Londyn: Blokada mostu westminsterskiego

Świat | Prawa pracownika | Protesty | Zwolnienia

Około 3000 osób blokowało wczoraj most westminsterski i okolice parlamentu w Londynie w proteście przeciwko planom prywatyzacji służby zdrowia i ustawie rządowej wprowadzającej cięcia i redukcję zatrudnienia w lecznictwie i opiece społecznej (tzw. Health and Social Care bill).

Chciaż politycy Partii Konserwatywnej zaprzeczają, że mają w planach stopniową prywatyzację służby zdrowia, to planowane cięcia wynoszą 20 miliardów funtów, zamykane szpitale i masową redukcję zatrudnienia. Blokada zwołana przez organizację UK Uncut przyciągnęła zarówno pracowników NHS jak również związkowców i pracowników innych branż.

Podczas okupacji mostu odbyło się tzw. zgromadzenie ludowe – w którym każdy z uczestników mógł zabrać głos. Dyskutowano min. o nowych formach oporu przeciw rządowej polityce, jak i miliardach funtów które rząd przeznaczył na ratowanie prywatnych banków z publicznych pieniędzy. Demonstranci zapowiedzieli również szereg kolejnych akcji przeciwko cięciom budżetowym w lecznictwie i opiece społecznej. Planowane są take strajki i okupacje zamykanych szpitali.

Health protest on Westminster Bridge

Bardzo podoba mi się, a

Bardzo podoba mi się, a zarazem jestem pełen podziwu, dla formy, w jakiej ostatnie protesty w wielu miejscach Europy się odbywają, a mianowicie na myśli mam ich całkowicie otwarty kontekst i bezpośrednie zasady uczestnictwa. To budujące.

jak rozumiem to anarchisci

jak rozumiem to anarchisci popieraja *panstwowa* sluzbe zdrowia??

zdrowie to nie towar

zdrowie to nie towar DEBILU!!!

Chyba nie wierzysz w to, że

Chyba nie wierzysz w to, że będą "popierać" sł. zdr. która wyklucza część społeczeństwa - a grupce najbogatszych nabija(już niemały) portfel... litości. Anarchizm niejedno ma oblicze.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.