Szczecin: OFFilm

2010-12-14 18:00
2010-12-14 20:00

SZCZECIN 2016 i Stowarzyszenie OFFicyna zapraszają do kina OBSERWATORIUM na cykliczne spotkania filmowe OFFilm

W każdy wtorek o godz. 18.00 Stowarzyszenie OFFicyna i SZCZECIN 2016 zapraszają na bezpłatne projekcje interesujących filmów, o których warto rozmawiać. W repertuarze znajdziemy zarówno klasykę jak i awangardę, fabułę oraz dokument, mainstream i underground. Ważnym aspektem OFFilmu jest również wspieranie lokalnej kinematografii, stąd też raz na miesiąc pojawia się w programie dział „hyde park”, w ramach którego swoje produkcje filmowe może zaprezentować każdy, kto chciałby podzielić się swoim dorobkiem z szersza publicznością.

30 listopada i 14 grudnia zaprezentujemy dzięki Fundacji HumanDoc wybrane tytuły Międzynarodowego Festiwalu Filmu Dokumentalnego GLOBALNY ROZWÓJ W KINIE. MFFD GLOBALNY ROZWÓJ W KINIE jest pierwszym festiwalem w Europie Środkowo-Wschodniej, który jest poświęcony tematyce rozwoju najbiedniejszych państw świata, tak zwanego Globalnego Południa. Prezentuje filmy niebanalne, mądre, pełne pasji i emocji, uwrażliwiające na nierówność polityczną i społeczną, a przede wszystkim inspirujące do działania.

14 grudnia, godz. 18.00
Sahara Hotel, Bettina Haasen, Niemcy 2008, 90 ’

Kim są migranci z Afryki, przemierzający morza i oceany w zatłoczonych do granic możliwości łodziach, których zdjęcia można czasami zobaczyć w telewizji? Afrykańskie miasta na ogół tętnią życiem. Ale nie Nouathibou w Mauretanii, które sprawia wrażenie, jakby życie zastygło tu w bezruchu. Wciśnięte pomiędzy Saharę a Atlantyk Nouathibou to niewidoczna granica Afryki z Europą, najważniejsze miejsce na mapie dla tysięcy ludzi, przybywających tu z pobliskich krajów, których łączy wspólne marzenie o lepszym jutrze. A lepsze jutro dla wszystkich ma to samo, niekwestionowane imię: Europa.

Źródło: http://globalnepoludnie.pl/Spotkania-OFFilm-w-Szczecinie

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.