Francja: Zwalniasz? Zapłacisz

Świat | Prawa pracownika

Główny doradca nowego prezydenta Francji zapowiedział wysokie kary finansowe dla firm, które są w dobrej kondycji, ale zwalniają pracowników tylko po to, by poprawić swoje wyniki finansowe. Na liście potencjalnych ukaranych mogą się znaleźć m.in. Carrefour, General Motors czy PSA Peugeot-Citroen.

Zdaniem Michela Sapin, propozycja wprowadzenia kar ma zmusić firmy do bardziej „moralnego” traktowania swoich pracowników. Sapin zapewnił jednocześnie, że prezydent elekt będzie chciał jak najszybciej wprowadzić nową propozycję w życie. W ostatnim czasie we Francji kilka dużych firm ogłosiło lub przygotowywało się do ogłoszenia masowych zwolnień. General Motors już zapowiedział zamknięcie fabryki w Strasburgu, a PSA Peugeot-Citroen ma zamknąć zakład pod Paryżem. Z kolei Carrefour zamierza wkrótce ogłosić zwolnienie ponad 3 tys. pracowników. \

W ubiegłym tygodniu francuski sąd najwyższy zdecydował, że firmy z dobrą sytuacją finansową mogą zwalniać pracowników, o ile przedstawią skuteczny plan restrukturyzacji i ratowania już istniejących miejsc pracy – wyrok ten rozczarował francuskie związki zawodowe.

Hmmm...

Skutek będzie jeden - duże firmy będą przenosić produkcję z Francji jeszcze szybciej. Wzrośnie bezrobocie.

... i Francja, wespół z

... i Francja, wespół z innymi krajami europejskimi, wystąpi z WTO wprowadzając cła zaporowe na wszystkie towary (głównie chińskiej proweniencji) - "nie produkujesz u nas, nie sprzedajesz u nas"... Jakież byłoby to piękne... :-]

... i zwykli ludzie,

którzy do tej pory kupowali koszulki za 5 zł, teraz będą musieli płacić 25. Ze względu na gwałtowny wzrost ceny papieru, na książki stać będzie już tylko najbogatszych. Setki innych produktów drastycznie podrożeją, dobijając społeczeństwo do reszty... Jakież to byłoby piękne... :)

A wtedy wszystkie firmy

ktore przeniosly produkcje beda plakaly rzewnymi lzami ze daly sie tak wyrolowac.

To się nazywa...

analfabetyzm ekonomiczny :)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.