Francja: Sarkozy oskarżony o nielegalne pozyskiwanie funduszy

Świat | Tacy są politycy

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy został oskarżony o nielegalne pozyskiwanie funduszy na cele kampanii wyborczej i finansowanie swojej kariery. Według przecieków datujących się od 2007 roku, Sarkozy zatajał otrzymywanie wilekich sum pieniędzy od prywatnych firm i korporacji.

Jednym z głównych „sponsorów” była międzynarodowa korporacja L’Oreal która regularnie finansowała obecnego prezydenta. To może tłumaczyć bezkompromisowy stosunek Sarkozy’ego do strajkujących pracowników. Oskarżenie również zarzuca Sarkozy’emu przyjęcie 42 milionów euro od Muammara Kadafiego. Opozycja domaga się zrzeczenia immunitetu przez Sarkozy’ego w celu przeprowadzenia postępowania sądowego. Sarkozy odmawia komentarza.

Kadafi finansował

Kadafi finansował Sarkozy'ego? nie mówię ,że nie ,ale jaki miał w tym cel?

Kadafi

już nie odpowie na twoje pytanie, a jaki mógł mieć cel? Chyba taki, aby tworzyć sobie sojuszników, co i tak mu nie pomogło: http://www.guardian.co.uk/world/2012/mar/12/gaddafi-contributed-sarkozy-...

demokracja przedstawicielska

demokracja przedstawicielska = rzadzi ten, kto ma kase na kampanie. kase ma od bogaczy = dba o interesy bogaczy. tyle na temat.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.