Wrocław: pikieta - solidarność ze zwolnionym związkowcem

Prawa pracownika
2013-06-28 08:30
2013-06-28 09:30

Na kilka dni przed demonstracją na strefie 5 lipca (więcej info poniżej), spotykamy się na pikiecie solidarnościowej z Krzysztofem Gazdą, w dniu jego rozprawy sądowej. Krzysztof został dyscyplinarnie zwolniony z pracy za działalność związkową, za to, że walczył o godne życie dla robotnic i robotników fabryki Chung Hong (produkującej dla LG w specjalnej strefie ekonomicznej pod Kobierzycami): przeciwko 16-godzinnemu dniu pracy, śmieciowym umowom, pracy za grosze i braku czasu na odpoczynek.

Krzysztof stracił pracę w gorącym i kluczowym momencie prowadzonego przez komisję Inicjatywy Pracowniczej sporu zbiorowego – czyli tuż po wygranym referendum strajkowym. Zarząd, próbując wyciszyć opór pracowniczy, spotkał się z jeszcze większym protestem. Tego samego dnia pracownicy podjęli strajk. Rozprawa w sądzie pracy (o przywrócenie do pracy i odszkodowanie) przypada dokładnie w rocznicę wybuch strajku – czyli 28 czerwca 2013 roku. Chodźcie z nami pokazać solidarność z Krzysztofem, solidarność z ludźmi walczącymi z wyzyskiem i uciskiem państwa i korporacji!

SPOTYKAMY SIĘ:
28.06.2012 (piątek), godz. 8.30 pod sądem rejonowym, ul. Podwale 30 (główne wejście).
Zobacz: https://www.facebook.com/events/168558816657937/

Więcej o demonstracji 5 lipca „Nie jesteśmy maszynami!” pod: http://ozzip.pl/component/k2/item/1578-5-lipca---%E2%80%9Enie-jestesmy-m...

#ChungHong

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.