Francja: CNT-Vignoles startuje w wyborach lokalnych

Świat | Wybory

Organizacja rozłamowa z dawnej francuskiej CNT nazywana potocznie CNT-Vignoles od adresu jej siedziby w Paryżu uczestniczy w wyborach samorządowych w Metz.

Metz po Paryżu jest największym ośrodkiem w którym działa organizacja. CNT-Vignole uważa się za związek anarchosyndykalistyczny. Jednocześnie określa, "iż oscyluje wokół wolnościowo ujmowanego projektu komunistycznego a odmową jakiejkolwiek ideologicznej etykiety".

Działacze CNT-Vignoles w Metz celem wyborów założyli komitet wyborczy o nazwie Les Communards. Przewodzi mu członek sekretariatu krajowego CNT-Vigonles, Fouad Harjane znany z niechęci do działającej we Francji CNT-AIT broniącej rewolucyjnego charakteru syndykalizmu.

http://www.republicain-lorrain.fr/moselle/2013/12/21/des-communards-en-l...
http://www.republicain-lorrain.fr/search?q=communards&x=0&y=0&x=1&y=1

wszystkich was to czeka

wszystkich was to czeka prędzej czy później 'wolnościowi' socjalisci

Nie wszystkich :)

Nie wszystkich :)

Sprostowanie

"Działacze CNT-Vignoles w Metz" - Nie dzialacze tylko jeden czlonek zwiazku(Fouad) i nie jako CNT a we wlasnym imieniu wspieral ten komitet wyborczy ( w zadnym wypadku nie bedac kandydatem )
http://www.parolesdartistes.net/Elections-Metz-2014-les-Communards-ou-l-...
Tu jest wszystko wytlumaczone dla tych co czytaja francuski (nie chce mi sie tego wszystkiego tlumaczyc). Zreszta autor tej wiadomosci podal jako zrodlo link dostepny tylko dla czytelnikow z abonamentem.
"Fouad Harjane znany z niechęci do działającej we Francji CNT-AIT" - A to niby co ma znaczyc ? Nie znam Fouad'a osobiscie, moze to i prawda, ale jak juz to jego wlasne zdanie . CNT-AIT i CNT-Vignoles nie sa obecnie w jakims konflikcie i wspolnie beda defilowac na 1szo majowej manifestacji.

Z Anarcho-Syndykalistycznym pozdrowieniem
Michal
CNT

"Fouad Harjane znany z

"Fouad Harjane znany z niechęci do działającej we Francji CNT-AIT"
Taką informacje otrzymałem od kolegów z CNT-AIT.

"CNT-AIT i CNT-Vignoles nie

"CNT-AIT i CNT-Vignoles nie sa obecnie w jakims konflikcie i wspolnie beda defilowac na 1-szo majowej manifestacji." I bardzo dobrze, trzeba zasypywać te bezsensowne podziały i współpracować pomimo jakichś różnic w poglądach, podobnie jak teraz współpracują CGT i CNT w Hiszpanii, albo FAU i SAC. Coś się zmienia na lepsze.

Akurat CGT ciągle oskarża

Akurat CGT ciągle oskarża CNT o sekciarstwo i ortodoksję, m.in. za to, że CNT interweniowała w sprawie pracownika CGT zwolnionego ze stanowiska za to, że jego praca kolidowała z jego działalnością związkową w ramach CGT ale w innym związku. Poza tym, co zyskuje proletariat na tym, że dwa związki organizują jedną manifestację? Według mnie nic, a o współpracy na poziomie działalności pracowniczej między CNT-AIT a Vigonles nie słyszałem. Chyba, że chodzi o grupę rozłamową z Vignoles, która jest bardziej radykalna.

wiem, że są tacy którzy

wiem, że są tacy którzy ciągle międlą jakąś sprawę sprzed lat :) A tak swoją drogą co zyskuje proletariat na zanikającym sekciarstwie? Albo podziałach? Nic nie zyskuje, za to traci - to taka uwaga na temat działalności niektórych org. Prawda jest taka, że już tylko najmniejsze grupki z AIT są sekciarskie, a większe, zwłaszcza prawdziwe związki, na szczęście odchodza od tego.

Les Communards to lewicowa

Les Communards to lewicowa koalicja ludzi o różnych poglądach, a nie grupa anarchistyczna

Poza tym, to lokalne wybory więc sprawa nie jest tak jednoznaczna. Osobiście uważam, ze to bez sensu bo niewiele można zdziałać w ten sposób z względu na to jak te "samorządy lokalne" wyglądają, ale to w mniejszym stopniu kwestia zasad niż wybory centralne do władz państwa. W Komunie Paryskiej, do ktorej oni tu nawiązuja nazwą, też w końcu byly wybory.

W Komunie Paryskiej, do

W Komunie Paryskiej, do ktorej oni tu nawiązuja nazwą, też w końcu byly wybory.

Przecież taka Komuna to coś zupełnie innego niż burżuazyjne państwo. Tak samo jak rady robotnicze.

Czas umierać, "anarchiści"

Czas umierać, "anarchiści" próbują brać udział w wyborach. Jako komitet wyborczy, ja pierdole...

Powodzenia!

Powodzenia!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.