Katowice: W obronie pracowników salonów Empik

Kraj | Protesty

W pierwszą sobotę czerwca w Katowicach miały miejsce dwie akcje solidarnościowe z pracownikami Empiku - zwycięzcy konkursu „Najgorszy Pracodawca Roku 2011”. Podczas akcji rozdano ulotki skierowane zarówno do pracowników, jak i klientów salonów Empik w salonach przy ul. Księdza Piotra Skargi oraz Empiku w Silesia City Center. W sumie rozdano ponad 400 ulotek.

W pierwszym z salonów akcja przebiegała bez zakłóceń. W centrum „Silesia”, pod koniec akcji, do jej uczestników wyszedł ochroniarz w cywilnym ubraniu i roztrzęsionym głosem domagał się zaprzestania działań na terenie salonu. Oświadczył też: „ulotki możecie sobie rozdawać poza salonem Empiku”. W międzyczasie - w trakcie tej pogawędki - udało się rozkolportować resztę ulotek. Kiedy akcja była już zakończona, pojawiła się ochrona Silesia City Center. Wychodzący w tym momencie spokojnym krokiem z centrum „Silesia” uczestnicy i uczestniczki, dosłownie otarli się w drzwiach z przybyłą prewencją ochrony Silesia City Center. Gratulujemy ochroniarzom bystrości;)!

Akcja została zorganizowana przez ZSP - Górny Śląsk, FA-Częstochowa i ZZ Federacja Pracownicza.

Troszkę szacunku

I po co ta drwina z firmy ochroniarskiej? Lepiej pewnie, gdyby przybyli odpowiednio wcześnie i spałowali uczestników akcji protestacyjnej - byłyby rany. które można by obnosić przed mediami.... A może ochroniarze celowo zwlekali, nie chcąc utrudniać tzw. akcji solidarnościowej.... Troszkę szacunku dla innych - w końcu oni też pracują za gówniane pieniądze dla korporacyjnych sukinsynów....

Bez spin. Ci ochroniarze nie

Bez spin. Ci ochroniarze nie byli jakoś solidarnościowo nastawieni. Jakby oni podeszli do nas z rezerwą to i my byśmy się zachowali inaczej :) Ale straszenie sądem za naruszenie znaku towarowego firmy i tym podobne brednie nie leżą w kompetencjach ochroniarzy.

Gratulujemy ochroniarzom

Gratulujemy ochroniarzom bystrości;)!

- bardzo profesjonalny i ideologiczny komentarz... Po co ta osobista nuta? W ten sposób nie krytykujecie ich niewłaściwego zachowania (np. nadużywania uprawnień), ale wyśmiewacie ich cechy osobiste (piszecie
ochroniarzom
, a nie firmie ochroniarskiej - to jednak różnica)... Poza tym zgadzam się z wami i popieram całą akcję... I więcej dystansu. Lepiej tłuc się z nimi fizycznie niż drwić z nich na łamach mediów :) . Na pohybel wszystkim sukinsynom! Zdrów!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.