Lublin: Bojówkarze nacjonalistyczni zaatakowali Tekturę

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Wczoraj wieczorem w Lublinie po tzw. "Manifestacji antykomunistycznej" organizowanej przez ONR, grupa nacjonalistycznych bojówkarzy zaatakowała centrum kultury niezależnej Tektura. Obrzucili front budynku kamieniami i butelkami.

Bojówkarze krzyczeli m.in.: "Raz sierpem i młotem czerwoną hołotę" i wrzeszczeli o "lewackich śmieciach". Jeden z nich miał szalik z zalegalizowanym niedawno przez sąd krzyżem celtyckim - międzynarodowym symbolem neofaszystów.

Warto wspomnieć także, że władze miasta od jakiegoś czasu próbują odebrać budynek prowadzącym Tekturę aktywistom. Zarząd Nieruchomości Komunalnych szykuje wniosek o eksmisję przy poparciu prezydenta miasta i radnych PiS. Aktywiści zapowiadają, że nie opuszczą lokalu dopóki nie wynegocjują z miastem alternatywnej przestrzeni.

O działalności Tektury można przeczytać na stronie: http://tektura.wordpress.com

A przecież "raz sierpem,

A przecież "raz sierpem, raz młotem" to pokojowe hasło którym manifestują swoje pozytywne nastawienie do świata spokojni obywatele spacerujący po ulicach wieczorami.

???

W tym samy miescie antyfaszysci stosuja faszystowskie metody? - http://wiadomosci.wp.pl/kat,0,wid,14082460,martykul.html

To tylko żenada, a nie

To tylko żenada, a nie faszyzm.

Żenujący to panie Yak jest

Żenujący to panie Yak jest sposób, w jaki odnosi się pan do działań lubelskiej Antify. Dr Nowak wykazał się brakiem rzetelności badawczej przygotowując ekspertyzę dla tzw sądu. Nie muszę chyba dodawać, że ekspertyza, którą nierozsądnie Nowak sygnował jest krokiem naprzód na drodze zawłaszczania przestrzeni publicznej przez brunatne ścierwo. Słusznie zatem Nowakowi zakłócono jego wydumany spokój umysłu, słusznie urażono próżną dumę doktora, któremu zdaje się, że bycie ekspertem od ekspertyz jest nobilitujące samo w sobie. Jeśli zaś idzie o krytykę metody, to przypomina mi to krytykę postępowania człowieka walczącego z bandytami przez nazwanie go po prostu bandytą i zrównanie tym samym słuszności intencji walczących ze sobą ludzi. A może panie Yak, zdaje się panu, że wszyscy walczący są bandytami? Idąc tym tropem działania w duchu anarchizmu insurekcyjnego chłopaków z SPF(Synomosia Pyrinin tis Fotias) też byś uznał za żenujące i pewnie nawiedzony duchem nieadekwatnej łagodności ochrzciłbyś ich mianem bandytów?

/Apatheia,Autarkeia,Enkrateia!/

Nie bronię Dr. Nowaka, bo

Nie bronię Dr. Nowaka, bo upadł bardzo nisko. Natomiast nędzne graffiti nie zaburzy spokoju jego umysłu. To nawet nie jest insurekcjonizm. To infantylny sen o insurekcjonizmie. Od początku do końca poroniona droga.

tak sie konczy zapraszanie niemcow na blokady

oni teraz nie odpuszcza, beda gnebic anarchistow i lewicowcow tak jak zapowiadali po 11listopada

blablabla - tchórze zawsze

blablabla - tchórze zawsze gadają tak samo. Na dłuższą metę, konfrontacja nas wzmocni i pozwoli oddzielić ziarno od plew.

zgadzam się z Tobą. Kretom

zgadzam się z Tobą. Kretom stanowczo mówimy NIE!

W sumie te ataki ostatnie

W sumie te ataki ostatnie mają większe przełożenie medialne, ale przecież oni próbują nas podgryzać od lat. Nie widzę na razie jakościowej zmiany.

tym bardziej powinniśmy

tym bardziej powinniśmy się zmobilizować i atakować naziolków, żeby na fali samouwielbienia nie nałapali w siatkę więcej gówniarzy zafascynowanych tym, co zobacza w internecie.

Przede wszystkim trzeba

Przede wszystkim trzeba uodparniać zwykłych ludzi na ich gówniane poglądy, a tego można dokonać tylko realizując działania społeczne.

Panie Yak. Znowu sie z Panem

Panie Yak. Znowu sie z Panem zgodze. Jest tylko jeden problem. Strach. Nie nasz ale "społeczny"

Strach jest od tego, żeby

Strach jest od tego, żeby go przezwyciężać. Nie wstyd odczuwać strach. Wstyd mu ulegać.

Ciekawe czy byś nie uległ

Ciekawe czy byś nie uległ jakby ci taki wyskoczył - http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,8524029,Rafal_Schmidla_,,ga...

a mi wyskoczył kiedyś taki

a mi wyskoczył kiedyś taki tylko że starszy i pewnie sporo silniejszy. Od tego się nosi gaz jak wyskoczy typ 2 razy większy od Ciebie.
Bać się ludzi to jedna z najgorszych rzeczy które możesz w życiu zrobić

Ło kurwa, ale pysk.

Ło kurwa, ale pysk. Myślałem, że tacy są tylko w amerykańskich więzieniach. Ciekawe jak udaje mu się ukrywać hehe. A wracając do tematu to czy do tych wszystkich marszów faszystów były jakieś kontry? Bo jak na razie trafiłem na informację o kontrze w Rzeszowie ale z tego co piszą media to liczbowo słabo.

hehe ma tez serduszko po

hehe ma tez serduszko po prawej stronie człka

Z opisu tego poszukiwanego

Z opisu tego poszukiwanego brudnopisu wynika ze ma 22 lata! Gdzie tak zdążył morde wydziarać?:D

Musieli go wsadzić za

Musieli go wsadzić za jakąś zbrodnię popełnioną w wieku 2 lat.

Prezydenci miast juz dawno

Prezydenci miast juz dawno powinni odebrac wam te skłoty i zrobić tam TESCO. Mam nadzieje, że Grobleny w Poznaniu w końcu zrobi na miejscu rozbratu jakieś sklepy czy coś, w koncu ta ziemia należy do miasta ;-)

tak, ziemia do miasta, a

tak, ziemia do miasta, a miasto do ludzi..

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.