Gdańsk: Nacjonaliści zaatakowali biuro Stowarzyszenia "Waga"

Kraj | Prawa kobiet/Feminizm | Rasizm/Nacjonalizm | Represje

Sprawcy z narodowej, skrajnej prawicy napadli na biuro feministycznego Stowarzyszenia "Waga", które współorganizowało tegoroczną Manifę w Gdańsku. Do napadu doszło w miniony piątek wieczorową porą. Biuro Stowarzyszenia "Waga" mieści się na Biskupiej Górce w Gdańsku. Sprawcy wybili szybę w drzwiach, a do środka lokalu wrzucili petardę. Siła wybuchu była na tyle silna, że zniszczyła kilka fragmentów pomieszczenia.

Na drzwiach biura stowarzyszenia sprawcy zostawili napisy - FEMI=NAZI oraz HWDP, a także rysunek przypominający celownik, albo raczej krzyż celtycki. Jak się okazuje, był to drugi atak na biuro Stowarzyszenia "Waga" w minionym tygodniu. 10 marca, czyli w dniu, w którym Manifa przeszła ulicą Długą w Gdańsku, z drzwi biura stowarzyszenia skradziono skrzynkę pocztową.

- Wtedy myślałyśmy, że skrzynkę ukradli nam jacyś złomiarze, ale dziś widzimy, że to również był atak o podłożu ideologicznym, gdyż złodzieje na drzwiach umieścili wtedy wlepkę z hasłem "Przeciwko multikulturyzmowi i demokratycznej dyktaturze", podpisaną adresem wns.com.pl - mówi Elżbieta Jachlewska, wiceprezeska Stowarzyszenia "Waga". Strona o podanym adresie w niedzielę jeszcze działała, ale w poniedziałek już nie. Krył się na niej blog o nacjonalistycznym zabarwieniu.

- Jesteśmy poważnie zaniepokojone wybuchem w naszym biurze, bo tutaj bardzo dużo się dzieje, przychodzi mnóstwo mieszkańców - dodaje Elżbieta Jachlewska. - 19-24 marca w naszym lokalu odbędą się wybory projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego dzielnicy Śródmieście. Stowarzyszenie otrzymało także dofinansowanie na różnego rodzaju zajęcia dla młodzieży i dorosłych, które mają zacząć się w kwietniu. Trzy razy w tygodniu w biurze są dyżury, z których korzysta wiele osób, to jeden ze sposobów zachęcenia osób mieszkających w tej zaniedbanej części Gdańska, by włączały się w działania na ich rzecz.

Stowarzyszenie "Waga" za swoją aktywność otrzymało w ubiegłym miesiącu nagrodę im. Bądkowskiego m.in. za działania na rzecz równouprawnienia i aktywizację lokalnej społeczności na Biskupiej Górce.

Więcej o sprawie na stronie Stowarzyszenia "Waga":
http://stowarzyszeniewaga.pl/

_www.wns.ocom.pl - strona

_www.wns.ocom.pl - strona działa.

to był "atak"?:D

to był "atak"?:D

Ci nieudacznicy by sobie

Ci nieudacznicy by sobie chociaż porządne flamastry kupili a nie podkradali prawie zużyte młodszemu rodzeństwu z piórnika. Jacy naziole taka "akcja".

Żeby o każdych żulach

Żeby o każdych żulach tłukących szyby był taki artykuł, to gazety przypominałyby encyklopedię. Ech, Roman Dmowski przewraca się w grobie ;)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.