Katowice: 1 maja odbył się marsz bezdomnych i wykluczonych

Kraj | Protesty | Ubóstwo

Pod hasłami walki z dyskryminacją, nierównością i wykluczeniem społecznym manifestowali w środę w Katowicach bezdomni i bezrobotni. Ich przedstawiciele wskazywali, że 1 maja to dobra okazja, by upomnieć się o prawa i godność ludzi pozbawionych mieszkań i pracy.

"Święto 1 maja zasługuje na to, aby nadać mu nowy wymiar, nawiązujący również do początków obchodów tego dnia. To okazja, by stanąć w obronie i upomnieć się o prawa ludzi wykluczonych, odrzuconych, zepchniętych - nawet jeśli często również z własnej winy - na margines normalnego życia" - powiedział organizator pochodu.

W marszu wzięło udział 150 osób. "Na co dzień ludzie starają się nas nie widzieć, uciekają przed nami, udają, że nas nie ma" - powiedział uczestniczący w pochodzie pan Stanisław, który po wyjściu z więzienia trafił do noclegowni.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QDg-7DNMZdQ

Co ciekawe

organizatorem jest niemiecki "czerwony pastor" protestant

Prawa, hmmm...

A o jakie prawa się upominano? Bo to bardzo diagnostyczne jest...

Na pewno prawo do

Na pewno prawo do mieszkania, jak już mamy mieszkanie to musimy je przecież jakoś opłacić to żądamy praw do zasiłków.
Jak ktoś chce pracować to prawo do (pracy?) albo do godnych zarobków i od razu do umowy na stałe. Przydało by się prawo do darmowej komunikacji bo trzeba się jakoś przemieszczać. Myślę ze na początek to wystarczy, nie bądźmy pazerni .

Co ma niby symbolizować

Co ma niby symbolizować flaga UE na tym marszu, bo niespecjalnie rozumiem?

Ja też nie, ale tak to już

Ja też nie, ale tak to już jest. To nie są anarchiści, lewacy itd. To jest lud. Taki on po prostu jest.

dwa lata temu na tej demonstracji

powiewała czerwona flaga, w tym roku flaga UE-co to oznacza

Prawaki w akcji

Widze ze "prawiczki" rowniez na lewicowych stronach agituja.trzy komentarze i klimat jak u mamy na objedzie.Tato zalatwi prace,wojek bryczke z zachodu,ciocia umowi randke i zycie ustawione.Prawiczki widza tylko WIELKA POLSKE ale nie widza jaka ona jest.A po reformach Balcerowicza -fakt! nadal jest wielka ,ale powiekszyla sie tez przepasc pomiedzy bogatymi a tymi w obostwie.Bieda jest,jest jej coraz wiecej ale "parawiczki" nie o to walcza-nawet 1 Maja demonstrowali za praca ale tylko dla Polakow...zal mi was

Tylko ludzi żal

Trudno na to patrzeć. Najmocniejszy dowód na to, że system tworzy rasę panów i rasę podludzi. Dźwięczy mi w uszach takie gadanie Balcerowicz czy pani Bochniarz w połowie lat 90-tych, że jak bogaci będą się bogacić to biedni też coś z tego będą mieli. Mają foliową torbę z Żąbki pełną zgniecionych puszek i plastikowych butelek. Gdyby nie ten ,,czerwony pastor,, to pewnie dosłownie leżeliby na śmietniku. Tymczasem oligarchia obrasta w tłuszcz. Ta przepaść jest niewiarygodna.

Dlaczego TAM nie było

Dlaczego TAM nie było żadnego anarchisty? Woleli się sprzeczać o sierp na fladze. Biedni, bezdomni, wykluczeni ludzie, to są grupy, pośród których rodzi się opór i walka wobec władzy, nie hipsterskie spacery po Wrocku.

generalnie bezdomni mają

generalnie bezdomni mają anarchistów i anarchizm w dupie, a sytuacja w naszym kraju chyba będzie się pogarszać, niestety.

Pewnie dlatego że nie

Pewnie dlatego że nie dość że pastor(symbolizujący zbrodniczą ideologię chrześcijaństwa i miliony ofiar inkwizycji, krzyżaków i pedofili) to jeszcze czerwony, tego już za wiele. Musieliby mu pewnie zerwać krzyżyk jako symbol zbrodniczej ideologii.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.