Wrocław: związkowiec z Chung Hong wygrał proces!

30 grudnia zakończyła się rozprawa Krzysztofa Gazdy – związkowca Inicjatywy Pracowniczej, bezprawnie zwolnionego z fabryki Chung Hong w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem. Wyrok nie jest prawomocny.

Krzysztof Gazda został zwolniony podczas prowadzenia sporu zbiorowego, po jego zwolnieniu rozpoczął się protest części pracowników. "Decyzję o strajku skonsultowaliśmy z załogą w referendum – ze 115 głosów ważnych 102 były za akcją strajkową. I wtedy zostałem dyscyplinarnie zwolniony, choć pracodawca nie miał do tego prawa, bo prowadziłem spór zbiorowy i byłem chroniony. W odpowiedzi na moje zwolnienie 28 czerwca trzydzieści osób odeszło od maszyn. Podczas strajku bezprawnie wyrzucono z pracy kolejne 24 osoby. W Polsce nie można zwolnić ludzi biorących udział w legalnej akcji strajkowej." - mówił Gazda dla Dawida Krawczyka z KP.

Ponad rok od bezprawnego zwolnienia, Sąd Pracy we Wrocławiu zdecydował, że Chung Hong musi przywrócić Krzysztofa Gazdę do pracy, wypłacić mu odszkodowanie za cały okres pozostawania bez zatrudnienia oraz pokryć wszystkie koszty procesowe.

O odszkodowania wciąż walczy jeszcze kilka osób. Minął już ponad rok od rozpoczęcia ich spraw, a zwolnienia dyscyplinarne skutecznie utrudniają im znalezienie legalnej pracy. Pozostali przystali na ugody zaproponowane przez byłego pracodawcę. Za odstąpienie od procesu Chung Hong zmieniał warunki wypowiedzenia, dyscyplinarne zwolnienie zastępując porozumieniem stron oraz wypłacał kilkusetzłotowe odszkodowanie.

super informacja

Gratulacje. Kolejny przyklad ze nawet mala, ale zdeterminowana grupa ludzi potrafia walczyc o swoje prawa i godnosc i wygrywac!

brawo!

hehe a w tym czasie prawaki i inne tego typu gownojady nadal walcza z "komuno".

sukces, sukcesem -szkoda tylko ze musieli na to czekac prawie rok. Mam nadzieje ze machlojki pani adwokat i proby dyskredyacji zostana zgloszone gdzie trzeba- izba adwokacka?

Gratulacje.

Pozytywna wiadomośc na koniec roku!!Brawo Krzysztof i pozostali strajkujący.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.