Londyn: Lotne pikiety przeciwko Workfare

Świat | Prawa pracownika | Protesty

Dzisiaj w centrum Londynu kilkadziesiąt osób wzięło udział w lotnych pikietach przed siedzibami firm korzystających z programów Workfare. Tak rozpoczął się w Wielkiej Brytanii ogólnokrajowy tydzień akcji przeciwko Workfare. Pierwszym miejscem zablokowanym przez pikietujących był lokal firmy GREGGS, gdzie przy głośnych hasłach pikietujący informowali przechodniów o korzystaniu przez tą firmę z darmowej siły roboczej.

Następnie pikieta w szybkim tempie przeniosła się pod Mc Donalda, który z entuzjazmem korzysta nie tylko z pracowników na umowach śmieciowych, ale także z tych darmowych. Wejście do Mc Donalda zostało chwilowo zablokowane, a na szybach pojawiły się naklejki informujące, że tu korzysta się z darmowej siły roboczej. Przybyła na miejsce policja z wielkim zaangażowaniem zdzierała naklejki z szyb. Zastanawiające jest, czy Mc Donald im za to płaci, kiedy nie chcę płacić własnym pracownikom, czy policja robiła to ze szczerego oddania sprawie kapitalizmu korporacyjnego.

Kolejnym obiektem, gdzie zebrała się większa już grupa pikietujących, był lokal sieci aptek Superdrug Store. Tu wielu przechodniów zatrzymywało się aby więcej dowiedzieć się o celach akcji. W przemówieniach oberwało się politykom koalicji rządzącej, którzy są odpowiedzialni za wdrażanie programów Workfare, ale na koniec wyraźnie zostało podkreślone, że wszystkie partie polityczne stoją po stronie pracodawców przeciwko ludziom pracy i bezrobotnych.

W dalszej części mniejsze grupy pikietowały kilka kolejnych miejsc, gdzie wprowadza się lub planuje wprowadzić programy Workfare, min lokale Pizza Hut.

Więcej zdjęć: http://kuriersyndykalistyczny.wordpress.com

Dzisiaj...

... światowe standardy wyznaczają Chiny :)

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.