Poznań: Akcja bezpośrednia w sądzie; Od:zysk zostaje!

Kraj | Lokatorzy | Represje

W środę 30 października, o godz. 9.30 pod Sądem Rejonowym na ul. Młyńskiej odbyła się pikieta solidarnościowa z mieszkańcami skłotu Od:zysk, który dziś o 10.00 w tym własnie sądzie miał zostać zlicytowany. Część obecnych na miejscu aktywistów weszła do budynku, inni zostali na zewnątrz; grała Samba, skandowano "Od:zysk zostaje!" oraz "Kupując Od:zysk kupujesz kłopoty".

Pikieta wzbudziła spore zainteresowanie przechodniów oraz, jak zwykle, licznych policjantów, którzy spisali uczestników manifestacji oraz "czuwali" nad nimi w bocznych uliczkach, gdzie rozstawiono kilka po brzegi wypełnionych radiowozów. Obecny był także wyposażony w kamery tzw. szpiegowóz, bacznie obserwujący sytuację oraz kilku tajniaków.

Na pikiecie się jednak nie skończyło - sędzia oraz komornik mieli okazję odczuć (i to dosłownie) determinację skłotersów w walce o miejsce, które własnymi siłami zagospodarowali. Uczynili je nie tylko swoim domem, ale też ośrodkiem kulturalnym i społecznym, który ze swym politycznym zacięciem otwiera drzwi dla wszystkich chętnych.

Gdy licytacja dobiegła końca, w stronę ławy sędziowskiej poleciały słoiki z jajami, wypełniając pomieszczenie mało przyjemnym zapachem oraz pokazując dobitnie, że głośna, kolorowa i pokojowa demonstracja nie jest i nie będzie jedyną metodą obrony Od:zysku. "Atak" zakończył się zatrzymaniem dwóch osób, które zostały jednak osądzone w trybie 24h i wypuszczone zaraz po akcji. Każda z nich otrzymała karę w wysokości 1000 zł.

Na pytanie dziennikarza o powód akcji, na którą anarchiści zdecydowali się pomimo "wygranej", jeden z aktywistów odpowiedział: "To nasz protest przeciwko władzy i polityce mieszkaniowej w tym mieście i kraju. Władza nie widzi problemu w sprzedawaniu kamienic z lokatorami, które potem są "czyszczone". Ta licytacja nie doszła do skutku, ale będzie następna. Dla komornika i sądu najważniejsze są zyski, oni wystepują w interesie bogatych".

Działacze zaznaczają, że tego typu reakcji na antyspołeczną politykę miasta i postępowanie władz, które nie liczą się z potrzebami zwykłych mieszkańców Poznania, będzie więcej.

(ack.most.org.pl)

Kibicowalem wam ale teraz juz niewiem..

Ja bym tego "akcja bezposrednia" nie nazwal, moze hepening albo prowokacja, bo jezeli rozbicie kilku jaj nazwac akcja bezposrednia, to wpisujemy sie w wyolbrzymianie ala GW. No i pomysl na range nacjonalistow - jaja. Wow, co za fantazja, a raczej jej brak. No i ten niesmak pozostaje, ja wegan.

jaja były freegańskie

jaja były freegańskie

ty a jak naziole we wrocku

ty a jak naziole we wrocku pare lat temu rzucili rozkladajacym sie kotem, to tlumaczenia ze przecierz juz nie zyl znaczy ze wszystko jest ok? Moim zdaniem akcja swietna, ale z tymi jajami to istna zenada. Krok wstecz i nie wazne czy jaja byly znalezione na smietniku, czy skradzione z supermarketu, to poprostu obciach ktory pokazuje, na jakim poziomie sie znajdujecie.

Słownik polecam, jak i

Słownik polecam, jak i polecam zaprzestanie wypowiadania się na tej stronie.

czemu "zaprzestanie

czemu "zaprzestanie wypowiadania się na tej stronie" możesz mnie oświecic?

sprostowanie

nie we wrocku, a w krakowie
nie parę lat wstecz, a konkretnie w 2007
nie naziole, a zieloni (albo ktoś z antify)

czyli przez czyjeś

czyli przez czyjeś podejście do jedzenia nie można rzucać jajkami? Oj się boje tej rewolucji anarchistycznej w wykonaniu niektórych, boszsz co to będzie kiedy wpadnie mi kontrola i zobaczą ze ja nie wegan, lubię inną muzykę niż punk, no i te skórzane glany... ola boga, strach się bać.

Przestancie pierdolic i

Przestancie pierdolic i ekipa z od:zysku przestancie się tłumaczyć! To nie jest teatrzyk gdzie publika komentuje. Nie podoba się akcja, zróbcie swoją na swoim poziomie KONIEC kropka. Zrobili co uznali za stosowne i tyle. Osobiscie popieram akcje - sercem jestem z wami i w razie mobilizacji przyjade, pomoge na ile będe mógł (daleko nie mieszkam). Kurwa aż strach pomyśleć co by się działo w pierdolonych komentarzach, jakby to w polsce otworzono ogień do nazków tak jak w Grecji. Gdyby jakiś randomowiec jebnął jajkiem w sędziego to byście byli zachwyceni a jak anarchisci to raz, że jajko nie weganskie, że za ostro itp itd... jak bedziemy tak podchodzic do sprawy i starac sie dobrze wypasc przed jebanymi reżimowymi mediami, to zawsze będziemy w dupie.

tu jest miejsce na

tu jest miejsce na wpisywanie koment..wiec tak czynię. Oczywiscie moze mi sie nie podobac akcja albo podobac. Z akcja sie z gadzam ale poziom miernoty podtrzymuje, bo ten niesmak pozostaje.
Kazdy sie buntuje w sposob na jakim poziomie sie znajduje..A co do zabjania Nacjonalistow, w ten sposob bedziesz taki sam jak oni tylko po innej stronie.

ty a rzucac to oczywiscie

ty a rzucac to oczywiscie mozna czym popadnie tylko ze potem jest reakcja na akcje - komus to pasi a dla kogos to miernota.

Dziękuję, utwierdzacie

Dziękuję, utwierdzacie mnie w przekonaniu, w razie jakiś napadów chęci powrotu do tego pseudo anarchizmu, czerwono czarnego polskiego, gdzie najważniejsze jest czy jaja były czy nie były wegańskie. Na przyszłość rzucajcie jajami w proszku.

NAM

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.