Warszawa: Protest Greenpeace przed Sheratonem

Kraj | Ekologia/Prawa zwierząt | Protesty

Ekolodzy wysypali cztery tony węgla pod Sheratonem na pl. trzech Krzyży. W hotelu Sheraton odbywał się zwołany przez polski rząd szczyt z udziałem przedstawicieli energetyki węglowej i 20 ministrów ds. przemysłu, gdy na pl. Trzech Krzyży wjechała ciężarówka. Kierowca zrzucił hałdę węgla i odjechał, a aktywiści rozwinęli transparenty z napisem "Węgiel. Nie spalcie naszej przyszłości".

czym mam palic w piecu?

czym mam palic w piecu?

Niczym

Prywatna "elektrownia" wiatrowa + ogrzewanie elektryczne. Do zrealizowania nawet na małej podmiejskiej działce (wiatrak/ i moga byc nad dachem domu). Emitowanie ogromnych ilosci CO2 jak widac nie jest konieczne.

odpowiedz godna 'medrca',

odpowiedz godna 'medrca', niestety mieszkam w miescie, chyba ze masz dla mnie mala, podmiejska dzialke, chetnie skorzystam

Ironia 'wysokich' lotów

Więc nie palisz w piecu. Trudno, nie każdy zdążył się dorobić własnego domu. Może rada 'mędrca' przyda się na przyszłość, czego życzę nie tylko Tobie i trzymam kciuki.

uczciwosc greenpeace

1. na stonie ^wkrecswietlowke^ ktora jest storna greenpeaceu w prawym gornym rogu jest link do prywatnej, komercyjnej firmy. Wiec skoro oficjalnie reklamuje się tam jakas firma to czemu ludzie z greenpeace mowia ze nigdy nie biora pieniędzy od firm? Ze jedyne źródło finansowania gp to prywatni darczyńcy = osoby fizyczne?
2. na swoich stronach greenpeace publikuje raport o energetyce w Polsce:
W raporcie tym ni z gruszki nie z pietruszki stwierdzone jest (strona 26 nagłówek rozdzialu 8 – go) ze polska powinna 50% energi produkowac z wiatrakow. Znow twierdzi greenpeace ze tak twierdza obiektywni eksperci. Jednak jak poszukac to okazuje się iż współautorem raportu jest osoba (Grzegorz Wiśniewski) z komercyjnej firmy – choc sprytnie nazwanej tak aby wydawalo się iż jest to jednostka naukowa (Instytut Energetyki Odnawialnej), zarabiajaca na odplatnym przygotowaniu opracowan w dziedzinie energetyki wiatrowej oraz innych OZE. Zreszta ta firma nazywa sama siebie Instytutem a nie ma tam pracującego zadnego doktora czy profesora. (www ieo pl )
Jak dla mnie to brzmi tak: my greenpeace „OBIEKTYWNIE” mowimy wszem i wobec ze najekologiczniej jest budowac jak najwięcej elektrowni wiatrowych!! Nasz obiektywizm wynika z faktu ze nasze zdanie popiera komercyjna firma majaca szanse tym wiecej zarobic im wiecej w Polsce będzie budowanych wiatrakow. Po prostu zastanwia mnie gdzie tu jest obiektywizm i uczciwosc greenpeacu? Jesli chca lobbowac na rzecz jakiegos producenta/producentow (etc) to ich prawo (pomijam tu teraz bzdurnosc stwierdzenia ze polska energetyka ma byc oparta glownie o wiatraki). Jednak proste pytanie po co tak sie obnosza z tym ze dostaja pieniadze jedynie od prywatnych darczyncow, gdy fakty temu przecza? W jakim celu gp stroi sie w piorka organizacji non-profit, czy nie uczcwiej bylo "grac w otwarte karty" ?

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.