Szczecin : Jedzenie Zamiast Bomb w czasie pożegnania polskich żołnierzy lecących do Afganistanu.

Kraj | Ruch anarchistyczny

 Jedzenie Zamiast BombDzisiaj w Szczecinie odbyło się pożegnanie żołnierzy lecących do Afganistanu. Z tej okazji pojawił się minister obrony narodowej. Pożegnanie odbywało się na Jasnych Błoniach, na tyłach Urzędu Miasta. Teren był zabezpieczony przez wojsko, policje i straż miejską. Po drugiej stronie Urzędu, przed wejściem, odbyła się akcja Jedzenie Zamiast Bomb, zorganizowana przez szczeciński kolektyw. Aktywiści rozdawali ulotki informujące o kiepskiej sytuacji socjalnej w Polsce, w momencie, gdy wydaje się ogromne sumy na zbrojenia i misje „stabilizacyjne”. Mówiono o wysokim bezrobociu, fatalnej polityce mieszkaniowej i osiedlach, kontenerowych, a także zamykaniu szkół i przedszkoli.

W chłodne i deszczowe południe, można było rozgrzać się wegańską grochówką. Większość przechodniów i interesantów Urzędu Miasta, popierała inicjatywę i pozytywnie reagowała na wydarzenie. Jednak władze uznały aktywistów za zagrożenie, dlatego wszyscy zostali wylegitymowani.

Próbowano także porozmawiać z prezydentem miasta, którego zniechęcił jednak baner: Rząd na front, jedzenie zamiast bomb!

nareszcie jakis

nareszcie jakis sensowniejszy food. tak trzymac! gdzie jest jakas inicjatywa przeciw wojnie? lyknela bajer o "misji"?

Niezłe jaja..to teraz do

Niezłe jaja..to teraz do Afganu wysyłają misjonarzy..? trzeba by im zgotować taką zupę żeby zamgliła cały szczecin, i jeszcze zorganizować akcję sadzenia brzóz wokół lotniska z okazji dnia Ziemii...ewentualnie zorganizować hepening wręczania krzyżyków na drogę-moga być takie plastikowe do kładzenia kafli.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.