Gdańsk: Demonstracja przeciwko budowie elektrowni atomowej

Kraj | Ekologia/Prawa zwierząt | Protesty

Pod koniec kwietnia Pomorska Inicjatywa Antynuklearna demonstrowała przeciwko budowie elektrowni atomowej w Polsce. Podczas demonstracji można było usłyszeć hasła skandujących - "Energia atomowa, droga i niezdrowa", "Atom stop", "Światło w domu bez atomu". Trwający godzinę protest miał zwrócić uwagę mieszkańców i turystów na sprawę energii jądrowej.

- To jest sprzeciw wobec planów rządowych, ale też protest przeciwko propagandowej, a nie informacyjnej kampanii na ten temat. Chcemy, by rząd wycofał się poronionego pomysłu budowy elektrowni atomowej w Polsce - krzyczeli demonstracji z Pomorskiej Inicjatywy Antynuklearnej oraz kilku innych organizacji.

O godz. 14.30 demonstranci przenieśli się do Sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie spotkali się z prof. dr hab. Angelią Nyagu i Wladlenem Lepskyim, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z katastrofą w Czarnobylu i Fukuszimie.

Info + zdjęcia za http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1382553,demonstracja-przeci...

w TVP Panorama http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama/wideo/28042012/7205882
minuta 7:05 do 7:40

Więcej o Pomorskiej Inicjatywie Antynuklearnej https://www.facebook.com/PomorskaInicjatywaAntynuklearna

ej boze, boze..

Ludzie otworzcie oczy, czy nie widzicie ze to Rosjanie nie chca tej ELelktrowni Atomowej? Owszem sa zagrozenia dotyczace roznego rodzaju zwarcia w elektrowni, ale narazie Polska utrzymuje jako takie standardy energetyczne na podstawie zloz wegla na Slasku. Ale po pierwsze myslenie ze te zrodla sie nigdy nie wyczerpia jest bardzoo naiwne a poza tym Unia Europejska nalozyla na Polske podatek od skazenia srodowiska... Oj moi drodzy "towarzysze", Zieloni pewnie nie sa zadowolenia z waszej postawy :)

Poza tym nasi wieczni "przyjaciele" zza wschodniej granicy chca dalej nam sprzedawac gaz i inne zrodla energetyczne za zbyt wygorowane ceny... Wedlug mojego skromnego zdania uwazam ze elektrownia atomowa jest jednym z glownych srodkow w walce z naszym Wschodnim Sasiadem o Nasza, Polska suwerennosc.

Dziekuje bardzo,
Z powazaniem Polak_zza_granicy

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.