Katowice: Podwyżka cen biletów od 1 marca

Kraj | Transport

Przedstawiciele KZK GOP informowali w grudniu, że podwyżka cen biletów wejść w życie w kwietniu lub marcu. Już wiadomo, że bilety komunikacji miejskiej KZK GOP zdrożeją od 1 marca 2013 roku.

Bilet jednorazowy na jedno miasto lub 15 min (z możliwością przesiadki) zdrożeje z 3 zł do 3,20 zł, na dwa miasta lub 30 min do 3,80 zł (dziś 3,60 zł), na trzy i więcej miast do 4,80 zł (dziś 4,40 zł.). Zdrożeją oczywiście także bilety okresowe. Najpopularniejsze - autobusowo-tramwajowe na jedno miasto ze 116 zł na 126 zł, a autobusowo-tramwajowe na dwa i więcej miasta ze 138 zł na 150 zł.

Podwyżki związane są z dziurą w budżecie przedsiębiorstwa sięgającą 17 milionów złotych!

ZSP nie zgadza się na sięganie do kieszeni pasażerów tylko przez czyjąś niegospodarność. W związku z tym zaprasza na pikietę organizowaną przez ZSP Górny Śląsk o której więcej tu : https://cia.media.pl/katowice_pikieta_przeciw_podwyzce_biletow

No właśnie, komunikacja w

No właśnie, komunikacja w Polsce, w porównaniu do zachodu, jest bardzo źle zorganizowana, bez planów, pod firmę, a nie pod potrzeby mieszkańców. Tu by trzeba zacząć od rewolucji w myśleniu decydentów komunikacyjnych, poczynając od tańszych sieciówek, bo dla porównania w wielu miastach zachodu sieciówka miesięcznie kosztuje około 30 euro, a ze zniżką studencką nawet 20 euro. I to się każdemu opłaca. A drogie są za to jednorazowe, od 1,5 do 2,5 euro. A to tylko fragment do zmian... Ktoś podawał, że w Warszawie 30 000 (!!!) ludzi z urzędów państwowych jeździ za darmo komunikacją. To jakaś potworna armia pasożytów, których utrzymuje na swoich plecach reszta płacących. Tego typu skandali jest zresztą więcej.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.