Setki tysięcy Greków na ulicach. Staliniści atakują anarchistów

Świat | Protesty | Ruch anarchistyczny | Strajk

Zobacz też fotoreportaż przedstawiający początek starć, po tym jak stalinowcy nie chcieli wpuścić (nie tylko anarchistów, ale także przedstawicieli innych organizacji lewicowych) na ateński plac Syntagma przed parlamentem.

Aktualizacja 21.00 Parlament grecki, mimo sprzeciwu większości społeczeństwa, uchwalił kolejne cięcia podyktowane przez największe kraje UE oraz instytucje finansowe.

Aktualizacja 20:15 Policja otoczyła uwięzionych wewnątrz stacji Acropolis. Na miejscu dochodzi do zatrzymań. Również okolica stacji Omonia została ściśle obstawiona policją. Oddziały prewencji zaatakowały zgromadzonych wewnątrz metra ludzi.

Aktualizacja 19:20 Po policyjnym nalocie w dzielnicy Monastiraki, manifestanci by uchronić się przed furią glin uciekli na stację metra i zabarykadowali wejścia. Póki co sytuacja uspokoiła się, policja nie szturmowała metra.

Z kolei do policyjnych ataków doszło w pobliżu bram wejściowych do stacji metra Acropolis, gdzie policja dokonała trzech zatrzymań. Dzięki jednak solidarnej postawie reszty demonstrantów, wszyscy zatrzymani uciekli. Trwa policyjna uliczna nagonka w pobliżu dzielnicy Thissio.

Aktualizacja 17.45 Nie żyje 53-letni robotnik. Zmarł z powodu nawdychania się zbyt dużej ilości gazu łzawiącego wystrzeliwanego przez policję. Policja próbowała rozpowszechniać kłamliwą plotkę, jakoby zmarł z powodu "uderzenia kamieniem".

Aktualizacja 17.00 Jak wynika z doniesień podobną taktykę staliniści z KKE stosowali także w innym miastach. Np. w Joaninie ich bojówki nie dopuszczały nikogo spoza ich opcji politycznej na centralną ulicę miasta, którą maszerowali. Siłą blokowali marsz studentów, robotników, członków organizacji lewicowych oraz anarchistów. Wygląda to na skoordynowaną akcję polityczną i pokaz siły stalinistów. Tymczasem nadchodzą doniesienia, że członkowie KKE wycofują się z ateńskiego placu Syntagma pod ochroną swoich bojówkarzy oraz policji, która dokonuje "chirurgicznych ataków" na innych protestujących na trasie przemarszu stalinistów. Tłum buczy w kierunku stalinistów z KKE i PAME.

Dzisiaj w parlamencie ma odbyć się głosowanie nad kolejnymi drakońskimi cięciami. Tymczasem ludzie odpowiedzieli strajkiem generalnym (o początku strajku pisaliśmy wcześniej), stoi praktycznie cała Grecja, a setki tysięcy wyszły na ulice miast. Najgoręcej jest w Atenach w okolicy placu Syntagma przed parlamentem, gdzie zbierają się nieprzebrane tłumy ludzi. Cięcia mają być przegłosowane o godz. 19 i co najmniej do tej godziny potrwają protesty.

Niestety jedność protestów została złamana (nie po raz pierwszy) przez stalinistów z Komunistycznej Partii Grecji (KKE). Od rana ich młodzieżówka blokowała wszystkim poza członkami partii i powiązanego z nimi związku zawodowego PAME dojście na plac Syngtagma, a zwłaszcza pod parlament. Używając grubych drzewców od flag utworzyli szpaler i odpędzali innych. Widoczna jest także ścisła współpraca stalinistów z policją (policja ich nie atakuje, a w zamian członkowie KKE i PAME oddają w ręce policji swoich przeciwników politycznych, którzy chcą dostać się na plac i nie godzą się na wprowadzoną blokadę). Być może są to pierwsze oznaki szykowania się KKE do przejęcia władzy i wprowadzenia neo-stalinowskiej dyktatury.

Gdy stalinowskie zbiry zaatakowały anarchistów, ci jednak nie pozostali dłużni i doszło do poważnych starć pomiędzy stalinistami i anarchistami z drugiej strony. Nawet media wydają się być zaskoczone obrotem sprawy, w mediach społecznościowych zaś ludzie wyrażają swoje oburzenie postawą stalinistów, którzy doprowadzają w tak drastyczny sposób do podziałów w ruchu protestu i próbują, często nawet wyręczając policję, zaprowadzić swoje porządki na ulicy.

Serwis Grecja w Ogniu prowadzi relację na żywo z protestów. Poza tym można oglądać wydarzenia w transmisjach telewizyjnych pod tym linkiem

Poniżej krótki film ze wspomnianego starcia.

http://www.youtube.com/watch?v=8g2byIgpwpI

Różne szumowiny próbują

Różne szumowiny próbują jak widać wypłynąć na tych protestach do koryta.

No to macie co chcieliście

No to macie co chcieliście - anarchia. Tylko czekać aż splądrują jakieś magazyny z bronią...

jaka anarchia, co ty

jaka anarchia, co ty bredzisz? Mam nadzieję, że ludzie splądrują koszary i rozpędzą rząd, parlament, policje i ich sługusów stalinowskich.

Broń palna w rękach

Broń palna w rękach wściekłych,rozemocjonowanych, niewyszkolonych ludzi. Naprawdę byś tego chiał ?

przynajmniej mieliby jakieś

przynajmniej mieliby jakieś szanse przeciwko zbiorm z policji i stalinistom, którzy szykują się do przejęcia władzy.

przynajmniej zginęłoby

przynajmniej zginęłoby dużo więcej osób. fajnie, nie ?

wiesz, jeśli grozi mi

wiesz, jeśli grozi mi dyktatura czerwona czy brunatna czy niebieska, to wolę mieć kałacha w tapczanie. Jeśli ty chcesz iść bezbronny na rzeź, to idź. Z takim myśleniem to w 1936 roku anarchiści powinni grzecznie dać się rozstrzelać faszystom.

Cóż, dużo więcej nie

Cóż, dużo więcej nie zrobili :).
Kałacha. Strzelałeś kiedyś z broni palnej?
Co za bzdury. Jasiu marzy sobie o rozruchach.
Zresztą sam zobaczysz, jeśli dorwią się do broni palnej. Będzie rzeź jak w byłej Jugosławii, tyle że nie w ramach czystek etnicznych, ale politycznych. Przypomina też że strona republikańska też jest odpowiedzialna w tej obrośniętej pajęczynami i stęchlizną wojnie za mordy na cywilach, masowe egzekucje, gwałty ze szczególnym okrucieństwem. Myśl człowieku.

"masowe egzekucje" gdzie?

"masowe egzekucje" gdzie? może stalinowcy dokonywali egzekucji na anarchistach - to się zgodzę, a strona "republikańska" to jest bardzo mętne pojęcie w tej wojnie. Jak chcesz to umieraj bezbronny, ja chcę kałacha w tapczanie na wszelki wypadek. kropka.

Każdy chciałby kałacha,

Każdy chciałby kałacha, tylko że rząd zawsze jest lepszym zabójcą niż Ty. Ty masz kałacha w tapczanie, a Oni mają czołgi żebyś już nie miał tapczanu.
Gdyby każdy miał kałacha byłaby regularna wojna, i rewolucja. A rewolucje nie kończą się dobrze.
Strona "Republikańska" miała właśnie ten problem, że właściwie jedyne co łączyło ją to sprzeciw wobec "tych z prawej". A tak to (A) z Komuniści do siebie miłością nie pałali. I po ewentualnym pokonaniu Franco, byłoby pewnie to co z KPP w 1938

ty mówisz, że rewolucje

ty mówisz, że rewolucje nie kończą się dobrze, a ja mówię że rewolucja to obecnie jedyne wyjście żeby naprawdę coś się zmieniło. Tak czy owak rząd wysyłając cokolwiek przeciwko uzbrojonym ludziom będzie musiał się dłużej zastanowić niż wysyłając je przeciwko nieuzbrojonym. Poza tym czołgi są bardzo mało efektywne w miastach i łatwo są pokonywane przez piechotę.

Chyba że masz inne propozycje? Zasypać policję i wojsko kwiatkami?

pacyfistyczne brednie

w dodatku z domieszką prawicowej Czarnej Księgi

normalka, stalinowcy

normalka, stalinowcy spełniają swoją zwykłą rolę

http://www.occupiedlondon.org/blog/

16.38 Police lined up around the square, looks like they are getting ready for another attack.

16.35 Report from Greek Indymedia: while the anti-authoritarian/anarchist groups were fighting with the pame security forces at the upper side of the syntagma square, riot cops tried to attack them from the lower side. Then people from base syndicates, ultra left (a trotskyist group called EEK), the union of workers who support drug addicts and other demonstrators blocked the riot cops and this way helped the anarchists who were fighting the stalinists.

16.21 Large groups have started occupying the lower side of syntagma square and numbers are growing, coming in from the side streets. Syntagma square is full again with PAME members at the upper side in front of the parliament and the other demonstrators (base syndicates, union groups, ultra-left, anti-authoritarians) at the lower side.

16.09 Thousands of members of PAME in front of the parliament. Police pulled back from the lower parts of Syntagma, smaller groups of anti-authoritarians, base syndicates and ultra left entering the square. Most union demonstrators still blocked in the side streets.

15.58 Demonstrator watching the riots two streets from Syntagma.

15.49 Most demonstrators now pushed out of the square and into the side streets. People are still trying to get back into the square but the riot police and the Stalinists are blocking access.

15.30 At least 20 demonstrators have been injured by the clashes. The Stalinists have handed demonstrators to the police. At least two Stalinists have been burnt by molotovs. Clashes continue at Mitropoleos Street.

15.38 Police have now taken all of the lower part of the Syntagma Square and the Stalinists have the upper part.

15.27 Full-on police attack to clear Syntagma. Large crowd pushed down Ermou street.

15.18 Incredible scenes – generalised violence across much of Syntagma. More molotovs and stones thrown at the Stalinists crowd.

15.15 Police now try to enter the square from Stadiou and to trap the anarchists.

14.59 The clashes are escalating. Molotov thrown into Stalinist crowd.

14.52 Clashes continue as protestors try and reach the parliament. The clashes are severe, flares shot straight into the crowd.

14.47 Generalised clashes between hundreds of anarchists and Stalinists in Syntagma. Stones, bottles and flares are thrown. Protestors trying to break through PAME lines to reach the parliament.

14.44 A huge anarchist block now attacking Stalinist lines. They are face to face by the Great Britain Hotel in Syntagma. Police firing teargas.

13.14 Once again the stalinist trade union, PAME, has lined up before the police (!) not allowing people to get anywhere close to them, or to parliament.

powtórka z rozrywki...

powtórka z rozrywki... tylko tym razem nie ma imperium na wschodzie, które będzie finansować skurczysynów, więc nie będą mieli tak łatwo

prawcki bełkot

Jak tam studiowanie ksiąg IPN ?

A wy? Z kim walczycie?

A wy? Z kim walczycie? Przeciwko rządowi? Jakiemu rządowi? Nie ma żadnych rządów, są tylko sługusy kapitału...! Jeszcze zanim rozpoczęła się prawdziwa walka już daliście się poszatkować na ugrupowania i frakcje... już dajecie się wciągnąc w wewnętrzne walki...

Walicie głowami w kraty klatki, może uda się wam capnąć jakiegoś dozorce w palec... ale właściciela ZOO nigdy nie poznacie...

Zamiast bić się z policją musimy bić banki!

O czym ty gadasz? napisz to

O czym ty gadasz? napisz to do greckich stalinistów.

banki to tylko czubek góry

banki to tylko czubek góry lodowej
a co do "wewnętrznych walk" w Grecji to nie sądze że one sa wewnętrzne, partia komunistyczna raczej jasno pokazała po której stronie stoi (jeśli ktoś miał w ogóle jakies wątpliwości po której stronie może stać)

Banki to nie 'czubek góry

Banki to nie 'czubek góry lodowej' a jej podstawa - wszystko opiera się o finanse. Możesz zniszczyć cały system - rząd, policję, administracjcę... - ale zostawiając bankowość nic nie zmienisz...

Strona przeciwna jest zorganizowana, zatem manifestanci także powinni wykazać znaczny stopień organizacji i dyscypliny. Nawet jeśli faktycznie mają miejsce jakieś incydenty to 'opozycyjne' doniesienia prasowe nie powinny mieć charakteru zachęcającego do 'walk' z inną formacją 'opozycyjną' ale ewentualne apele nawołujące o zdrowy rozsądek i współpracę do szeregowych działaczy tej innej formacji. W warunkach zamieszania bardzo łatwo o chaos, zamieszanie, powszechnie znane są 'policyjne prowokacje', łatwo podać niepewne lub wręcz nieprawdziwe informacje - dlatego każda informacja o konkurencyjnych 'ruchach opozycyjnych' powinny być bardzo dokładnie weryfikowane oraz opatrywane stosownym komentarzem (praktyczni nigdy nie są winni szeregowi działacze). Łatwo też o celową dezinformację czy dezorganizację - wystarczy grupa kiboli czy nawet 'anarchokapitalistów' aby sprawić wrażenie rozłamu...

Bojówki Komunistycznej

Bojówki Komunistycznej Partii Grecji atakują anarchistów i wszystkich innych których uważają za wrogów od wielu lat, więc nie ma mowy o żadnej pomyłce, czy "incydencie".

Banki to nie żadna

Banki to nie żadna podstawa, tylko jedna z form kapitału.
Oczywiście to nie żaden incydent tylko polityka partii komunistycznej. Tak naprawdę stalinowcy nigdy nie należeli tam do żadnego ruchu, kiedy był protest to potrafili na przykład organizawać odrębny marsz który symbolicznie odcinał się od wszystkich pozostałych (przeciez nie tylko anarchistów) i szedł w przeciwną stronę. Takie rzeczy jak dzisiaj były już wcześniej tylko nigdy na taką skalę i nigdy tak otwarcie nie współpracowali z policją przeciwko innym protestującym.
Co do organizacji to masz rację, ale nie wiem czemu sie czepiasz. Demonstranci byli zorganizowani i kiedy bojówkarze razem z policją ich zaatakowali to zareagowali na to i jak wynika z info w końcu weszli na plac a stalinowcy musieli się wycofać.
Szeregowi działacze może nie są winni działaniom kierownictwa ale widac jak na tym wychodzą, jeden z nich zginął w wyniku tych prowokacji...

Niewykluczone, że

Niewykluczone, że przywódcy KKE i PAME dogadali się z władzami Greckimi i w zamian za obietnicę stołków sieją wśród manifestantów ferment przy pomocy swoich bojówkarzy.

OK, ja już więcej nie

OK, ja już więcej nie zamierzam wypowiadać się w tym wątku. Proszę was tylko abyście się zastanowili nad tym kto tak naprawdę zyskuje na głoszeniu tych 'rewelacji'... kto jest waszym prawdziwym wrogiem...

Nie jest to bynajmniej prośba do 'liderów' czy 'teoretyków' ale do zwykłych ludzi...

powineneś się raczej

powineneś się raczej zastanowić kto zyskuje na działaniach KKE

Dzisiaj w Trójce(radio)

Dzisiaj w Trójce(radio) spiker pytał się ekonomisty o co chodzi strajkującym ludziom w Grecji. Przecież strajkując pogłębiają kryzys. Na co ekonomista odpowiedział mu że on od początku zastanawia się o co tym ludziom chodzi.
99% ludzi oglądając wiadomości z Grecji właśnie tak myśli.Czarny Penis

Polacy naród neoliberalnych niewolników

Pan ekonomista to pewnie jeden z fanów guru wszystkich polaków czyli Balcerowucza

Starsi pracownicy wiedzą

Starsi pracownicy wiedzą doskonale o co chodzi Grekom, to tylko młodzi, który nie mają żadnego punktu odniesienia oprócz propagandy liberalnej myślą, że Grecy są leniwi i stąd kryzys :)

Z informacji w angielskich

Z informacji w angielskich teksta wynika, ze to Czarny Blok zaatakował spokojną manifestację związkową. A ten blok w maskach nie raz już był wykorzystywany do prowokacji, tak jak niecały tydzień temu w Rzymie. Więc o co chodzi? Popieracie prowokatorów?

Jasne jasne. Spokojna

Jasne jasne. Spokojna demonstracja uzbrojonych bojówkarzy z PAME i KKE kpisz czy o droge pytasz???

I jacy prowokatorzy??? W przypadku KKE mamy do czynienia z jawnymi konfidentami policyjnymi którzy wydawali anarchistów w ręce policji

http://tvp.info/informacje/swiat/grecja-bitwa-pod-parlamentem/5505577

TVP informuje o atakach na manifestację...

http://www.alasbarricadas.org/noticias/node/18767

alasbarricas.org informuje, że 'stalinowcy' niedopuszczali do ataku na parlament i o kilku innych potyczkach...

Stalinowcy skutecznie

Stalinowcy skutecznie rozgrywają tworząc podziały wśród demonstrantów. Wspierają aparat represji pomagając w pacyfikacji gniewu. Cała prawda o autorytarystach - najgorszym wrogu socjalizmu.

Tak, jest tam o starciach w

Tak, jest tam o starciach w Ioaninie między stalinowcami a z drugiej ESE (anarchosyndkaliści) + jakąś koordynacją protestów
z google translate:

City of Ioannina: The KNAT (KKE's defense forces, with great tradition of repression) had blocked access to the District Headquarters building, prohibiting the passage of the demonstration called by the People's House. There pequenyas fights between the two events. The demonstration detour past the back of the building, making the circle. Going up to the building, waiting for them again PAME with wooden sticks, where there was again fighting. The demonstration, that of the ESE (Libertarian Syndicalist Union) together with the coordinator of occupations (which had about 600 people) came back to the head, waiting. The PAME gradually went away, receiving wave of bottles, yogurt and beaten with wooden sticks. One person was beat in the block of ESE, while 4-5 people by the PAME (two of them were taken to hospital).

Prawda jest taka, że to

Prawda jest taka, że to czarny blok zaatakował związkowców i pokazał jak dalece są wyalienowani z ruchu robotniczego. A ta marna manipulacja o tym jak to was staliniści zaatakowali rozśmiesza mnie.

Prawda jest taka że

Prawda jest taka że rozpowszechniasz kłamstwa.

"Stalinowcy"Na wiki pisze

"Stalinowcy"

Na wiki pisze że KKE ma orientację leninowską.

Ogólnie mnie cała ta grecka awantura, ani ziębi, ani grzeje. Nie da się ciągnąć takiej rozdętej gospodarki w oparciu o długi, i kiedyś to musiało się zawalić.

no to rzeczywiście "wielka"

no to rzeczywiście "wielka" różnica czy leninowska czy stalinowska LOL

A swoją droga wiki to żadne źródło KKE to staliniści

leninowcy a stalinowcy to duża różnica

KKE nie jest partią stalinowską, stalinowcy opuścili partię w poł. lat 90

Dla anarchistów różnica

Dla anarchistów różnica między stalinizmem, a leninizmem jest mniejwiecej taka jak między dżumą a cholerą. Czyli niby to co innego ale...

Przydało by się trochę wiedzy

KKE-ML czyli antyrewizjonistyczni maoiści poparli anarchistów, również tamtejsi staliniści/hodżyści skrytykowali KKE.

Jak rozumiem dla "polskich anarchistów" anarchoindywidualista i anarchokolektywista to to samo

Nie mieszaj. Większość

Nie mieszaj. Większość aktywistów anarchistycznych nie potrzebuje określania swojej tożsamości w skostniałych kategoriach. liczy się praktyka - współpraca w oparciu o oddolną demokrację bezpośrednią. Brak autorytarnych, hierarchicznych struktur. Sugerujesz, że tak działasz bo tak się nazwałeś "anarchokomunisto"? Większość osób z tych które określają się jako marksiści to w praktycznym działaniu szkodliwi autorytaryści i to czy popierają anarchistów czy nie jest kwestią drugorzędną.

W polsce nie ma prawie anarchistów

większość to "wolnościowcy" którzy nie mają zadnego pojęcia czym jest anarchizm

następny obok liberałów,

następny obok liberałów, konserwatystów itp który wie lepiej od anarchistów co to jest anarchizm. Anarchizmem na pewno nie są jakieś żałosne brednie typka któremu wydaje sie że anarchokomunizm to jest coś takiego że połączy się anarchizm z cze gewarą

Anarchizm to część lewicy rewolucyjnej

a nie chlanie piwska i podlizywanie się GW

więc nie masz tu nic do

więc nie masz tu nic do roboty

http://www.pcpe.es/internacional/item/661-grecia-respuesta-organizada-a-los-planes-antipopulares-y-a-los-mecanismos-de-provocación.html

Jedna z hiszpańskich partii komunistycznych informuje na swojej stronie o atakach 'zakapturzonych' na manifestację związkową, określa to mianem prowokacji a samych atakujących nazywa 'anarcho-faszystami'...

W tej wersji jest to dokładnie odwrotna wersja wydarzeń w stosunku do tej prezentowanej przez CIA.

http://www.kaosenlared.net/noticia/continuan-enfrentamientos-entre-polic...

kaosenlared.net informuje, że śmierć tego robotnika została spowodowana jednak uderzeniem kamienia...

Serwis grecjawogniu.info cały czas niedostępny...

_____

@"Banki to nie żadna podstawa tylko jedna z form kapitału" - dla ciebie kolego linki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kreacja_pieniądza

Wyspa rozbitków - ukryta tajemnica pieniądza (opowiadanie) - http://www.michaeljournal.org/wyspa.htm

[parser nawala]

czytanie jakiegoś

czytanie jakiegoś stalinowskiego gówna można sobie spokojnie darować, nawet nie chce mi sie tego komentować, a tu masz z guardiana:

4.42pm: The man who has died is now being named in Athens as Dimitris Kotsaridis, a construction worker and communist party unionist.

As our previous blog post should have made clear, the precise details of his death are still not clear.

4.36pm: Confusion is deepening around the death of the man in Athens. The hospital is now officially saying that he was not injured when he was brought to the hospital and died from natural causes.

http://www.guardian.co.uk/business/blog/2011/oct/20/eu-crisis-emergency-...

Oczywiście, że hiszpańscy

Oczywiście, że hiszpańscy pogrobowcy tych, którzy rozprawiali się z kolektywami Aragonii za pomocą człogów będą dobrze pisać o anarchistach. Ale sobie źródło znalazłeś. Dziękuję bardzo.

troche pomyliło ci się z

troche pomyliło ci się z tym kapitałem, bo to coś więcej niż pieniądze to także wszystkie środki produkcji. Ty mówisz o kapitale pieniężnym. Jasne że pieniądze są ważne bo w takiej postaci kapitał jest akumulowany i pomnażany, ale to nie podstawa. Podstawa to samo powstawanie i gromadzenie kapitału jako wartości dodatkowej albo dodatkowego produktu, który jest zabierany pracownikom przez kapitalistów. Najpierw musi powstać żeby banki mogły go pomnażać :)
Jak chcesz linka z wikipedii to masz:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kapitał_(ekonomia)
(oczywiście tam nic nie ma o wyzysku)

Marksista w tym miejscu powiedziałby że kapitał to ostatecznie nie rzeczy (pieniądze, środki produkcji) tylko stosunki społeczne :)

Pojawiają się informacje,

Pojawiają się informacje, mówiące o tym, że mężczyzna nie żył już przed przyjazdem karetki. Podobno w internecie krąży film, na którym widać ciało w sąsiadującym z parlamentem parku. Lekarze ze szpitala, do którego przewieziono 53-latka poinformowali wcześniej o braku obrażeń zewnętrznych. Ewidentnie różne środowiska i media starają się grać na śmierci tej osoby, tworząc odrębne wykluczające się historie.

Członkowie KKE, KNE i PAME nie zostali zaatakowani bez powodu, przy czym nie wiadomo kto rozpoczął bitwe. Od samego rana blokowali części protestujących dostęp do placu Syntagma. To była dobrze obliczona strategia i spektakl. Na oczach kamer wydawali prewencji "wichrzycieli" anarchistów. Ich młodzieżówka była doskonale przygotowana do starć, a na swoich stronach internetowych KKE informowała o pokojowej demonstracji związkowej. KKE jednoznacznie próbuje ugrać kapitał polityczny, zagarniając retorykę masowych protestów, które nie mają, aż tak gwałtownej formy co ataki anarchistów.

Pewne jest, że media wykorzystały zajścia jako pretekst dla oczernienia anarchistów, do czego przyczynili się głównie członkowie KKE/PAME. Związkowcy stojący na wyznaczonym przez policję placu jak świnie na rzeź albo owce czekające na pasterza - to jest sprzymierzeniec establishmentu.

Stalinowcy czy leninowcy -

Stalinowcy czy leninowcy - jeden pies. Tacy twardogłowi mogą dużo zrobić, ale tylko w sytuacji, kiedy jest bałagan. Nie będą w stanie przejąć władzy, więc straszenie takim scenariuszem to też propaganda. W najgorszym przypadku będziemy mieli interwencję mocarstw sojuszniczych (czyli sojuszników wolności i demokracji, cokolwiek to znaczy...)

Oficjalnie żadna partia nie

Oficjalnie żadna partia nie jest stalinowska, zawsze jest to "marksizm-leninizm" albo "leninizm" :)
Władzy nie przejmą, oni mają poparcie 7%, ale mogą rozwalić ruch sprzeciwu dogadując się z rządząca partią socjalistyczną albo przy pomocy takich bojówkarskich działań

http://wyborcza.pl/1,75248,10509080,Greckie_miasta_tona_w_smieciach__Nie...

Niedługo wybuchnie epidemia i będzie spokój. :)

Polacy naród neoliberalnych niewolników

Podziwiam Greków że nie dają d.........

tak się chyba

tak się chyba zaczęło
zamaskowani bojówkarze to akurat są z KKE
http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1345001

Komunistyczne źródła są

Komunistyczne źródła są dokładnie tak samo wiarygodne jak anarchistyczne, wystarczy wyciągnąć średnią arytmetyczną bo obie wersje aż kapią od propagandy :D

w tym przypadku to jest

w tym przypadku to jest konflikt na linii stalinowcy kontra reszta radykalnej lewicy - anarchiści, niestalinowscy komuniści (trockiści),niezalezne związki

To może zdjęcia cię

A co to za różnica czy

A co to za różnica czy anarchiści byli atakowani czy sami atakowali???

Popytajcie greckich anarchistów szczerze nienawidzą komuchów z KKE. I bardzo dobrze bo to partia systemowa i kontrrewolucyjna.

Swoją postawę udowodnili broniąc Parlamentu przez atakami anarchistów

A konfidenci z PAME KKE którzy wydawali anarchistów w ręce policji powinni być zabijani. Żarty się skończył to jest rewolucja i zdrajcy powinni być likwidowani

Tym wpisem pokazałeś że

Tym wpisem pokazałeś że niczym nie różnisz się od faszystów, nazistów, komunistów itd.

Świetny tekst Alfredo

Świetny tekst Alfredo Bonanno: Walka z faszyzmem walka z bolszewizmem:
http://digitalelephant.blogspot.com/2010/08/struggle-against-fascism-beg...

http://www.youtube.com/watch?v=CC9tmm_XNOc

stalinisci zaatakowali, wiec co sie dziwic, ze dostaja koktajle ;)

Tych głupot nie da się

Tych głupot nie da się czytać. Staliniści, trockiści w XXI wieku? Bandy matołów i tyle.

to poczytaj blogi na

to poczytaj blogi na lewica.pl: http://lewica.pl/blog/jakubowski/

No to jest potwierdzenie

No to jest potwierdzenie mego zdania o matołach. Przecież to jest skansen.

o mędrcze

Czy anarchiści to też skansen

Jeszcze zabytki zniszczą

Jeszcze zabytki zniszczą ...
:/

jeśli tym krótkim zdaniem

jeśli tym krótkim zdaniem chciałeś pokazać co to jest drobnomieszczańska mentalność to ci się udało

Jeśli tym przydługim

Jeśli tym przydługim zdaniem chciałeś pokazać gdzie masz kulturę i potęgę rozumu ludzkiego (która przejawia się z rzadka co widać po wpisach w tym temacie), za to jak nadźgane zasmierdziałymi komunałami i sloganami w mózgu - to udało Ci się jeszcze lepiej, antymieszczański gupku.

Piszący jeszcze bardziej przydługawe zdania.

prosiłbym o zakończenie

prosiłbym o zakończenie dyskusji ad personam.

Pewnie jest to taka sama

Pewnie jest to taka sama kultura i taki sam rozum które sprawiają że inni ubolewają na paroma rozbitymi szybami w sklepach w czasie protestów przeciwko systemowi z powodu ktorego miliony ludzi umierają z głodu, albo taka sama jak u kogoś kto płakałby z żalu z powodu tego jaką hekatombą dla przydomowych ogródków była II wojna światowa.
Taką kulturę, rozum i mentalność rzeczywiście mam gdzieś

ps. wbrew pozorom nie jest to wpis ad personam

Co mają szyby i ogródki do

Co mają szyby i ogródki do zabytków starożytnej Grecji? Choć pewnie tacy jak ty na Akropolu zrobili by kupe.

mają wspólnych obronców

mają wspólnych obronców nie mających ani rozumu ani kultury, a mentalność żałosną, którzy martwią sie o budynki przy okazji walk społecznych gdzie giną ludzie oraz nędzy milionów ludzi

Kochany. Nędza milionów ma

Kochany. Nędza milionów ma się nijak do Grobu Agamemnona lub Piramid w Gizie. A na razie to jeden zszedł był na zawał. Jak niszczyła tłuszcza fanatyków religijnych posągi Buddy w Afganistanie, to też myślałeś o nędzy? Ludzie zdechną, albo się wyrżną, a to pozostanie, o ile tacy obłąkańcy jak talibowie nie wysadzą ich w powietrze. To też tłumaczyłeś nędzą milionów?

Aleś ty sentymentalny.

Aleś ty sentymentalny. piramidy w Gizie i tak się rozpadną (już się rozpadają z powodu kwaśnych deszczy itd). Poza tym to jest absurd. Nikt w Grecji nie niszczy Akropolu, więc dyskusja jest bezprzedmiotowa.

tak, też myślałem o

tak, też myślałem o nędzy w tym kraju i zabitych w paru wojnach, a posągi Buddy w tym kontekście nic mnie obchodzą, szczerze mówiąc tak samo jak twoje wywody. Powiedziałem już wszystko co myśle o ludziach o takiej mentalności jak twoja, a twoje kolejne komentarze tylko mnie utwierdziły w tym co myśle

biją się między sobą?

jeszcze trochę i wojsko będzie mogło wejść na ulicę. ktoś tu wygrywa sprytnie rozegraną bitwę...

W Grecji wojsko jest z

W Grecji wojsko jest z poboru, więc nie wiadomo wcale w którą stronę by wycelowało karabiny.

We właściwą. Zgodną z

We właściwą. Zgodną z rozkazami.
:)

Mamy wiele przykładów w

Mamy wiele przykładów w których wojsko z poboru nie kierowało karabinów w stronę zgodną z rozkazami - np. rewolucja goździków.

5 kolumna .

5 kolumna .

Tam to juz jest tylko jeden

Tam to juz jest tylko jeden cel do osiagniecia "albo oni albo my". A gdyby Grecja stala sie pierwszym krajem w ktorym szala przewazylaby sie na strone ludu i rozjebczyliby rzad? Aleby byly jaja. Tak na serio to jest tragedia zeby w 21 wieku dzialy sie takie rzeczy. I komu bylo potrzebne pojscie na jakies tam wybory? Tak samo u nas przed wyborami orlen (60%ok. to udzialy panstwa) zjechal na 4.99 za zwykle paliwa a teraz? 5.40. Tamten poprawi tamten zmieni...a podobno w takiej Grecji to jak dostali troche zapomogi z unii z powodu kryzysu to wszystko prawie na wojsko dali. A z ludzi tna. Tak samo u nas. Stadiony i po 20 razy przerabiane autostrady sa, jakies apacze do latania kupuja dla wojska i choj wie co jeszcze. A idz na kuroniowe i szukaj pracy i zaplac czynsz, rachunki,kup fajki, jakas puszke do domu. ahh

o madko nawet skinhed

z piątej kolumny wzbił się na swoje intelektualne wyżyny
Ta jacy komuniści , jacy anarchiści , gdzie wy macie głowy
służby specjalne i tyle
panom z rządu się pali podłoga,będzie tylko gorzej,bicie pałami
strzelanie,szczucie łysymi,aresztowania nie przynoszą efektu
co pozostaje ?

nie rozumiem dlaczego

nie rozumiem dlaczego sataniści atakują anarchistów, to już zaczyna być jakieś nienormalne

Pomyśl trochę, a

Pomyśl trochę, a zrozumiesz, że taka właśnie jest rola Nergala w programie telewizyjnym - to pierwsze efekty jego misji. Satanizm zagraża całemu światu, nie tylko anarchistom, ale też sojowym parówkom.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.