Warszawa: Pikieta informacyjna przeciw podwyżkom cen komunikacji miejskiej i innych usług

Kraj | Lokatorzy | Protesty | Ubóstwo

W dniu 1 lipca, odbyła się pikieta informacyjna Związku Sydnykalistów Polski i Komitetu Obrony Lokatorów przeciwko podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej (70%), opłat za żłobki (ok. 600%) i innych opłat. Podkreślono, że podwyżki mają miejsce w kontekście innych podwyżek, bardzo dotkliwych dla niezamożnych mieszkańców Warszawy. Chodzi o podwyżki czynszów komunalnych, podwyżki opłat za gaz i elektryczność i spodziewanych podwyżek centralnego ogrzewania, związanych z nadchodzącą prywatyzacją Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (SPEC).

Nie mogąc mieszkać w centrum ze względu na horrendalne czynsze, ludzie będą zmuszeni do przeniesienia się na obrzeża miasta, jednak z powodu podwyżek cen komunikacji miejskiej, ich szanse na znalezienie pracy i uniknięcie zaklętego kręgu ubóstwa i wykluczenia drastycznie zmaleją. W tym samym czasie, miasto marnuje gigantyczne pieniądze na źle zaprojektowane i przepłacone inwestycje, jak Stadion Narodowy.

ZSP wzywało do działań bezpośrednich przeciw podwyżkom, takim jak nie płacenie za bilety i czynsze, organizowanie dziennej opieki nad dziećmi w sposób oddolny, zamiast godzić się na skandaliczne podwyżki. Członkowie KOL zbierali podpisy pod inicjatywą zwołania referendum, które umożliwiłoby odrzucenie podwyżek i zatrzymanie prywatyzacji.

Pomimo bardzo złej pogody i odbywającej się nieopodal gali koncertowej, spora liczba ludzi podchodziła, by podpisywać petycję, czytać ulotki i rozmawiać z protestującymi. Kolejne protesty są planowane w przyszłym miesiącu, w tym akcje w środkach komunikacji.

Tekst ulotki: Przeciw podwyżkom! Przeciw antyspołecznej polityce rządu!
Strona kampanii przeciw podwyżkom: www.podwyzki.zsp.net.pl

czego chcecie

przeciez straz miejska musi z czegos dostawac pensje nie beda przeciez ich utrzymywac wysoko postawieni ludzie a ich praca nekania ludzi jest bardzo wazna dla wysoko postawionych ludzi wiec musicie ich utrzymywac i plakac.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.