Szczecin: Relacja z protestu przed cyrkiem Korona

Kraj | Ekologia/Prawa zwierząt | Protesty

 1 Dlaczego słoń stoi na głowie? Jak to możliwe, że dziki lew daje się pogłaskać po grzywie, tygrys przeskakuje przez płonącą obręcz, koń chodzi wokół sceny na tylnych kopytach, a słoń staje na głowie czy wykonuje wiele innych nienaturalnych czynności, jakich nigdy nie wykonałby żyjąc na afrykańskiej sawannie? Czego uczą się dzieci o naturze tygrysa, patrząc na zamknięte w klatce, kręcące się w kółko po niewielkiej przestrzeni zestresowane zwierzę?

W dniu 11 marca 2012 r. od godziny 11:00 kilkunastu aktywistów zaprzyjaźnionych ze Szczecińską Inicjatywą na Rzecz Zwierząt Basta! przez godzinę protestowało przed spektaklem pierwszego odwiedzającego w tym sezonie Szczecin cyrku Korona, stacjonującego przy ulicy Emilii Plater.

Celem akcji było uświadomienie mieszkańcom Szczecina, jak wygląda prawdziwe oblicze cyrku – co dzieje się za kulisami kolorowego namiotu, kiedy po męczącym pokazie zwierzęta wyprowadzane ze sceny wracają do swoich niewielkich klatek i ciasnych przyczep. Aktywiści mówili o braku walorów edukacyjnych tego typu rozrywek i zachęcali widzów, aby zastanowili się nad konsekwencjami dokonywanego przez nich wyboru.

Pośród okrzyków „Każda klatka to więzienie”, „Cyrk to cierpienie a nie edukacja”, „Idź do kina, nie do cyrku”, „Cyrk jest śmieszny – nie dla zwierząt” wesoły clown i towarzyszące mu postacie zwierząt rozdawali ulotki przechodniom, przekonując ich do wybierania etycznych form spędzania wolnego czasu, niewiążących się z cierpieniem innych istot.

Inicjatywa Basta! zapowiada dalsze protesty pod cyrkiem, które zamierzają odwiedzać nasze miasto.

Super akcja, pełne

Super akcja, pełne poparcie!

Najlepiej gdyby przekonać

Najlepiej gdyby przekonać władze miasta do zakazu wjazdu takich cyrków. Czy to wykonalne, co preferują mieszkańcy? Kto kupuje bilety? LOL

Swoją drogą, czy jedną z "etycznych form spędzania wolnego czasu" jest np. TRADYCYJNY obiad, korzystanie z większości barów szybkiej obsługi, itp.? Myślę, że cyrk jest przyczyną mniejszej ilości cierpienia, w przeliczeniu na jedną osobę, a po uwzględnieniu czasu jest niemal pozbawiony znaczenia.

A w przeliczeniu na

A w przeliczeniu na zwierzę? Uwzględniając czas, wychodzi 24 godziny cierpienia zwierząt na dobę.

Dobrze bardzo dobrze!

Dobrze bardzo dobrze! Znajomy opowiadał raz jak koło jego pracy Zalewski się rozłożył to widział jak kilka dużych kotów kreciło się w kółko w klatce ze 4m na 3m. Ale to wyglądało tak jakby mordami sobie w tyłki właziły. Nie miały miejsca na pełne wyprostowanie. A ludzie idą uhahani że dziecko zobaczy jakiegoś ciula i warującego zwierza.

"Jak to możliwe, że dziki lew daje się pogłaskać po grzywie"? Proste. Niech nikt nie myśli że są wiecznie najedzone. One nie zawsze są też trzezwe(nie chodzi o alkohol).

Basta!

Tu można poczytać o działaniach naszej inicjatywy:

http://pl-pl.facebook.com/pages/BASTA-Szczeci%C5%84ska-Inicjatywa-na-Rze...

Cyrk portal

"Dla mnie mógłby istnieć cyrk bez zwierząt" - taką proroczą wypowiedź dała już w 1994 roku gazecie Wyborczej Lidia Król, dyrektor Cyrku Korona.

Od tej wypowiedzi minęło już 16 lat..

Czy doczekamy się jakichkolwiek kroków w tym kierunku?

http://www.youtube.com/user/cyrkportaI/videos

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.