęli to dalej i wyszli ze 'o, jestem stary, okazuj mi szacunek gowniarzu'. W odpowiedzi młodzież krzyknęła 'wal się na ryj stary dziadu'. I tak, system, na początku korzystny dla każdego, stał się nędzną karykaturą. Jak poszukacie, to znajdziecie podobne przykłady wszędzie. Miało być dobrze, ale ktoś się musiał unieść dumą i system się zawalił.

To dodatkowa reklama

Obawiam się ze taka przeróbka może zachęcić co niektórych

Bandyci też są potrzebni,

Bandyci też są potrzebni, bo bez nich policja straciłaby rację bytu. Mafia powinna się też reklamować.

ja bym tam dal "zabijaj

ja bym tam dal "zabijaj bezbronnych cywili razem z nami"

chcesz mordować legalnie -

chcesz mordować legalnie - wstąp do nas

no to kurde na co czekacie

no to kurde na co czekacie zamiast przynudzac przez internet

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.