Francja: Policja zaleca rozjeżdżanie nielegalnych imigrantów

Świat | Rasizm/Nacjonalizm | Represje

Imigranci próbujący przedostać się samochodem ciężarowym z Francji do Wielkiej Brytanii są od kilku tygodni w Wielkiej Brytanii naprawdę gorącym tematem. Wszystko za sprawą samych kierowców ciężarówek i właścicieli firm transportowych, którzy postanowili nagłośnić temat w internecie, przyciągając uwagę polityków oraz mediów. I tak na brytyjskim serwisie LBC pojawiły się ostatnio szokujące doniesienia dotyczące francuskiej policji.

Kierowca ciężarówki imieniem Blair powiedział w wywiadzie, że francuska policja zaleca rozjeżdżanie imigrantów! Wszystko dotyczy osób, które wyskakują na drogę tuż przed rozpędzoną ciężarówką, żądając od kierowcy zatrzymania, aby mogli oni zająć miejsce we wnętrzu naczepy lub pod podwoziem. I właśnie w przypadku takich spotkań francuska policja miała doradzać kierowcom nie hamowanie, a właśnie uderzanie w blokujące drogę osoby. Trzeba tutaj bowiem zaznaczyć, że często imigranci są tak zdesperowani, że do końca będą stali na torze jazdy rozpędzonej ciężarówki.

Co więcej, Blair przyznał, że osobiście zdarzyło mu się uderzyć taką osobę. Miało to miejsce przy próbuje ominięcia blokującego drogę imigranta, co jednak nie do końca się udało i nieszczęśnik został trafiony. Całą sprawę kierowca próbował zgłosić policji, aby ta zorganizowała pomoc dla ofiary, lecz Francuzi nie wykazali żadnego zainteresowania.

Jak twierdzi Blair, podejście francuskiej policji jest rzeczą po prostu straszną, z czym trudno się nie zgodzić. Jak można bowiem zalecać innej osobie, żeby jak gdyby nigdy nic przejechała innego człowieka i żyła z tą świadomością do końca życia? Jest to sprzeczne z ludzką naturą, ludzkimi odruchami, a także może mieć ogromny wpływ na psychikę. Nie można też skazywać na śmierć ludzi, którzy całymi grupami próbują przedostać się do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu lepszego życia, bo przecież to nie jest żaden powód do zabijania. W ten sposób niestety władza tylko zrzuca problem na ramiona jednostki, bo skoro imigrantów można od tak przejeżdżać, to po co w ogóle jest w tej sytuacji policja?

Źródło PL
Źródło EN

Tekst ma sens ale nie

Tekst ma sens ale nie rozumiem ostatniego akapitu. Skąd twierdzenie jakoby zabijanie ludzi było "sprzeczne z ludzką naturą"? Dominujące od jakiegoś czasu w kręgu kultury zachodniej przekonanie o wartości ludzkiego życia nie wynika z natury, to wpływ kulturowy. Ta niby niewielka różnica jest bardzo istotna, w każdym człowieku tkwi prymitywne zwierze skute cywilizacyjnymi łańcuchami. Wystarczy jednak drobny z pozoru bodziec a cywilizowany człowiek zamienia się w bestie (patrz np. zachowania kiboli, różnych bojówek quasi-politycznych, etc.).

Popierdolony filtr niby-antyspamowy, jakie są kryteria oceny? liczba znaków? liczba użycia jakiejś litery czy inna kurwa?!

No. A tak w ogóle, to dla

No. A tak w ogóle, to dla coraz większej ilości obywetelek/li francuskich, to owi imigranci ludźmi nie są.

Tym bardziej nie można

Tym bardziej nie można mówić o zachowaniu "niezgodnym z ludzką naturą", choć to tylko zmiana kulturowa.

pieknie

pieknie..

jakis idiota z police cos

jakis idiota z police cos baknal(rasista pevnie)do typa ,aten vziol to na serio.trzeba bylo nagryvac i vtedy atak.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.