Szczecin: Pikieta przed wejściem na "V Szczecińskie Dni Kultury Łowieckiej"

Kraj | Ekologia/Prawa zwierząt | Protesty

 1 28 maja bieżącego roku w Szczecinie odbywały się „V Szczecińskie Dni Kultury Łowieckiej”.

W ramach protestu, grupa osób, którym nie jest obojętny los zwierząt, pikietowała przed wejściem na imprezę.

Mogliśmy zobaczyć transparenty z hasłami przeciwko rzezi w imię rozrywki, a także dostać ulotkę od ‘zranionego królika’.

Najbardziej przerażające rzeczy działy się jednak w środku. Wszędzie wisiały zdjęcia zabitych zwierząt, przy których stali ich mordercy. Co gorsza do plandek poprzybijane były futra i czaszki ofiar myśliwych, gdzie fotografowali się wszyscy, łącznie z malutkimi dziećmi, które się ich bały.

 2  3  4

Brawo! Super akcja! Trzeba

Brawo! Super akcja!
Trzeba każdą małą akcją pokazywać myśliwym że nie są już społecznie akceptowani.

Fantastyczne! Skoro szkoła

Fantastyczne! Skoro szkoła i tak już jest opresyjna to w ramach tych obowiązkowych godzin każdemu uczniowi powinna być obowiązkowo niszczona w ten sposób psychika. Dla tych bogatszych z prywatnych szkół powinny zostać też zorganizowane wycieczki do hoteli robotniczych w chinach.

moim zdanie wszystkie dzieci

moim zdanie wszystkie dzieci w szkołach powinny odbyć taką wycieczkę - ponieważ człowiek najlepiej uczy się na własnym doświadczeniu...

Dlaczego akurat kulturze Łowickiej się oberwało?

Nie wynika to z tekstu. Dzieci się bały? Wszystkie? Dzieci boją się tez odkurzacza ( np:ja) baboków itd...

Dlaczego kulturze Łowieckiej..

Jak to nie wynika z tekstu?
Kultura Łowiecka wiąże się z mordowaniem zwierząt dla rozrywki, sportu, pokazania siły...
Protest był organizowany przez obrońców zwierząt, czyli przeciwko zabijaniu zwierząt i promowaniu 'kultury' mordu.

Raczej tekst i zdjęcia mówią wystarczająco o co chodziło.

O jakiej "kulturze" tu mowa to nie mam pojęcia... :/

Ale trzeba odróżnić łowiectwo sportowe [dla zabawy] od łowiectwa dla utrzymania porządku w przyrodzie, takie osoby wiedzą więcej o przyrodzie i są bardziej "eko" niż nie jeden anarchista podejrzewam. Tak samo oczyszcza się lasy [a nie je wycina przemysłowo], tak samo odrybia się i zarybia stawy [nie przemysłowo morduje karpie] -kto ma kartę wędkarską pewnie może powiedzieć coś więcej na temat połowów ryb [okresy ochronne, wymiary i inne blebleble]. I proszę...nie piszcie bezsensownych komentarzy "jakby lekarz podczas operacji palił szluga to...." bo na żadną sytuację, nawet niemal bliźniaczo podobną nie ma określonego schematu działania.

Tekst jak wiele tutaj czysto propagandowy mówiący jasno "oni źli my dobrzy" czyli podważający jedną w podstawowych zasad wolności, anarchizmu mówiącą żeby na nic nie patrzeć "czarno biało". Wkurza mnie ten sposób pisanie, który już nawet nie nazwałbym "subiektywną oceną" lecz w pewnym stopniu indoktrynacją. Też jestem wolnościowcem ale już widzę te grady bluzgów w moją stronę za krytykę ruchu, bo przecież my anarchiści jesteśmy jedynie oświeceni i tak krystaliczni, że nie można nas krytykować. Ehh po co to pisze skoro i tak wszyscy to mają w dupie...

Otóż drogi

Otóż drogi kolego:

Przyroda nie wymaga ŻADNYCH regulacji przez myśliwych. Wyobraź sobie, że tam gdzie nie ma ludzi, trwa harmonia. Tak, jedne gatunki wymierają, inne się mnożą, ale to jest przyroda, do jasnej cholery, przecież o to w tym wszystkim chodzi! Sztuczne dokarmianie zwierząt jest potem idealnym pretekstem do ich mordowania (bo jest ich za dużo). Strzelanie do dzików zaś, jeszcze, jakby tego wszystkiego dotąd było mało, powoduje ich ogromny rozród (tak natura przystosowuje się do "niesprzyjających warunków").

Naprawdę nie wmówisz mi, że to pieprzeni obrońcy przyrody. Poczytaj trochę niezależnych publikacji, zamiast łykać bzdury, którym oni Cię karmią.

Pozdrawiam.

Ale ludzie są.

Poza Antarktydą wszędzie. Czy chcesz wyeliminować ludzi by nie ingerować w przyrodę? Człowiek przecież tez jest jej częścią. Trochę logiki.

Nie, ale chcę wyeliminować

Nie, ale chcę wyeliminować ludzi z ingerowania w przyrodę. Właściwie to nie to samo. Człowiek naprawdę nie ma prawa nic naprawiać na siłę.

Na razie i na szczęście:

Na razie i na szczęście: Nie ma takiej możliwości!!! Człowiek wciąż jest częścią przyrody i ja akurat to sobie cenie. Wyjściem jakie postulujesz było by całkowite oddzielenie człowieka poprzez osobny obieg organiczny... syntetyczne pożywienie do czego zmierza nasza cywilizacja (niestety) albo przeniesienie świadomości poza białko .. i na tym polu (niestety) cywilizacja raczkuje - inteligentne implanty, czipy itd.. dla mnie nie problem więc w ingerencji a w tym na czym polega. Mniej mnie więc oburza myślistwo a w wypadku kiedy służy zdobywaniu pożywienia i odzienia wogle niż przemysłowe rolnictwo itd...

Czy Ty myślisz, że aby

Czy Ty myślisz, że aby pozyskać pożywienie i odzienie, trzeba kogokolwiek zabijać?

Człowiek już od dawna nie musi zabijać ŻADNEGO zwierzęcia, jednak nadal to robi. To żadna chęć kooperacji z naturą, to już tylko chęć zysku, bo niczym innym, po prostu NIE DA SIĘ tego wytłumaczyć.

Oczywiście np: przy hodowli

Oczywiście np: przy hodowli przemysłowej marchewki stosuje się środki ochrony roślin które mordują wiele żywych organizmów. łącznie z zającami których w wyniku tego ginie więcej niż od działalności myśliwych. Ja tam nie jestem hipokrytom który twierdzi ze nie przyczynia się do cierpienia i inne takie bajania.

Swoją drogą prowadzenie

Swoją drogą prowadzenie dzieci na takie imprezy może paradoksalnie zwiększy liczbę dzieci, które będą odmawiały jeść mięso.

Szczecin

Dlaczego prawie żadna akcja tego typu na terenie Szczecina i okolic nie jest w ogóle zareklamowana. Można by wtedy dołączyć się do takiego protestu. Tak samo jak jakiś miesiąc temu widziałem w Parku Kasprowicza demostracje przeciwko zabijaniu zwięrząt (coś w tym stylu). Niestety nie mogłem się przylaczyć bo mialem wazniejsze plany....

Powiem tak: Jest to pewien

Powiem tak: Jest to pewien problem. Można jednak o wszystkim wiedzieć. Nie jest chyba żadnym problemem, wejść na twarzoksiążkę i znaleźć profil społecznego infopunktu alert. Tam są zamieszczane informacje o wszystkich eventach, jakie w szczecinie mają miejsce. Można też wpaść do samego infopunktu, kiedy jest otwarty i spotkać się z ludźmi, wziać numer telefonu i kontaktować się, my zawsze mamy niedobory i dzwonimy po kogo się da, tylko musimy wiedzieć :)

Wpadnij 5 czerwca do ww. Infopunktu (godzina 17, Śląska 34, piwnica), odbędą się Spotkania z Weganizmem, powinno być kilka osób, które takie akcje organizują, bądź w nich uczestniczą.

No i w takim razie do zobaczenia!

Nie każdy chce mieć konto na FB.

Nie wszyscy chcą podawać swoje dane do rejestru służb specjalnych nato i innego inwigilacyjnego gówna.

W każdym razie dowiedzieć

W każdym razie dowiedzieć się można. Wystarczy chcieć i szukać.

Nikt Cie karze podawać

Nikt Cie karze podawać danych fucktycznych.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.