Poznań: Sąd uniewinnił czyścicieli kamienic

Kraj | Lokatorzy

Czyściciele kamienic w Poznaniu zostali uniewinnieni. Sąd uniewinnił ich od zarzutu przecięcia rury z wodą w budynku przy Stolarskiej 2. Ich działanie miało być elementem nękania lokatorów tego budynku. Policja, która wnioskowała o ukaranie obu czyścicieli za przecięcie rury, jak wynika z naszych informacji, nawet nie odwołała się od wyroku.

Czyściciele kamienic w Poznaniu zostali uniewinnieni w pierwszej instancji ich 4 lipca tego roku. Wyrok uprawomocnił się już po 8 dniach, co oznacza, że nie było rozprawy apelacyjnej. Piotr Ś., jeden z czyścicieli, triumfuje i twierdzi, że policja, która oskarżyła go o inne wykroczenia i przestępstwa, poniesie kolejne porażki. – Wcześniej sąd uznał na moją korzyść, że jedno z zatrzymań przez policję było bezzasadne.

Jestem przekonany, że kolejne sprawy przeciwko mnie zakończą się pozytywnie. Na końcu pozwę policję o odszkodowanie za naruszenie moich dóbr – zapowiada Piotr Ś, jeden z czyścicieli kamienic w Poznaniu. Poznańska policja odpowiada, że nie zamierza wchodzić w polemikę z Piotrem Ś.

– Sąd podjął teraz taką, a nie inną decyzję. Z zasady nie komentujemy jego wyroków – mówi Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego KWP.

Nie odpowiedziała nam, dlaczego policja nie odwołała się od wyroku korzystnego dla czyścicieli kamienic w Poznaniu. Komisariat Poznań Targi, który zajmował się tym wykroczeniem, na razie nie przekazał jej informacji na ten temat.

W poznańskim sądzie wciąż trwa proces czyścicieli za nękanie lokatorów. Sprawa ruszyła stosunkowo niedawno i jeszcze potrwa, bo do przesłuchania jest wielu świadków.

(Głos Wielkopolski)

to normalne, ze jesli typ po

to normalne, ze jesli typ po prostu po ryju nie zostanie wytrzaskany to bedzie sie smial w oczy organom scigania, to tak samo jak z naziolstwem. Dlatego haslo "antifa - przeciwko panstwu, policji i nazistom" powinno byc konsekwentkie realizowane, szkoda ze w hasle tym slowo "panstwo" kuleje najbardziej.

Jak ktoś coś zrobi z tym

Jak ktoś coś zrobi z tym mafijnym przychlastem, to się wcale nie zdziwię.

Po 8 dniach? Co za debil to

Po 8 dniach? Co za debil to pisał. Nie ma takiego terminu w KPK. Poza tym. Gdyby lokatorzy mieli mózg i studenta co najmniej 3 roku prawa (bo prawnik na to to nawet za dużo), to by im powiedział, że mogli się złość do sprawy jako oskarżyciele posiłkowi i sami skarżyć wyrok. No ale poco ...:).

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.