Gdańsk: Władze miasta przekazały przedszkolny plac zabaw deweloperowi

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Tacy są politycy

Władze Gdańska zamieniły przedszkolny plac na 23 mieszkania od dewelopera. Wiadomość o przekazaniu przez miasto pod budowę osiedla mieszkaniowego placu zabaw przedszkola, mieszczącego się w parku oliwskim przy ul. Opackiej, wywołała oburzenie rodziców i zaskoczyła dyrekcję placówki.

O tym, że obecnie dzieci bawią się na terenie należącym do firmy deweloperskiej Doraco, poinformowały w ostatni piątek personel przedszkola pracownice tejże, mieszczącej się po sąsiedzku, firmy. Dyrektor przedszkola usłyszała, że 25 kwietnia podpisano akt notarialny sprzedaży działki.

Przedszkole, do którego uczęszcza 75 dzieci, mieści się w parku oliwskim od kilkudziesięciu lat. Teren, na który wskazały palcem pracownice firmy deweloperskiej, jest nasłonecznionym placem zabaw dla najmłodszych przedszkolaków. Najstarsi pracownicy nie pamiętają, kiedy kolejno ustawiano na nim piaskownicę, zjeżdżalnię, samochód do zabawy, kiedy powstał tu ogródek.

- Byliśmy w szoku - mówi pani Anna, która wraz z innymi zaniepokojonymi rodzicami postanowiła poznać kulisy sprzedaży ziemi. - Okazało się, że nie było żadnego przetargu, a działka z placem zabaw została zamieniona na mieszkania na Zakoniczynie.

Decyzje o zamianie podano do publicznej wiadomości 9 marca tego roku jako zarządzenie prezydenta miasta Gdańska. Działka nr 227/6 o powierzchni 10 765 m kw., położona w Gdańsku przy ul. Opackiej 12, została wyceniona na 5 mln 842 tys. 356 zł. W zamian miasto otrzymało od Doraco 23 mieszkania wraz z udziałami przy ul. Guderskiego 64, wycenione na prawie 5 mln 578 tys. złotych. Zarządzenie informujące o zamianie wisiało przez 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego.

Rodzice obawiają się, że zabranie placu zabaw będzie wstępem do całkowitej likwidacji przedszkola. Przypominają, że działki w Oliwie to łakomy kąsek dla deweloperów.

Za: http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/1388077,dobry-interes-miasta-wladze-gdanska-zamienily-przedszkolny,id,t.html

Kurwy sami pewnie się

Kurwy sami pewnie się kiedyś tam bawili w piaskownicach. Już zapomnieli, myślą że jak oni już są dorośli to już można się po dupie drapać i odpierdalać. Dewelopery to martwi ludzie. Nie wiedzą że już nie żyją.

to już norma

to już norma w Budyniogrodzie

Pazerne świnie!

Pazerne świnie!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.