Katowice : Pikieta przeciwko podwyżce cen biletów

Kraj | Gospodarka | Protesty

Związek Syndykalistów Polski sekcja Górny Śląsk zorganizowała dzisiaj o godzinie 14:00 pikietę na ulicy Stawowej. W pikiecie udział wzięło kilkanaście osób. Mieszkańcom Górnego Śląska rozdano ponad 1100 ulotek.

Przez megafon zaproponowano alternatywy dla podwyżek cen biletów, powiedziano jaki skutek przyniesie owa podwyżka, oraz wykrzyczano różne hasła związane z podwyżką.

Niektóre z wykrzykiwanych haseł to "Drogie bilety - pełne samochodów ulice - zadymione Katowice!" czy "Stop! Stop! KZK GOP".

Kilka osób rozdawało ulotki, część udzielała się przez megafon, reszta trzymała dwa transparenty.

treść ulotki:

Stop podwyżkom cen biletów !
Komunikacja publiczna winna służyć dobru publicznemu. Sensem komunikacji publicznej nie jest zysk. Sensem istnienia komunikacji publicznej jest służenie lokalnej społeczności i świadczenie jej usług w taki sposób, aby wszyscy mieszkańcy byli sprawiedliwie i godnie obsłużeni. Samorząd lokalny, który kieruje transportem publicznym powinien zapewnić wszystkim mieszkańcom taki sam dostęp do tej usługi. Dlatego u podstaw idei komunikacji publicznej leży finansowanie jej z budżetu gmin, a nie z biletów, jak chcą nam wmówić obecne władze. Bilet od zawsze spełniał funkcję dyscyplinowania pasażerów, gdyż transport publiczny zawsze finansowany jest ze środków publicznych. Nie zgadzamy się na sięganie do kieszeni pasażerów w wyniku złego zarządzania KZK GOP! Dobrze zarządzana, tania, a nawet bezpłatna komunikacja publiczna nie tylko rozkorkuje drogi w centrach miast, ale będzie też przyjazna środowisku, zapewni mieszkańcom ułatwiony dostęp do transportu a co za tym idzie pociągnie za sobą rozwój gospodarczy. Bezpłatna komunikacja publiczna teraz ! Związek Syndykalistów Polski - sekcja Górny Śląsk

Na miejscu pojawili się też reporterzy Radia Katowice

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.