Węgry: Wracają rasowe badania w wydaniu "genetycznym"

Świat | Rasizm/Nacjonalizm

Rzecznik Uniwersytetu im. Loranda Eotvosa w Budapeszcie Gyorgy Fabri poinformował o wymówieniu umowy najmu węgierskiemu instytutowi diagnostycznemu Nagy Gen Diagnostic & Research, który we wrześniu 2010 roku, na podstawie badania 18 wybranych genów deputowanego ze skrajnie prawicowego opozycyjnego ugrupowania Jobbik wydał zaświadczenie, że "nie posiada on genów żydowskich ani romskich".

Instytut Nagy Gen, którym kieruje doktor Zsolt Nagy, od 2007 roku wynajmował pomieszczenia w budapeszteńskim uniwersytecie. Teraz nikt nie odpowiada tam na telefony i e-maile; instytut nie chce również ujawnić nazwiska deputowanego, którego geny zbadano. Wcześniej firma wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że "nie może odmówić nikomu przeprowadzenia jakichkolwiek testów genetycznych".

Skandal z zaświadczeniem o "czystości rasowej", który nagłośniły w maju bieżącego roku węgierskie media, publikując kopię dokumentu z zaciemnionym nazwiskiem deputowanego. Przeprowadzenie testu potępił również szef Instytutu Genetyki Węgierskiej Akademii Nauk Istvan Gaszko. - To badanie jest kompletną bzdurą i podważa samą istotę genetyki klinicznej - oświadczył. (PAP)

https://cia.media.pl/skad_bierze_sie_wegierski_neofaszyzm
https://cia.media.pl/wegierscy_strzalokrzyzowcy

Takie badania są

Takie badania są oczywiście całkowicie bezwartościowe, bo nie da się ustalić czegoś takiego jak "rasa" na podstawie badań materiału genetycznego.

Dobry pomysł z tym "zobacz

Dobry pomysł z tym "zobacz też" z boku.
Portal się rozwija, nowe pomysły, nowi redaktorzy, nowi czytelnicy. Brawo!

Przydałoby się tylko

Przydałoby się tylko layout odświeżyć, bo już zaczyna trącić myszką.

co prawda to "zobacz też"

co prawda to "zobacz też" wygląda jak z czasopisma Cogito dla licealistów, ale spoko pomysł.

Tej krytyki nie przyjmuję,

Tej krytyki nie przyjmuję, bo "zobacz też" ma być w założeniu przejrzyste i czytelne (w tym także dla licealistów, a także ludzi starszych).

Jeśli masz sugestie lub

Jeśli masz sugestie lub projekty, ślij proszę na: https://cia.media.pl/node/add/flexinode-6

Też propsy za rozwój.Z

Też propsy za rozwój.
Z fatalną ReCaptchą nadal męczą się Czytelnicy/-czki CIA. :-P

Zmienianie czegoś co

Zmienianie czegoś co działa nie jest moim zdaniem uzasadnione (wg. zasady lepsze jest wrogiem dobrego). O tym że działa, świadczy liczba komentarzy. Oprócz tego, celem pozostawienia tego kapcia jest zachęta do rejestracji i zniechęta do anonimowego komentowania. Nie chodzi o to, by znać personalia, ale żeby wiedzieć czy się dyskutuje z jedną osobą, czy z wieloma.

OK. Argumentację przyjmuję

OK. Argumentację przyjmuję i niniejszym kończę trollować o komentowanie na bosaka.
Anonimowość i komfort ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na zawiłe zabezpieczenia antyinwigilacyjne, będzie pełniejsza, jeżeli rozważycie postawienie w końcu tego SSLa.
W każdym razie życzę dalszego wiatru w żagle. :-)

SSL jest jak najbardziej

SSL jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Kiedyś mieliśmy, ale zmienił się serwer i nigdy nie miałem czasu tego postawić na nowym. Ale zdecydowanie to jest na liście do zrobienia.

No i dzięki za dobre słowo :)

Śmieszna rzecz, bo gatunek

Śmieszna rzecz, bo gatunek się da ustalić i jak zaczęto badać to wyszło coś raczej niewygodnego dla "białych rasistów". Okazało się, że homo sapiens sapiens czyli nasz gatunek (niby podzielony na "rasy"), krzyżował się z bardziej prymitywnym gatunkiem człowieka, neandertalczykiem a przeciętnie najwięcej genów neandertalczyków jest u Europejczyków
Jak ktoś zacznie badac "czystość gatunkową" to po nas :)

...

W instytucie zapomnieli, że dzisiaj nie wolno mówić o tym, że jest się białym europejczykiem nie mającym korzeni ani romskich ani żydowskich - ani żadnych innych:) Gdyby był np. Kenijczykiem i zrobiłby sobie takie same badania, ale wykluczające białego człowieka z jego genealogii to wszystko byłoby ok:)

Jak się jest "białym" (czy

Jak się jest "białym" (czy też raczej różowym) to chyba widać zresztą "biali" europejczycy pochodzą z Afryki jak wszyscy inni ludzie, więc mają afrykańskie korzenie

Dla ułatwienia warto

Dla ułatwienia warto dodać, że różowy kolor skóry nie determinuje czy ktoś należy do "rasy białej". Można znaleźć mnóstwo "białych" Europejczyków, którzy są czarniejsi niż "czarni" Afrykańczycy. Ale idioci będą nadal pierdolić o "poprawności politycznej".

...

Co nie zmienia faktu, że gdyby był Afrykańczykiem i udowadniał swoje pochodzenie, to żadnej sprawy by nie było.

Badania w stylu aryjskim

Badania w stylu aryjskim robią Węgrzy, przybysze z Azji. Przecież to Cyganie są bardziej "aryjscy" (jako lud indoeuropejski) od Węgrów (ugrofinów) :D

myślenie to nigdy nie była

myślenie to nigdy nie była najmocniejsza strona rasistów. Może to takie geny... :)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.