Rosja: Demonstracje rasistów i protesty antyfaszystów z okazji święta narodowego

Świat | Antyfaszyzm | Protesty | Rasizm/Nacjonalizm

W dniu 4 listopada, z okazji Święta Jedności Narodowej obchodzonego w Rosji, odbyły się marsze wielu grup nacjonalistycznych, w tym "Ruchu Przeciw Nielegalnej Imigracji" (DPNI) i "Słowiańskiej Siły". W demonstracjach uczestniczyło kilka tysięcy ludzi.

Faszyści uczestniczący w demonstracji skandowali: "Rosja dla Rosjan, Moskwa dla Moskwiczan". Protestujący domagali się deportacji imigrantów i wykonywali nazistowskie gesty.

Podobne demonstracje odbyły się w Petersburgu i Nowosybirsku.

Poniżej film z demonstracji w Moskwie.

Za: http://grani-tv.ru/entries/1450/

W Petersburgu odbyła się akcja informacyjna przeciw rasizmowi zorganizowana w parku, w której uczestniczyło około 100 osób. Oprócz galerii fotografii, częstowano uczestników akcji informacyjnej ciepłą kaszą i blinami.

Film poniżej.


Zdjęcia z akcji antyfaszystowskiej w Petersburgu

Ciekaw jestem jak reagują

Ciekaw jestem jak reagują polscy członkowie ONRu na działania DPNI. Z jednej strony hasła i gesty są te same i powinny budzić ich sympatię, a z drugiej rosyjska grupa świętuje wypędzenie Polaków z Moskwy.

Schizofrenia to dość

Schizofrenia to dość powszechna choroba wśród nacjonalistycznych "aktywistów" :)

To sprawa bardziej dla

To sprawa bardziej dla psychiatry. To są kompletni idioci więc ciężko stwierdzić co siedzi im w głowach. Pewnie sami oni dobrze tego nie wiedzą. Pozdrawiam

Nie mowiac o bolszewikach w

Nie mowiac o bolszewikach w szeregach rosyjskich nacjonalistow
..chociaz nasi milusinscy z pl juz swoje sojusze z maoistami w koncu maja, tylko czekac kolejnych.

NACJONAL-BOLSZEWICY

Mają w swoich szeregach Kazachów,Azerów.NAJPIERW POCZYTAJ ZAMIAST SIĘ WYPOWIADAĆ.Neostalinistom z KPFR można zarzucać nacjonalizm ale nie rasizm.

Z Falangą ma kontakty tylko jedna grupa maoistów wywodząca się z LBC/RLK.

Nawet nie sympatyzując z nimi warto jednak nie ciskać uproszczeniami rodem z GW albo Rzepy

Mówiąc o

Mówiąc o nacjonal-bolszewikach, chyba myślimy o NBP Limonowa, a nie o KPRF?

Swoją drogą, rozróżnienie rasizm/nacjonalizm jest dość mało znaczące. Nacjonalizm jest odrobinę mniej skrajną odmianą ekstremum prawicowego, gdyż zakłada możliwość włączenia osób innego pochodzenia do społeczeństwa, pod warunkiem, że będą wspierać doktrynę nacjonalistyczną. Rasizm jest bardziej fatalistyczny i zakłada, że osoby różnych tzw. "ras" zawsze będą miały odrębne interesy. Ale nawet rasiści dopuszczają współpracę - wystarczy sobie przypomnieć współpracę niemieckich nazistów z oddziałami ochotniczymi z Rumunii, Ukrainy, Litwy i Bośni.

Możesz się bawić w dzielenie włosa na czworo, ale to w niczym nie zmieni faktu, że ci nacjonaliści o których mówisz będą zwolennikami fizycznej eliminacji wrogów politycznych i utworzenia scentralizowanego wodzowskiego państwa. Dla mnie, to wystarczająco przypomina faszyzm, żeby ich nazwać faszystami. A że mówią o pięknych hasłach - to żadna nowość i przeszkoda. Każdy ma piękne hasła - to normalne.

NBP to nacjonaliści???

NBP to nacjonaliści??? może jeszcze wielkoruscy i prawosławni?. no nie mogie... poczytaj sieradzana ,,aksamitnych terrorystów''.

nazki raczej sie nimi

nazki raczej sie nimi jaraja: http://autonom.pl/index.php/news/zagranica/737-rosja-dzie-jednoci-narodo... ale to w sumie nic dziwnego bo jedno i drugie to kretyni

oj jarają jarają ,

oj jarają jarają , naoglądali się filmu Russia 88 i też chcą być tacy 'zajebiści'...

Rzeczywiście, nie

Rzeczywiście, nie wspominają z jakiej okazji ustanowiono to święto :D

Chwalą się też, że na demonstracji faszystów w Warszawie byli przedstawiciele z Białorusi i Ukrainy (na kontrmanifestacji antyfaszystowskiej zresztą też). Mamy rzekomo nie rozumieć jak to możliwe, choć od dawna wiadomo, że Nowa Prawica popiera współpracę nacjonalistów różnych narodów w celu wzmacniania idei "każdy naród w swoim państwie" i "każdy naród równy, ale każdy oddzielny". Oczywiście w niczym to nie podważa ich patologicznej nienawiści do obcych i ich zamiłowania do obozów koncentracyjnych.

Inny miłośnik obozów

Inny miłośnik obozów koncentracyjnych napisał list popierający do naszej redakcji: https://cia.media.pl/pokojowi_milosnicy_obozu_rekreacyjnego_w_berezie_kar...

Na pierwszym filmiku widać

Na pierwszym filmiku widać też, jak organizator odbiera tubę demonstrantowi, który krzyczy źle kojarzące się hasła "spoza listy". To też jako żywo przypomina Warszawę.

podobno LSD skutecznie leczy

podobno LSD skutecznie leczy odmiany raka mózgu zwane nazizmem, kwas dla mas!

Chuj wie

czy się śmiać czy płakać , oni są po prostu żałośni
Co to kurwa zabij mnie śmiechem 5
żal mi ich są niczym eleketorat PO tylko trochę inni ;>
w ogóle są jak elektorat :D
To jak popularność disco polo , 13 latki , dziadek co nie wie co powinien krzyczeć , kolesie z łysieniem plackowatym i nadmiarem testosteronu
Poszli bo tak modnie , wszyscy z podwórka idą!!
Jak byłem w podstawówce to też było dużo dzieci skinów , 7 , 8 klasy
mieli nop na plecakach i krzyczeli zige zage - idetycznie
Widocznie ruskie są właśnie na etapie na którym ten żałosny kraik nad Wisłą (tak się chyba te szczyny nazywają) był 10 lat temu
Genralnie żenua
smutne ,ale ludzie po prostu to idioci tak ogólnie
no to jakiś straszny debilizm zapadł na świecie - tajemniczy wirus
Oni myślą że są a wcale nie są ha

Od nacjonalizmu do rasizmu

Od nacjonalizmu do rasizmu jest bardzo blisko. Gdy rosjanin zabija mongoła, który mieszka w Rosji to jest on nacjonalistą czy rasistą?

Без водки не

Без водки не розберешь... Naród,który tyle wycierpial ze strony nazistów po zlamaniu przez nich sojuszu... A dziadkowie tych dupków to chyba się w grobach przewracają i jakby żyli to by ich seriami z pepeszy wykosili...Oni to chyba na lekcjach historii na kacu drzemali...

100 osób ? chyba jaki ich

100 osób ? chyba jaki ich pomnożycie razy 10....

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.