Wrocław: Kuchnia społeczna i benefit na demo 1 Maja

Prawa pracownika
2014-04-11 19:00
2014-04-11 23:59

 1 maja we Wrocławiu Kuchnia społeczna i benefit na demo 1 maja we Wrocławiu.

https://www.facebook.com/events/547078532075391/?ref=22

Dobre jedzenie!

Dobra muzyka!

Dobra zabawa!

1-maja przejdzie ulicami Wrocławia ogólnopolska demonstracja pod hasłem "Czas na strajk Generalny", potrzebujemy jednak waszego wsparcia, by ją zorganizować. Dlatego,

SERDECZNIE ZAPRASZAMY na:

Kuchnie Społeczną i Benefit na rzecz 1-maja we Wrocławiu. Cały dochód będzie przeznaczony na organizację demonstracji pierwszomajowej.

GDZIE: Cafe Utopia, Centrum Reanimacji Kultury, ul K. Jagiellończyka cd10 (wejście od podwórza)
KIEDY: Piątek (11.04) godz. 19.00

Kuchnia Społeczna – ugotuj coś w domu, przynieś ze sobą do Cafe Utopia (dania najlepiej wegańskie). Przygotowanie posiłki wykładane są na wspólny stół. Opłata wstępna, którą można również nazwać cegiełką to koszt 10 zł. Płacą również gotujący. Każda osoba z "biletem" podchodzi i nakłada sobie co zechce. Gotujący otrzymują zwrot kosztów przygotowania przyniesionego jedzenia a ewentualne zyski są zbierane z przeznaczeniem na demo.

Impreza muzyczna: wyjazd 5 zł

serdecznie zapraszamy! Koalicja 1 Maja we Wrocławiu

Czemu CZAS NA STRAJK GENERALNY?

W lutym 1886 roku trwał strajk w jednej z fabryk w Chicago. Robotnicy domagali się poprawy warunków pracy i wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy. Strajk zakończył się lokautem, zwolniono wszystkich robotników, a na ich miejsce zatrudniono nowych. W geście solidarności organizowano wiece i demonstracje, w których brało udział ponad kilkadziesiąt tysięcy osób. Podczas jednego z tych protestów, na początku maja, policja zaczęła strzelać do robotników, zginęło kilka osób. By upamiętnić te wydarzenia II Międzynarodówka uznała 1 Maja Świętem Pracy.

W 2013 roku rząd podwyższył wiek emerytalny do 67 r.ż. i wprowadził 12-miesięczny okres rozliczeniowy. Musimy pracować dłużej za te same płace. Dziś, podobnie jak pod koniec XIX w. znowu musimy walczyć o 8-godzinny dzień pracy, a także o wiele innych kwestii wcześniej wywalczonych przez ruch robotniczy, a obecnie stopniowo odbieranych przez kolejne rządy: jak powszechna opieka zdrowotna, zabezpieczenia emerytalne, rentowe i od utraty pracy, publiczne żłobki i przedszkola, ogólnodostępne i darmowe szkolnictwo i kulturę. Śmieciowe warunki pracy i pensje oraz ograniczanie dostępu do usług publicznych dotyczą nasz wszystkich. Dlatego 1 maja we Wrocławiu po raz kolejny wychodzimy na ulice, by przypomnieć, że czas już na strajk generalny!


Dołącz do nas! Przyjedź na ogólnopolską demonstrację 1-ego maja Wrocławiu.

START DEMO: 1.05, g. 13.30, Plac 1-ego Maja (obecnie JPII) przy fontannie.

Więcej na: https://pl-pl.facebook.com/1MajaWeWroclawiu.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.