Gdańsk: Manifestacja w obronie Rospudy

2007-02-18 13:00
2007-02-18 15:00

W niedzielę 18 lutego o godz. 13.00 w Gdańsku na ulicy Długi Targ przy fontannie Neptuna rozpocznie się wiec przeciwko budowie autostrady przecinającej Dolinę Rospudy.

Gdańska akcja, którą wesprze zespół samby ulicznej Rhythms of Resistance jest częscią ogólnopolskich protestów tego dnia.

Ubierzcie się na zielono lub weźcie zielone gadzety. Kolor zielony w ostatnich dniach stał się symbolem niezgody na niszczenie unikalnych terenów Doliny Rospudy. Przystroimy na zielono fontannę Neptuna. Postarajcie się zrobić transparent.

Najbliższe dni będą decydujące dla Doliny Rospudy. Dnia 09.02.07 Wojewoda Podlaski wydał pozwolenie na budowę drogi ekspresowej. Oznacza to, że inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - uzyskał ostatecznie zielone światło dla rozpoczęcia wycinki lasu w Dolinie Rospudy.

Lokalne władze jak i te na szczeblu krajowym wykazują wysoki poziom nieświadomości i arogancji. Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Komisja Europejskiejska, artyści, naukowcy, ponad 150 tysięcy ludzi z Polski i 10 tysięcy z zagranicy nie wystarczyło, by powstrzymać urzędników przed próbą zniszczenia jednego z najcenniejszych fragmentów polskiej przyrody.

Najbliższe dni będą decydujące

Zapraszamy i przekażcie informacje dalej.

podajcie prosze link na str

podajcie prosze link na str z gotowymi ulotkami , plakatami do druku na organizacje akcji solidarnościowej z rospuda( nie moge tej str znalezc- a czasu mało@!!!!!)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.